Ile kosztuje test na ojcostwo? Koszt testu na ojcostwo |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Badania na ojcostwo mogą Państwo wykonać za 600-1800 złotych. Skąd biorą się te różnice w cenie? Czy tańsze testy są równie pewne jak te, za które trzeba zapłacić więcej? Na co zwrócić uwagę przy wyborze laboratorium i co ma wpływ na ostateczny koszt badania? Przed zleceniem testu warto poznać odpowiedzi.

Tanie testy na ojcostwo to nie zawsze okazja…

Niska cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością – a przecież jest to test wykonywany raz w życiu, którego wynik musi być jednoznaczny!

Aby badanie kosztowało mniej, laboratorium może na przykład zdecydować się na zastosowanie słabszej jakości odczynników czy rezygnację z udziału w programach biegłości. Tymczasem nowoczesne odczynniki zapewniają prawidłowe wykonanie badań, a uzyskane certyfikaty i Akredytacja PCA – wiarygodność, bezstronność i niezależność w działaniu.

Udział w programach biegłości jest na ogół kosztowny, pracochłonny i wymaga dostosowania się do rygorystycznych wymogów, dlatego nie wszystkie placówki się na niego decydują. Tym bardziej, że aby przeprowadzać prywatne badania na ojcostwo takie certyfikaty czy akredytacja nie są wcale konieczne…

Zdarza się również, że niska cena jest ceną początkową, a laboratorium pobiera za podstawowe opcje dodatkowe opłaty – najczęściej ukryte. Być może trzeba będzie dopłacić za wynik w języku polskim, profile genetyczne na wyniku czy ponowną analizę z innej próbki?

Stała cena – dobrze mieć pewność, ile zapłacisz

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. gwarantuje Państwu stałą cenę – bez dodatkowych kosztów. Nie mają na nią wpływu ani rodzaj próbek (mogą to być zarówno wymazy z policzka, jak i np. używana szczoteczka do zębów czy smoczek), ani sposób pobrania materiału (w domu, w placówce). Zapewniamy również gwarancję na każdą próbkę – jeśli z jakichś przyczyn przekazany materiał nie będzie nadawał się do analizy, mogą Państwo przekazać kolejny za darmo.
Przed zleceniem testu na ojcostwo warto sprawdzić, co laboratorium gwarantuje w standardzie, by mieć całkowitą pewność nie tylko do jakości wydawanego wyniku, ale też co do ceny ostatecznej.

Co wpływa na cenę badania DNA?

9 elementów, na które warto zwrócić uwagę

Analiza 24 markerów DNA - największa pula dostępna na rynku
Zobacz jak na co dzień wygląda praca w naszym laboratorium.W wielu laboratoriach wciąż analizuje się 16 markerów DNA. Czasami to wystarczy, by wynik był jednoznaczny. Jednak nie w każdej sytuacji – jeśli w badaniu biorą udział wyłącznie mężczyzna i dziecko, tylko badanie 24 markerów DNA gwarantuje całkowicie pewny wynik – potwierdzenie ojcostwa z pewnością 99,9999%. Taki rezultat jest zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Analiza 24 markerów DNA jest ponadto międzynarodowym standardem.
Rodzaj badanych próbek
Każda próbka jest tak samo pewna, więc dla testDNA Laboratorium Sp. z o.o. nie ma znaczenia, jaki materiał Państwo przekażą. Możemy zbadać zarówno wymaz z policzka, jak i używaną maszynkę do golenia, włosy z cebulkami czy nawet… nadgryzione ciastko! Tanie badania najczęściej bazują tylko na wymazach z policzka.
Gwarancja na wszystkie próbki - bezpłatne badanie dodatkowych próbek do skutku
Taka gwarancja oznacza, że mogą Państwo przekazać do badania kolejną próbkę – całkowicie za darmo. A przecież czasami zdarza się, że materiał jest zanieczyszczony i nie nadaje się do badania… Tanie testy ojcostwa wymagają w takiej sytuacji najczęściej dopłaty – nawet 200-400 złotych za każdą próbkę.
Wykonanie badania dwa razy
W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. – w przypadku wyniku wykluczającego – badanie wykonywane jest dwa razy przez dwa niezależne zespoły i z dwóch różnych próbek. Co ważne, na każdym wydanym wyniku znajdują się podpisy i pieczątki oraz numery uprawnień osób, które wykonały i zatwierdziły badanie.
Stacjonarne placówki, w których można pobrać próbki
Jeśli badanie da się wykonać na miejscu w placówce, można mieć pewność, że laboratorium rzeczywiście istnieje. Mogą Państwo skorzystać z jednego z ponad 200 różnych punktów, gdzie próbki zostaną pobrane przez doświadczony personel medyczny. Oczywiście istnieje również możliwość pobrania materiału samodzielnie w domu. Wiele firm proponujących tanie testy ojcostwa nie posiada stacjonarnych punktów, oferując swoje usługi wyłącznie za pośrednictwem internetu.
Profile genetyczne na wyniku
Profil genetyczny jest dowodem, że badanie zostało w ogóle wykonane, dlatego jeśli jest obecny na wyniku – mają Państwo pewność, że wszystko zostało przeprowadzone prawidłowo. Mogą Państwo również sprawdzić poprawność wyniku i go zweryfikować. Profil genetyczny nazywany jest genetycznym odciskiem palca i jest wyróżnikiem danej osoby.
Certyfikaty, akredytacja PCA i kontrola jakości
Posiadane certyfikaty i udział w międzynarodowych kontrolach świadczą o wysokiej jakości przeprowadzanych badań. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. każdego roku bierze udział w takich programach, na bieżąco poddając się kontrolom zewnętrznym. Posiadamy również Akredytację PCA zgodną z normą ISO 17025 (Nr AB 1618), dzięki czemu nasze wyniki mogą być wykorzystane w sądzie i za granicą. Nasze certyfikaty można zobaczyć na stronie internetowej i w siedzibie laboratorium, udostępniamy je również w formie elektronicznej. Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskaliśmy ponadto 100% zgodności w testach na ojcostwo w programie biegłości CTS.
Odczynniki firmy PROMEGA
Najwyższej jakości odczynniki zapewniają prawidłową analizę, dlatego wykorzystanie ich do realizacji testu na ojcostwo jest tak ważne. Nowoczesny sprzęt pozwala za każdym razem wydać jednoznaczny wynik – na podstawie dowolnej próbki z materiałem DNA.
Obsługa pacjenta 7 dni w tygodniu - nawet do godziny 22.00
Mogą Państwo kontaktować się z nami codziennie – od poniedziałku do piątku 7:00-22:00, a w weekendy i święta 9:00-21:00. Doświadczeni konsultanci pomagają, rozwiewają wątpliwości i podchodzą do każdego Pacjenta indywidualnie.

 

Dajemy Państwu coś znacznie ważniejszego niż niska cena ? pewność, spokój i bezpieczeństwo…

Wiemy, że badanie DNA w wielu przypadkach zmienia całe życie naszych pacjentów, dlatego spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność.

Aby jej sprostać cały czas szkolimy nasz personel, zatrudniamy cenionych specjalistów którzy pracowali m.in. w Zakładzie Medycyny Sądowej, uczestniczymy w międzynarodowych programach certyfikujących, poddajemy się ocenie zewnętrznych ośrodków.

To oczywiście wiąże się dla nas z większymi kosztami związanymi z prowadzeniem laboratorium, ale nie to jest dla nas najważniejsze.

Najważniejsze jest dla nas to, że możemy Państwu dać gwarancję pewnego wyniku – testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Naszym priorytetem od ponad 15 lat jest najwyższa jakość badań i to ona pozwala zagwarantować pewny wynik badań.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. nie konkuruje z innymi laboratoriami ceną badań ponieważ chce dać swoim pacjentom coś ważniejszego – pewność i bezpieczeństwo.

 

.
Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Emilia Mazur

mgr Emilia Mazur

mgr Klaudia Müller

mgr Klaudia Müller

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie