Z czym wiąże się test na ojcostwo?

Test na ojcostwo to w pełni naukowy sposób na potwierdzenia tudzież wykluczenie biologicznego ojcostwa, realizowany za pomocą specjalistycznej analizy DNA. Niestety co raz większa ilość mężczyzn ze względu na brak pewności pokrewieństwa ze swoimi pociechami decyduje się na tego typu kroki.

Test na ojcostwo – czy badaniom na ojcostwo można ufać ?
Test na ojcostwo – jaki jest koszt testu na ojcostwo?
Test na ojcostwo – kiedy będą wyniki ?
Test na ojcostwo – czy przed testem trzeba się przygotować ?

Test na ojcostwo – czy badaniom na ojcostwo można ufać?

Jak najbardziej tak. Test na ojcostwo w postaci specjalistycznego badania DNA to obecnie najbardziej precyzyjna metoda na ustalenie biologicznego pokrewieństwa między rodzicielem, a potomkiem. Dzięki niemu bowiem uzyskuje się niezwykle dokładny wynik, który wręcz jednoznacznie wyklucza, tudzież potwierdza ojcostwo. Warto w tym miejscu podkreślić dość istotny fakt, iż tego typu analizy w niemalże wszystkich przypadkach są w pełni wiarygodne, nie pozostawiając tym samym kompletnie żadnych wątpliwości. 

Test na ojcostwo – jaki jest koszt testu na ojcostwo?

Test na ojcostwo kosztuje obecnie przynajmniej 700 złotych. Cała kwota może się zamknąć w kwocie wynoszącej nawet 2000 złotych. Jest to więc naprawdę dość spory wydatek. Często cena badania DNA zależna jest przede wszystkim od tego czy jest ono wykonywane prywatnie, tudzież zlecone przez sąd. Różnica w tym przypadku może wynikać bowiem z konieczności zachowania odpowiednich procedur, a także konieczności dostarczenia dodatkowej, specjalistycznej opinii. 

Test na ojcostwo – kiedy będą wyniki?

Uzyskanie dokładnych wyników w przypadku testu na ojcostwo trwa przeważnie około 5 dni roboczych od momentu przyjęcia próbek przez specjalistyczne laboratorium. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że okres ten może wydłużyć się do 10 dni w przypadku, gdy za pobrany materiał służą mikroślady. Nie jest to jednak wygórowany czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo jak na dzisiejsze standardy.

Test na ojcostwo – czy przed testem trzeba się przygotować?

Tak naprawdę test DNA na ojcostwo nie wymaga od zainteresowanych kompletnie żadnego przygotowania. Jest to bowiem jedynie pobranie niezbędnych materiałów w postaci włosów, skóry, czy krwi, czyli w skrócie materiał biologiczny zarówno od matki, dziecka, jak i ojca. No i to w zupełności wystarczy. Niczego więcej tak naprawdę do jego wykonania w zupełności nie potrzeba.