Pewność wyniku testu na ojcostwo

Każdy nasz pacjent ma zawsze zagwarantowany pewny wynik testu. Jest to możliwe, ponieważ korzystamy z bardzo dobrze opracowanych procedur i systemów zarządzania jakością oraz nowoczesnego sprzętu i odczynników. Co najważniejsze jednak, w naszym laboratorium pracuje zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Zdobyli je oni w renomowanych placówkach polskich (m.in Zakładzie Medycyny Sądowej) oraz zagranicznych, więc mają za sobą już lata praktyki.

Wewnętrzny i zewnętrzny system zarządzania jakością

pewność wyniku testu na ojcostwo, czy wynik testu na ojcostwo jest pewnyW naszej placówce laboratoryjnej opracowujemy i dokumentujemy program wewnętrznego zarządzania jakością. Opisuje on każdy aspekt badania/pomiarów, szczegółowo każdy etap badań/pomiarów, sprzęt badawczy i pomocniczy, wymagania metrologiczne, spójność pomiarową, a także wymagania doboru punktów pomiarowych. W programie określony jest także wykonawca poszczególnych działań oraz częstotliwość, z jaką są wykonywane.

Co więcej, laboratorium uczestniczy z pozytywnym wynikiem w porównaniach międzylaboratoryjnych z innymi podobnymi placówkami, które organizuje się w określonym celu (np. oceny cech charakterystycznych danej metody czy opisania charakterystyki materiału odniesienia).

Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność co do naszych kompetencji, które udział w takich badaniach potwierdza. Traktujemy PT jako jeden z ważniejszych elementów, który pozwala wykazać kompetencje w zakresie prowadzonych badań i zagwarantować ich jakość. Zobacz wynik testu ojcostwa >

Kontrolujemy jakość wyników badań przy pomocy:

 • różnego typu programów wewnętrznej kontroli jakości (korzystając z technik statystycznych),
 • udziału w licznych badaniach międzylaboratoryjnych oraz programach pomiarów biegłości
 • regularnego użycia certyfikowanych materiałów odniesienia i/lub wewnętrznego sprawdzania jakości przy użyciu kontrolnych materiałów odniesienia
 • przeprowadzania dodatkowych analiz, jeśli wynik badania będzie wątpliwy
 • kontroli i oceny czynników, które mają wpływ na wynik poprzez monitorowanie warunków, podczas których przeprowadzane są badania
 • kontroli materiałów i sprzętów dodatkowych oraz odczynników,
 • przeglądu danych pozyskanych w procesie sterowania jakością. Czytaj więcej o sterowaniu jakością >

Nasi eksperci

pewność wyniku testu na ojcostwo, czy wynik testu na ojcostwo jest pewnyBarbara Prokurat,ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Z marką testDNA związana od 2004 roku. 

pewność wyniku testu na ojcostwo, czy wynik testu na ojcostwo jest pewny

Dr Paulina Wolańska-Nowak, ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej i biegła sądowa z listy Sądu Okręgowego w Krakowie.

Czytaj więcej o naszej kadrze >

Badania DNA na ojcostwo – certyfikowane laboratorium

Laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji [w zakresie: Analiza pokrewieństwa, Analiza polimorfizmu DNA z wykorzystaniem układu STR. Metoda: Multipleks PCR z elektroforezą kapilarną] / [w odniesieniu do wymagań PN-EN ISO/IEC 17025], [Nr AB 1618].

Wyniki analiz są uznawane przez sądy oraz zgodne z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Genetyki i Kryminologii. Laboratorium posiada również wewnętrzny i zewnętrzny system zarządzania jakością, m.in. opisuje każdy aspekt badania, etap badania czy spójność pomiarową.

 • Gwarancja na próbki – jest zapewnieniem stałej ceny bez ukrytych, dodatkowych kosztów. Na czym polega? Jeśli dostarczona próbka będzie zawierać zbyt małą ilość DNA, można bez problemu i dodatkowych opłat wysłać kolejny materiał do analizy. Badanie zostanie wykonane przez laboratorium jeszcze raz ZA DARMO.
 • Potwierdzona jakość – testDNA Sp. z o.o. Sp. k. posiada liczne certyfikaty, regularnie poddaje się zewnętrznym kontrolom jakości badań DNA. To laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji [w zakresie: Analiza pokrewieństwa, Analiza polimorfizmu DNA z wykorzystaniem układu STR. Metoda: Multipleks PCR z elektroforezą kapilarną] / [w odniesieniu do wymagań PN-EN ISO/IEC 17025], [Nr AB 1618]. Sprawdź dokładny zakres akredytacji… Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskało m.in. 100% zgodność rezultatów w teście na ojcostwo w programie biegłości CTS (Collaborative Testing Services) z akredytacją ISO/IEC 17043:2010 (organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie związane z National Institute of Standard and Technology – Narodowym Instytutem Standardów i Technologii).
 • Badanie nawet 34 markerów DNA u każdej osoby – należy zwrócić uwagę, iż analiza takiej liczby markerów DNA to pewny wynik badania, zgodny z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.
 • Test na ojcostwo wykonywany odczynnikami renomowanej firmy PROMEGA – najwyższej jakości odczynniki gwarantują pewny wynik testu.
 • testDNA Laboratorium Sp. z o.o. zatrudnia najlepszych specjalistów w swoim fachu – analizę próbek DNA przeprowadzają osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, są to specjaliści z długoletnim doświadczeniem stale podnoszący wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach, mają na koncie wiele publikacji naukowych
 • Badanie wykluczające ojcostwo zawsze jest wykonywane dwa razy – takie powtórne badanie wykonywane jest przez dwa niezależne zespoły.
 • Pewność otrzymanego wyniku testu na ojcostwo – do tej pory żaden wynik testu na ojcostwo wykonany przez testDNA nie został prawnie podważony.


.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

 

„Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga
 

Zobacz, jak pracuje laboratorium


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz