Badanie ojcostwa-etapy analizy w laboratorium |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Przebieg badania DNA na ojcostwo

Wszystkie próbki, które spływają do laboratorium są odpowiednio kodowane a następnie analizowane przez dwa niezależne zespoły. Sama analiza składa w laboratorium się z trzech etapów.

Analiza 24 markerów DNA

W naszym laboratorium badania ojcostwa wykonywane są na podstawie 24 markerów. Przeczytaj więcej…

Izolacja DNA.

IMG_7695aMINPo dostarczeniu próbek do laboratorium są one kodowane i poddawane następnie izolacji DNA, która ma na celu uzyskanie DNA z przesłanego materiału. Aby uzyskać DNA w czystej postaci, pracownicy laboratorium stosują specyficzne odczynniki, które rozpuszczają błonę komórkową i tym samym DNA zostaje uwolnione.

.

Reakcja PCR

IMG_7717aMINIlość DNA uzyskana w czasie izolacji nie zawsze wystarczyłaby do przeprowadzenia badania ojcostwa. Dlatego też przeprowadza się reakcję PCR (Polymerase Chain Reaction),  w celu zwiększenia ilość DNA uzyskanego na etapie izolacji. Metodę tę można by określić jako genetyczną kopiarkę.

Wykorzystując właściwości enzymu polimerazy oraz różnice temperatur, w ciągu 30 minut można zwiększyć ilość analizowanych odcinków DNA nawet do biliona kopii.

.

Sekwencjonowanie DNA.

DNA Profil - genetischer FingerabdruckNa tym etapie pracownicy laboratorium ustalają kolejność (sekwencję) par nukleotydowych i tym samym zostaje określony profil / kod genetyczny danej osoby. Sekwencjonowanie jest procesem całkowicie zautomatyzowanym.

Dane, które zostają uzyskane na tym etapie, są następnie wykorzystywane do analizy statystycznej, dzięki której można oszacować prawdopodobieństwo biologicznego ojcostwa danego mężczyzny.

Cały proces badania kończy dodatkowa weryfikacja uzyskanych wyników oraz sporządzenie na piśmie wyniku badania DNA.

Badania DNA określają ojcostwo danego mężczyzny w sposób jednoznaczny. Oznacza to, że za ich pomocą można potwierdzać albo wykluczyć jego ojcostwo w stosunku do danego dziecka.

.

.

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu. Zapewniamy Państwu wsparcie i szybką pomoc. Nasi konsultanci doradzą w wyborze testu DNA oraz pomogą na każdym etapie realizacji badania.

.

   

.

Wstecz


Zadzwoń teraz
Napisz na czacie