Pewność wyniku testu na ojcostwo

Każdy nasz pacjent ma zawsze zagwarantowany pewny wynik testu. Jest to możliwe, ponieważ korzystamy z bardzo dobrze opracowanych procedur i systemów zarządzania jakością oraz nowoczesnego sprzętu i odczynników. Co najważniejsze jednak, w naszym laboratorium pracuje zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Zdobyli je oni w renomowanych placówkach polskich (m.in Zakładzie Medycyny Sądowej) oraz zagranicznych, więc mają za sobą już lata praktyki.

Wewnętrzny i zewnętrzny system zarządzania jakością

W naszej placówce laboratoryjnej opracowujemy i dokumentujemy program wewnętrznego zarządzania jakością. Opisuje on każdy aspekt badania/pomiarów, szczegółowo każdy etap badań/pomiarów, sprzęt badawczy i pomocniczy, wymagania metrologiczne, spójność pomiarową, a także wymagania doboru punktów pomiarowych. W programie określony jest także wykonawca poszczególnych działań oraz częstotliwość, z jaką są wykonywane.

Co więcej, laboratorium uczestniczy z pozytywnym wynikiem w porównaniach międzylaboratoryjnych z innymi podobnymi placówkami, które organizuje się w określonym celu (np. oceny cech charakterystycznych danej metody czy opisania charakterystyki materiału odniesienia).

Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność co do naszych kompetencji, które udział w takich badaniach potwierdza. Traktujemy PT jako jeden z ważniejszych elementów, który pozwala wykazać kompetencje w zakresie prowadzonych badań i zagwarantować ich jakość. Zobacz wynik testu ojcostwa >

Kontrolujemy jakość wyników badań przy pomocy:

 • różnego typu programów wewnętrznej kontroli jakości (korzystając z technik statystycznych),
 • udziału w licznych badaniach międzylaboratoryjnych oraz programach pomiarów biegłości
 • regularnego użycia certyfikowanych materiałów odniesienia i/lub wewnętrznego sprawdzania jakości przy użyciu kontrolnych materiałów odniesienia
 • przeprowadzania dodatkowych analiz, jeśli wynik badania będzie wątpliwy
 • kontroli i oceny czynników, które mają wpływ na wynik poprzez monitorowanie warunków, podczas których przeprowadzane są badania
 • kontroli materiałów i sprzętów dodatkowych oraz odczynników,
 • przeglądu danych pozyskanych w procesie sterowania jakością. Czytaj więcej o sterowaniu jakością >

Nasi eksperci

Prokurat-1Barbara Prokurat,ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Z marką testDNA związana od 2004 roku. 

Dr Paulina Wolańska-Nowak, ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej i biegła sądowa z listy Sądu Okręgowego w Krakowie.

Czytaj więcej o naszej kadrze >

Badania DNA na ojcostwo – certyfikowane laboratorium z akredytacją zewnętrznej jednostki

testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada m.in. akredytację PCA, wdrożyło ISO 17025, dzięki czemu wyniki analiz są uznawane przez sądy oraz zgodne z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Genetyki i Kryminologii. Laboratorium posiada również wewnętrzny i zewnętrzny system zarządzania jakością, m.in. opisuje każdy aspekt badania, etap badania czy spójność pomiarową.

 • Gwarancja na próbki – jest zapewnieniem stałej ceny bez ukrytych, dodatkowych kosztów. Na czym polega? Jeśli dostarczona próbka będzie zawierać zbyt małą ilość DNA, można bez problemu i dodatkowych opłat wysłać kolejny materiał do analizy. Badanie zostanie wykonane przez laboratorium jeszcze raz ZA DARMO.
 • Badanie na ustalenie ojcostwa wykonywane w akredytowanym i certyfikowanym laboratorium – testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada wiele certyfikatów zewnętrznych ośrodków, na przykład Polskiego Centrum Akredytacji zgodną z normą ISO 17025. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. uzyskało również zgodność wyników 100% w międzynarodowym programie badania biegłości Collaborative Testing Services (CTS) w testach na ojcostwo posiadającym akredytację ISO/IEC 17-43:2010 i organizowanym przez amerykańskie stowarzyszenie powiązane z Narodowym Instytutem Standardów i Technologii (National Institute of Standard and Technology).
 • Badanie 24 markerów DNA u każdej osoby – należy zwrócić uwagę, iż analiza takiej liczby markerów DNA to pewny wynik badania, zgodny z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.
 • Test na ojcostwo wykonywany odczynnikami renomowanej firmy PROMEGA – najwyższej jakości odczynniki gwarantują pewny wynik testu.
 • testDNA Laboratorium Sp. z o.o. zatrudnia najlepszych specjalistów w swoim fachu – analizę próbek DNA przeprowadzają osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, są to specjaliści z długoletnim doświadczeniem stale podnoszący wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach, mają na koncie wiele publikacji naukowych
 • Badanie wykluczające ojcostwo zawsze jest wykonywane dwa razy – takie powtórne badanie wykonywane jest przez dwa niezależne zespoły.
 • Pewność otrzymanego wyniku testu na ojcostwo – do tej pory żaden wynik testu na ojcostwo wykonany przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. nie został prawnie podważony.


.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

?Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako ?następny? lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.?

Kinga
 

Zobacz, jak pracuje laboratorium


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Emilia Mazur

mgr Emilia Mazur

mgr Klaudia Müller

mgr Klaudia Müller

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz