Pewne testy na ojcostwo. Zrób test ojcostwa w Twoim mieście |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Test na ojcostwo dla własnej wiedzy

Pewny test na podstawie aż 24 markerów DNA. Pobierz próbki w domu lub w przychodni.

Skoro zależy Państwu na pewnym badaniu dla własnego spokoju to dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie testu prywatnego. Jego wynik jest tak samo pewny jak wynik badania do celów sądowych. Można też wykorzystać go w sądzie jako dowód wstępny np. w sprawie o ustalenie ojcostwa lub o alimenty.

W badaniu prywatnym wystarczy udział tylko dwóch osób – dziecka i domniemanego ojca.

Jest to możliwe dzięki analizie aż 24 markerów DNA (standardowo inne laboratoria badają ich 16).

Analiza 24 markerów DNA ma zastosowanie w sytuacji, gdy w teście na ojcostwo biorą udział tylko mężczyzna i dziecko (badanie bez udziału matki). W przypadku badań wykorzystywanych do celów prywatnych ma to miejsce stosunkowo często. Dzięki analizie aż 24 markerów można uzyskać w takiej sytuacji 100% wykluczenie ojcostwa lub potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem ponad 99,9999%. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii wynik, który potwierdza ojcostwo, powinien być wydany z prawdopodobieństwem ponad 99,9999%. Wtedy taki wynik określa się jako ?prawdopodobieństwo graniczące z pewnością?. Analiza mniejszej liczby markerów DNA przy badaniu tylko mężczyzny i dziecka może nie wystarczyć, by uzyskać potwierdzenie ojcostwa z zalecanym prawdopodobieństwem i by wydać jednoznaczny rezultat. W sytuacji kiedy prawdopodobieństwo ojcostwa jest niższe niż 99,9999%, zaleca się rozszerzenie badania o większą liczbę markerów lub włączenie do testu materiału od matki. Dr Paulina Wolańska-Nowak, ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki, testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Badanie z każdej próbki – włosy, szczoteczka do zębów i inne

Do badania prywatnego można pobrać dowolne próbki.

Mogą to być m.in. wymazy z policzka, włosy z cebulkami, plamy krwi i przedmioty, których używała dana osoba: niedopałki papierosów, szczoteczkę do zębów, maszynkę do golenia, gryzak dziecięcy i wiele innych. Zobacz jakie próbki zbadać >

Zlecając badanie u nas zyskują Państwo gwarancję na wszystkie próbki DNA (działamy do skutku)

Każdy Pacjent otrzymuje od nas gwarancję na wszystkie przesłane próbki. Dzięki 15- letniemu doświadczeniu możemy wykonać badania nawet na najbardziej nietypowych próbkach i podjąć się badań trudnych przypadków.

Każda próbka dla nas jest tak samo pewna – zarówno wymaz z policzka jak i różnego rodzaju mikroślady. Jeśli przesłana próbka jest gorszej jakości w oparciu o gwarancję pacjent nie tylko może ponownie przesłać inny materiał do badania ale również ma na to nieograniczony czas. Zlecenia są otwarte cały czas – próbkę można dostarczyć nawet za miesiąc czy rok.

Barbara Prokurat - Dyrektor ds. operacyjnych laboratorium testDNA 

Test ojcostwa – wygodne pobranie próbek DNA w Państwa mieście

Do Państwa użytku oddajemy ponad 200 przychodni w całej Polsce.

Na miejscu osoba z personelu medycznego pobierze od Państwa próbki oraz pomoże wypełnić formularz zlecenia badania.

Jeżeli posiadają już Państwo próbkę od którejś z badanych osób można dostarczyć ją do nas, a na miejscu pobrać od siebie. Znajdź przychodnię blisko Ciebie > 

Dyskretny test ojcostwa – pobranie próbek DNA w domu

Jeżeli chcą Państwo zachować dyskrecję proponujemy zakup domowego testu, dzięki któremu szybko i wygodnie pobiorą Państwo próbki w domu. Zobacz jak prawidłowo pobrać próbki > 

Zestaw taki możemy dostarczyć dyskretnie (na kopercie nie pojawi się nazwa i pieczątka laboratorium) kurierem lub do paczkomatu. Można go także kupić w wielu współpracujących z nami aptekach (sprawdź adres aptek…) lub w lokalnym oddziale (sprawdź adres placówki…).

Zestaw
do pobrania próbek DNA

zestaw
kup teraz

 

Certyfikowane laboratorium

Oferowane przez nas badania na ustalenie ojcostwa odznaczają się bardzo dużą czułością i wysoką jakością.

Potwierdzają to uzyskane certyfikaty wydane przez międzynarodowe instytucje. Zobacz nasze certyfikaty >

Pewny wynik badań gwarantują również wdrożone standardy ISO17 025 i ponad 13 lat doświadczenia w analizach ojcostwa.

Co więcej, badanie wykonywane jest dwa razy w przypadku uzyskania wyniku wykluczającego ojcostwo.

Daje to całkowitą pewność. Warto podkreślić, że pracujemy na najwyższej jakości odczynnikach Promega.

3 korzyści z wykonania pewnego testu na ojcostwo

1. Odzyskasz radość życia i wewnętrzny spokój. Ustalenie ojcostwa pozwoli Ci zyskać pewność, dzięki której rozwiejesz wszystkie wątpliwości i znów odetchniesz pełną piersią.

Poprawa samopoczucia i zmniejszenie stresu pomogą Ci nie tylko wieść szczęśliwsze życie, ale też odpowiednio zadbać o zdrowie. Odzyskasz również pełną kontrolę i będziesz mieć możliwość zaplanowania przyszłości.

2. Zapewnisz dziecku prawidłowy rozwój. Będzie mogło dorastać w atmosferze miłości, pewności co do swojej tożsamości i zrozumienia. Pozwolisz mu też przeżyć piękne i radosne dzieciństwo ? bez strachu, stresu i braku poczucia przynależności. Pamiętaj, że całkowita świadomość co do swojego pochodzenia i więzi rodzinnych jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka.

 Jeżeli dziecko nie wie, kto jest jego biologicznym ojcem proces identyfikacji nie zachodzi prawidłowo. Sytuacja taka powoduje chaos w wewnętrznym świecie przeżyć, uniemożliwia prawidłowe kształtowanie się struktury osobowości. Częstym skutkiem takich sytuacji jest utrata poczucia bezpieczeństwa związana z wysokim poziomem lęku. Dziecko już jako dorosły człowiek może przejawiać trudności z określeniem siebie oraz próbą odpowiedzenia sobie na pytanie “kim jestem?”. Sytuacja taka stanowi podłoże do powstawania zaburzeń osobowości włącznie z wystąpieniem psychoz.Olga Przybyłek, psycholog i psychoterapeuta

3. Zyskasz szczęśliwą i stabilną rodzinę. Która będzie mogła żyć w spokoju, poczuciu bezpieczeństwa i radości. Dzięki wynikowi testu DNA zbudujesz też stabilne i szczere relacje oparte na wzajemnym szacunku i wyeliminujesz niepotrzebne wątpliwości czy wzajemne obwinianie. Będziesz mieć również możliwość zaplanowania opieki nad dzieckiem w każdym aspekcie, także finansowym.

Pewność co do ojcostwa jest ważna również dla Twoich relacji z dzieckiem. Pewny ojcostwa mężczyzna to bowiem lepszy ojciec, lepiej przygotowany do tej szczególnej roli i mogący zapewnić dziecku troskę i opiekę, na jakie mały człowiek zasługuje. Pewność co do ojcostwa to również szansa na większą stabilizację w życiu matki dziecka.

.
Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Emilia Mazur

mgr Emilia Mazur

mgr Klaudia Müller

mgr Klaudia Müller

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz

Zadzwoń teraz
Napisz na czacie