Pewność wyniku testu na ojcostwo |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Pewność wyniku testu na ojcostwo

Każdy nasz pacjent ma zawsze zagwarantowany pewny wynik testu. Jest to możliwe, ponieważ korzystamy z bardzo dobrze opracowanych procedur i systemów zarządzania jakością oraz nowoczesnego sprzętu i odczynników. Co najważniejsze jednak, w naszym laboratorium pracuje zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Zdobyli je oni w renomowanych placówkach polskich (m.in Zakładzie Medycyny Sądowej) oraz zagranicznych, więc mają za sobą już lata praktyki.

Wewnętrzny i zewnętrzny system zarządzania jakością

m5W naszej placówce laboratoryjnej opracowujemy i dokumentujemy program wewnętrznego zarządzania jakością. Opisuje on każdy aspekt badania/pomiarów, szczegółowo każdy etap badań/pomiarów, sprzęt badawczy i pomocniczy, wymagania metrologiczne, spójność pomiarową, a także wymagania doboru punktów pomiarowych. W programie określony jest także wykonawca poszczególnych działań oraz częstotliwość, z jaką są wykonywane.

Co więcej, laboratorium uczestniczy z pozytywnym wynikiem w porównaniach międzylaboratoryjnych z innymi podobnymi placówkami, które organizuje się w określonym celu (np. oceny cech charakterystycznych danej metody czy opisania charakterystyki materiału odniesienia).

Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność co do naszych kompetencji, które udział w takich badaniach potwierdza. Traktujemy PT jako jeden z ważniejszych elementów, który pozwala wykazać kompetencje w zakresie prowadzonych badań i zagwarantować ich jakość. Zobacz wynik testu ojcostwa >

Kontrolujemy jakość wyników badań przy pomocy:

  • różnego typu programów wewnętrznej kontroli jakości (korzystając z technik statystycznych),
  • udziału w licznych badaniach międzylaboratoryjnych oraz programach pomiarów biegłości
  • regularnego użycia certyfikowanych materiałów odniesienia i/lub wewnętrznego sprawdzania jakości przy użyciu kontrolnych materiałów odniesienia
  • przeprowadzania dodatkowych analiz, jeśli wynik badania będzie wątpliwy
  • kontroli i oceny czynników, które mają wpływ na wynik poprzez monitorowanie warunków, podczas których przeprowadzane są badania
  • kontroli materiałów i sprzętów dodatkowych oraz odczynników,
  • przeglądu danych pozyskanych w procesie sterowania jakością. Czytaj więcej o sterowaniu jakością >

Nasi eksperci

Prokurat-1mgr Barbara Prokurat,ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Z marką testDNA związana od 2004 roku..

.

Dr Paulina Wolańska-Nowak, ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej i biegła sądowa z listy Sądu Okręgowego w Krakowie.

Poznaj nasz zespół >


.

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu. Zapewniamy Państwu wsparcie i szybką pomoc. Nasi konsultanci doradzą w wyborze testu DNA oraz pomogą na każdym etapie realizacji badania.

.

   

.

 


Zadzwoń teraz
Napisz na czacie