Poufność i dyskrecja – bezpieczeństwo danych osobowych

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. ceni sobie prawo do poufności swoich pacjentów. Nie ma takiej możliwości, aby osoba postronna dowiedziała się o wyniku badania DNA lub nawet o chęci wykonania takiego badania przez daną osobę.

W jaki sposób o to dbamy?

  • Jeśli chodzi o zlecenie analizy DNA i odbiór wyniku, dyskrecja stoi na pierwszym miejscu już w chwili wysyłania zestawu do samodzielnego pobrania próbki. Na życzenie pacjenta możemy przygotować przesyłkę dyskretNą bez danych czy pieczątek laboratorium, a której nadawcą jest osoba prywatna
  • Przesyłkę z zestawem bądź wynikiem badania wysyłamy dokładnie w taki sposób, w jaki określił to zleceniodawca w formularzu zlecenia badania. Adres wysyłki może być dowolny, nie musi być miejscem zamieszkania pacjenta. Obecnie dostępne są również opcje odbioru przesyłki m.in. w Paczkomatach Inpost, Punktach Odbioru albo w naszej dowolnej placówce.
  • Pacjent wybierający opcję stacjonarnego pobrania próbki DNA także nie musi martwić się o dyskrecję. Nasz personel pracujący w punktach pobraniowych to doskonali specjaliści, którzy otrzymują konkretne wytyczne dotyczące poufności podczas pobytu pacjenta w placówce.

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. wykorzystuje procedury i systemy uniemożliwiające osobom z zewnątrz na dostęp do danych pacjentów już od momentu ich otrzymania. Każdy etap realizacji zamówienia jest całkowicie bezpieczny dla poufności danych osobowych pacjentów.

  • Jako placówka wykonująca usługi medyczne w swojej pracy mamy obowiązek postępować zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku O ochronie danych osobowych.
  • Wszystkie dane wysyłane do nas przez pacjentów drogą internetową, są kodowane za pomocą szyfrowanej wersji protokołu http, czyli https.
  • Nie dzwonimy do pacjentów z ofertami handlowymi i innymi sprawami niezwiązanymi stricte z danym zleceniem.
  •  Absolutnie nie przekazujemy danych osobowych pacjentów innym podmiotom w żadnym celu i w żaden sposób.

Poufność kontaktu z pacjentem – w jaki sposób kontaktujemy się ze zleceniodawcami?

ochrona danych osobowychW pierwszej kolejności laboratorium musi upewnić się, że prowadzi rozmowę z odpowiednią osobą. NIGDY NIE UDZIELAMY INFORMACJI NA TEMAT BADANIA PODCZAS PIERWSZEGO KONTAKTU, NIE SUGERUJEMY CZY NA DANE NAZWISKO ZOSTAŁO PRZYJĘTE ZLECENIE. Oddzwaniamy lub odpisujemy na wiadomość po pozytywnej weryfikacji zleceniodawcy.

Kontaktujemy się zwrotnie tylko i wyłącznie ze zleceniodawcą w sposób jaki został określony na formularzu zlecenia (numer telefonu, adres e-mail, list bądź osobisty odbiór wyników).

Komfort pacjenta i pełna dyskrecja są możliwe dzięki wdrożeniu przez nas specjalnego systemu komunikacji ze zleceniodawcą. System działa bardzo sprawnie dzięki m.in. wprowadzeniu ustalonego wcześniej hasła dostępu podawanego podczas kontaktu albo numeru PESEL.

Anonimowe zlecenie badania DNA – czy to w ogóle możliwe?

ochrona danych osobowychW testDNA Laboratorium Sp. z o.o. możliwe jest anonimowe zlecenie badania do celów prywatnych. Nie ma konieczności podawania danych osobowych uczestników testu.

Dane nie pojawiają się na formularzu zlecenia badania oraz na wyniku testu, jedyne dane potrzebne do wykonania badania to dane zleceniodawcy.

Anonimowe zlecenie badań DNA wymaga podania drogi, jaką pacjent chce dowiedzieć się o wyniku (numer telefonu, mail, adres korespondencyjny itd.)

Dlaczego dane osobowe nie są potrzebne do przeprowadzenia prywatnego badania DNA? W laboratorium każda badana próbka otrzymuje unikatowy numer, który nigdy się nie powtórzy i to na jego podstawie realizowana jest analiza DNA.

Dane genetyczne – bezpieczeństwo przechowywania

Dane uzyskane w badaniu są przechowywane w archiwum laboratorium zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. regulującym zasady przechowywania dokumentacji medycznej.
Próbki materiału genetycznego przechowywane są w specjalnych zamrażalkach laboratoryjnych w temperaturze ? 70 stopni Celsjusza.

 

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

„Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga
 

Zobacz, jak pracuje laboratorium 

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 

.