Ile kosztuje test na ojcostwo? Koszt testu na ojcostwo |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Ile kosztuje test na ojcostwo?

pewny wynik

Na cenę badania duży wpływ ma jakość stosowanych odczynników.

W laboratorium testDNA pracujemy na najwyższej jakości odczynnikach Promega.

Cena zależy też od wdrożonych standardów ISO 17025, które wymagają bieżącej kontroli pracy.

Przy każdej partii badanych próbek stosuje się kontrole pozytywne i negatywne.

Powoduje to większe zużycie odczynników ale też pozwala zagwarantować pewny wynik, a to w testach na ojcostwo jest najważniejsze.

Przeczytaj od czego jeszcze zależy cena badania.

Badanie wykonywane jest dwa razy

W przypadku uzyskania wyniku wykluczającego ojcostwo badanie wykonywane jest dwa razy (z dwóch różnych próbek).

W testDNA badanie wykonuje za każdym razem inny, niezależny zespół.

Dowodem tego jest podpis i pieczątka osoby wykonującej i zatwierdzającej badanie (wraz z numerem ich uprawnień) na wyniku testu.

Analizowane są aż 24 markery DNA

Laboratoria najczęściej analizują 16 markerów DNA. 

Zwykle to wystarcza aby uzyskać jednoznaczny wynik badania. testDNA analizuje aż 24 markery DNA, co jest Międzynarodowym standardem.

W przypadku uzyskania wyniku potwierdzającego ojcostwo taka liczba markerów pozwala uzyskać prawdopodobieństwo ojcostwa ponad 99,9999%.

Taka wartość oznacza pewny wynik według Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Czytaj więcej o 24 markerach DNA >

Badanie można wykonać z dowolnej próbki DNA

Pacjent może zbadać w testDNA Laboratorium Sp. o.o. każdą próbkę DNA w podstawowej, stałej cenie.

Może więc pobrać wymazy z policzka, włosy z cebulkami, plamy krwi, sztućce, szklanki i wiele innych przedmiotów, z których korzystała dana osoba. Przeczytaj jakie próbki można zbadać >

Pacjent ma zapewnioną gwarancję na próbki

Daje to Państwu bezpieczeństwo i pewność, że cena badania będzie stała.

W laboratorium każda próbka DNA objęta jest gwarancją.

Oznacza to, że jeśli będzie niewystarczająca, pacjent ma zapewnioną bezpłatną analizę kolejnej próbki.

Warto tu zwrócić uwagę, że tanie badania obejmują tylko wymazy z policzka, a za każdą inną próbkę dopłaca się nawet 400 zł. Czytaj więcej o gwarancji >

Stacjonarne przychodnie, w których można pobrać próbki

Możliwość wykonania badania na miejscu w przychodni jest bardzo ważna dla wielu pacjentów testDNA.

Jest dla nich potwierdzeniem tego, że laboratorium faktycznie istnieje.

Co więcej, mogą liczyć na profesjonalną obsługę i pomoc przy wypełnianiu dokumentów zlecenia badania.

Mają pewność, że próbki zostaną właściwie zabezpieczone i przesłane do badania. Wiele tanich badań jest realizowana tylko drogą wysyłkową. Sprawdź adresy naszych przychodni >

Profile genetyczne na wyniku badania

https://www.ustalojcostwo.pl/wp-content/uploads/2016/10/testDNA_przykładowy_wynik_z_danymi.pdfProfile genetyczne badanych osób dołączone do wyniku badania są dowodem rzetelnie przeprowadzonej analizy DNA.

Właściwie nie ma powodu, aby ich nie dołączać do rezultatu, tymczasem niektóre laboratoria pobierają dodatkową opłatę za ich udostępnienie. Zobacz jak wygląda wynik badania z profilami genetycznymi > 

Certyfikaty i kontrola jakości

Uzyskane certyfikaty świadczą o jakości badań realizowanych w danym laboratorium.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. każdego roku bierze udział w programach certyfikujących, a nasze certyfikaty można zobaczyć tutaj… 

Certyfikaty można zobaczyć też na żywo w siedzibie laboratorium w Katowicach oraz otrzymać w formie elektronicznej na adres e-mail.

Obsługa pacjenta 7 dni w tygodniu nawet do godziny 23.00

Naszym pacjentom zapewniamy szybką pomoc i wsparcie 7 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornych. Specjalnie dla nich uruchomiliśmy drugą zmianę.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-23.00 oraz w weekendy i w święta od 9.00 do 21.00.

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Wybierając badanie w danym laboratorium warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się gotowym dopłacić za analizę kolejnej próbki jeśli okaże się to konieczne, czy też za powtórzenie badania.

Większość naszych pacjentów odpowiada “nie” i dlatego gwarantujemy stałą cenę badania. Nie zmienia się ona bez względu na to, jakie próbki zostały dostarczone do badania i czy będzie potrzeba powtórzenia analizy. 

Nie ma u nas żadnych ukrytych kosztów.

Warto porównać inne, tańsze oferty ponieważ wiele z nich przewiduje dopłaty za takie podstawowe elementy badania jak profile genetyczne dołączone do wyniku badania.

Wiemy, że badanie DNA w wielu przypadkach zmienia całe życie naszych pacjentów, dlatego spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność.

Aby jej sprostać cały czas szkolimy nasz personel, zatrudniamy cenionych specjalistów którzy pracowali m.in. w Zakładzie Medycyny Sądowej, uczestniczymy w międzynarodowych programach certyfikujących, poddajemy się ocenie zewnętrznych ośrodków.

To oczywiście wiąże się dla nas z większymi kosztami związanymi z prowadzeniem laboratorium, ale nie to jest dla nas najważniejsze.

Najważniejsze jest dla nas to, że możemy Państwu dać gwarancję pewnego wyniku – testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Naszym priorytetem od ponad 13 lat jest najwyższa jakość badań i to ona pozwala zagwarantować pewny wynik badań.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. nie konkuruje z innymi laboratoriami ceną badań ponieważ chce dać swoim pacjentom coś ważniejszego – pewność i bezpieczeństwo.

3 korzyści z wykonania pewnego testu na ojcostwo

1. Odzyskasz radość życia i wewnętrzny spokój. Ustalenie ojcostwa pozwoli Ci zyskać pewność, dzięki której rozwiejesz wszystkie wątpliwości i znów odetchniesz pełną piersią.

Poprawa samopoczucia i zmniejszenie stresu pomogą Ci nie tylko wieść szczęśliwsze życie, ale też odpowiednio zadbać o zdrowie. Odzyskasz również pełną kontrolę i będziesz mieć możliwość zaplanowania przyszłości.

2. Zapewnisz dziecku prawidłowy rozwój. Będzie mogło dorastać w atmosferze miłości, pewności co do swojej tożsamości i zrozumienia. Pozwolisz mu też przeżyć piękne i radosne dzieciństwo – bez strachu, stresu i braku poczucia przynależności. Pamiętaj, że całkowita świadomość co do swojego pochodzenia i więzi rodzinnych jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka.

 Jeżeli dziecko nie wie, kto jest jego biologicznym ojcem proces identyfikacji nie zachodzi prawidłowo. Sytuacja taka powoduje chaos w wewnętrznym świecie przeżyć, uniemożliwia prawidłowe kształtowanie się struktury osobowości. Częstym skutkiem takich sytuacji jest utrata poczucia bezpieczeństwa związana z wysokim poziomem lęku. Dziecko już jako dorosły człowiek może przejawiać trudności z określeniem siebie oraz próbą odpowiedzenia sobie na pytanie “kim jestem”?. Sytuacja taka stanowi podłoże do powstawania zaburzeń osobowości włącznie z wystąpieniem psychoz.Olga Przybyłek, psycholog i psychoterapeuta

3. Zyskasz szczęśliwą i stabilną rodzinę. Która będzie mogła żyć w spokoju, poczuciu bezpieczeństwa i radości. Dzięki wynikowi testu DNA zbudujesz też stabilne i szczere relacje oparte na wzajemnym szacunku i wyeliminujesz niepotrzebne wątpliwości czy wzajemne obwinianie.

Będziesz mieć również możliwość zaplanowania opieki nad dzieckiem w każdym aspekcie, także finansowym. Pewność co do ojcostwa jest ważna również dla Twoich relacji z dzieckiem. Pewny ojcostwa mężczyzna to bowiem lepszy ojciec, lepiej przygotowany do tej szczególnej roli i mogący zapewnić dziecku troskę i opiekę, na jakie mały człowiek zasługuje. Pewność co do ojcostwa to również szansa na większą stabilizację w życiu matki dziecka.


.

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu. Zapewniamy Państwu wsparcie i szybką pomoc. Nasi konsultanci doradzą w wyborze testu DNA oraz pomogą na każdym etapie realizacji badania.

.

   


Zadzwoń teraz
Napisz na czacie