Jak pobrać próbki do badania ojcostwa?

Do badania ojcostwa można dostarczyć standardową próbkę, czyli wymaz z policzka lub też inne nietypowe próbki, takie jak: niedopałek papierosa, szczoteczka do zębów, chusteczka z katarem, guma do żucia i wiele innych. Pozyskanie takich próbek jest bardzo proste, dlatego z powodzeniem sobie Państwo z tym poradzą. Zapraszamy do obejrzenia filmu lub zapoznania się z poniższą instrukcją.

.

.

 ZOBACZ TAKŻE JAK POBRAĆ i ZABEZPIECZYĆ PRÓBKI MIKROŚLADOWE 

 

Jak się przygotować do pobrania próbek?

6Prosimy, aby na na około 1-2 godziny przed pobraniem wymazów nie spożywać posiłków ani napojów, nie palić papierosów oraz nie żuć gumy. Mogą Państwo pić czystą wodę. 

W przypadku małych dzieci zaleca się zachowanie godzinnego odstępu od karmienia.

.

Jak wygląda pobranie wymazów?

8Pobranie próbki zaczynamy od włożenia rękawiczek znajdujących się w zestawie. Jeżeli nie mają Państwo możliwości ich założenia, prosimy o zachowanie ostrożności.

Najpierw należy wyjąć pierwszą wymazówkę z papierowego opakowania, chwytając za koniec wymazówki niezakończonej bawełnianą główką.

Po otwarciu wymazówki nie powinno dojść do kontaktu końcówki, na  którą będzie pobierana próbka z żadną inną osobą niż osoba badana..

pobranie_wymazuNastępnie wymazówkę wkładają Państwo do środka do buzi, przytykają o policzek i 10-krotnie pocierają tam i z powrotem po wewnętrznej stronie jednego policzka.

Uwaga! Samo poślinienie główki jest niewystarczające. Należy potrzeć nią po wewnętrznych stronach policzka tak, aby zebrać komórki nabłonkowe znajdujące się na śluzówce policzka.

Po pobraniu wymazu należy wymazówkę umieścić z powrotem do papierowego  opakowania i podpisać imieniem i nazwiskiem osoby, od której był pobierany wymaz.

7Tę samą czynność powtarzamy w przypadku drugiej wymazówki.

Wymazówki prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem osób badanych oraz datą urodzenia. W przypadku badania anonimowego prosimy próbkę ojca pobrać na wymazówkę opisaną “Domniemany ojciec” a dziecka na wymazówkę “Dziecko”.

.

Warto przeczytać:

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz