Ile kosztuje test na ojcostwo?

Wykonując badanie na ojcostwo zależy nam przede wszystkim na tym, aby mieć PEWNOŚĆ co do otrzymanego z laboratorium wyniku. Test na ojcostwo jest ogromnym przeżyciem dla osoby, która z jakiegoś powodu musi go wykonać i często wynik decyduje o całym jej przyszłym życiu.

Podczas poszukiwań laboratoriów, które dają możliwość wykonania badań na ojcostwo, najczęściej zastanawiające okazują się koszty, jakie będziemy musieli pokryć, aby otrzymać wynik. Okazuje się bowiem, że ceny za test na ojcostwo wahają się od 600 zł do nawet 1800 zł.

Czy tanie testy na ojcostwo to faktycznie dobra okazja? Co ma realny wpływ na koszt badań DNA? Czy warto oszczędzać na teście na ojcostwo?

Tanie testy na ojcostwo – co wpływa na niższą cenę?

Na niską cenę testu na ojcostwo ma wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest jakość odczynników, jakie stosuje się do przebadania próbki DNA. Laboratoria wykorzystujące tańsze odczynniki automatycznie są w stanie obniżyć cenę za wykonanie testu na ojcostwo.

W tym miejscu należy podkreślić, iż jakość wykorzystywanych odczynników ma olbrzymi wpływ na uzyskanie poprawnego wyniku, dlatego warto wybierać laboratoria stosujące odczynniki renomowanych producentów. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. wykorzystuje do badań odczynniki firmy PROMEGA, które charakteryzują się najwyższą jakością, zapewniając tym samym prawidłową analizę.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na spore różnice cenowe testów DNA jest branie udziału laboratorium w zewnętrznych testach biegłości. Nie wszystkie laboratoria decydują się na takie, bądź co bądź, kosztowne przedsięwzięcie. Jeśli laboratorium nie ponosi kosztów akredytacji, może pozwolić sobie na mniejsze ceny za analizę. Jakie korzyści przynosi nieobowiązkowe uczestnictwo laboratorium w programach biegłości? Laboratorium uzyskuje certyfikaty czy akredytacje, dzięki którym podnosi się wiarygodność wydawanych przez nie wyników. Co więcej to ZEWNĘTRZNI specjaliści oceniają czy procedury stosowane w laboratorium gwarantują najwyższą jakość wykonywanych analiz.

Szczególnie warto zwrócić uwagę, czy laboratorium posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA), ponieważ jest to warunkiem koniecznym do uznania wyniku analizy w sądzie. Akredytacja PCA wiąże się z pracochłonnym procesem dostosowania laboratorium do rygorystycznych wymogów. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada akredytację PCA zgodną z normą ISO 17025. Dodatkowo może pochwalić się uzyskaniem zgodności wyników 100% w międzynarodowym programie badania biegłości CTS w testach na ojcostwo.

Jakie dodatkowe czynniki wpływają na cenę badań DNA, czyli ile musimy zapłacić za PEWNY test na ojcostwo?

Jeśli szukasz pewnego testu na ojcostwo, celuj z wyborem w ceny wyższe, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że na koszt badań wpływają realne środki przeznaczone na poprawną analizę próbki. Upewnij się zatem, czy laboratorium faktycznie ponosi koszty za certyfikaty, kontrolę jakości, wysoką jakość obsługi klienta, ilość badanych markerów DNA (np. 24) oraz z jakich próbek może zbadać DNA (np. szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, wymaz z policzka). W jaki sposób to sprawdzić? Szukaj na stronach www certyfikatów, referencji dla laboratorium, bądź poproś o wysłanie takiej informacji na maila w formie np. skanów certyfikatów. Zależy Ci przecież na PEWNOŚCI uzyskanego wyniku.

Co jeszcze ma realny wpływ na koszt badań DNA w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.?

Badanie 24 markerów DNA
Wiele tanich testów opartych jest na 16 markerach DNA, testDNA Laboratorium Sp. z o.o. wykonuje analizę na 24 markerach, co jest międzynarodowym standardem i gwarantuje pewny wynik – potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem na najwyższym możliwym prawdopodobieństwem ponadą 99,9999%. Taki rezultat jest zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.
Badanie różnych próbek
Mogą być to nie tylko wymazy z policzka (jak w przypadku tanich testów, do innych próbek należy dopłacić nawet 400 zł), ale także szklanki, kubeczki, włosy z cebulkami, smoczki, sztućce itp.
Gwarancja próbki do skutku
Stała cena za badanie, nawet jeśli próbka okaże się złej jakości. Do testDNA Laboratorium Sp. z o.o. można dosłać bezpłatnie kolejną próbkę (niektóre laboratoria wymagają w takim przypadku dopłaty od 200 zł za każdą kolejną przeanalizowaną próbkę)
Dwukrotne wykonanie badania w przypadku wyniku wykluczającego
 testDNA Laboratorium Sp. z o.o. analizuje w tym celu dwie różne próbki, a na każdym wydanym wyniku znajduje się podpis i pieczątka osoby wykonującej i zatwierdzającej badanie wraz z numerem uprawnień.
Stacjonarne przychodnie, w których można pobrać próbki
To najlepszy dowód na to, że laboratorium rzeczywiście istnieje; pobierając próbkę do badań stacjonarnie zyskujemy pewność co do jej prawidłowego zabezpieczenia do analizy.
Profile genetyczne na wyniku
To innymi słowy genetyczny odcisk palca danej osoby, to kolejny dowód na wiarygodność badania DNA jaką zyskuje pacjent wybierający testDNA Laboratorium Sp. z o.o.
Certyfikaty, akredytacja PCA i kontrola jakości
Posiadane certyfikaty i udział w międzynarodowych kontrolach świadczą o wysokiej jakości przeprowadzanych badań. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. każdego roku bierze udział w takich programach, na bieżąco poddając się kontrolom zewnętrznym. Posiadamy również Akredytację PCA zgodną z normą ISO 17025 (Nr AB 1618), dzięki czemu nasze wyniki mogą być wykorzystane w sądzie i za granicą. Nasze certyfikaty można zobaczyć na stronie internetowej i w siedzibie laboratorium, udostępniamy je również w formie elektronicznej. Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskaliśmy ponadto 100% zgodności w testach na ojcostwo w programie biegłości CTS.
Odczynniki firmy PROMEGA
Najwyższej jakości odczynniki zapewniają prawidłową analizę, dlatego wykorzystanie ich do realizacji testu na ojcostwo jest tak ważne. Nowoczesny sprzęt pozwala za każdym razem wydać jednoznaczny wynik – na podstawie dowolnej próbki z materiałem DNA.
Obsługa pacjenta 7 dni w tygodniu - nawet do godziny 22.00
Mogą Państwo kontaktować się z nami codziennie – od poniedziałku do piątku 7:00-22:00, a w weekendy i święta 9:00-21:00. Doświadczeni konsultanci pomagają, rozwiewają wątpliwości i podchodzą do każdego Pacjenta indywidualnie.

 

Dajemy Państwu coś znacznie ważniejszego niż niska cena – pewność, spokój i bezpieczeństwo…

Wiemy, że badanie DNA w wielu przypadkach zmienia całe życie naszych pacjentów, dlatego spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Aby jej sprostać cały czas szkolimy nasz personel, zatrudniamy cenionych specjalistów którzy pracowali m.in. w Zakładzie Medycyny Sądowej, uczestniczymy w międzynarodowych programach certyfikujących, poddajemy się ocenie zewnętrznych ośrodków.  To oczywiście wiąże się dla nas z większymi kosztami związanymi z prowadzeniem laboratorium, ale nie to jest dla nas najważniejsze.

Najważniejsze jest dla nas to, że możemy Państwu dać gwarancję pewnego wyniku – testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Czy warto oszczędzać na teście na ojcostwo?

Podsumowując, nie warto oszczędzać na teście na ojcostwo. Wykonując badanie DNA w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. zyskasz nie tylko pewność co do uzyskanego wyniku, ale także spokój i bezpieczeństwo. Test na ojcostwo to badanie, które często wykonuje się raz na całe życie, dlatego należy wybrać laboratorium z akredytacją, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości i podejrzeń co do kwestii biologicznego ojcostwa. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. nie ukrywa żadnych kosztów za badanie, dając tym samym gwarancję podanej ceny.

 

.

Zobacz, jak pracuje laboratorium 


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz