Testy na ojcostwo w ciąży - pewny wynik od 10 tygodnia |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Testy na ojcostwo w ciąży

  • Depositphotos_13674421_original-1Pewność, spokój i stabilizacja – jedne badanie, które daje 100% pewność
  • Bezpieczeństwo – badanie wykonywane w renomowanych ośrodkach przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem
  • Dyskrecja – gwarancja dyskrecji, badanie można wykonać również anonimowo
  • Komfort – badanie wykonasz w jednej z 200 przychodni w całej Polsce, wystarczy jeden telefon
  • Pewność, że dziecko rozwija się prawidłowo – dodatkowo możesz otrzymać informację, że Twoje dziecko jest zdrowe (nie ma najczęstszych wad genetycznych takich jak zespół Downa, Edwardsa, Patau i innych)
  • Szybka odpowiedź – już po 10 tc, możliwość wykonania badania express (wynik w 48 godzin)

Testy na ojcostwo w czasie ciąży to zawsze  pewny wynik 

Badania DNA są najskuteczniejszą metodą ustalenia biologicznego ojcostwa. Testy realizowane jeszcze w czasie ciąży dają tak samo pewny wynik jak te wykonane po narodzinach dziecka. To właśnie dzięki nim mogą Państwo ustalić, kto jest ojcem dziecka najwcześniej jak to możliwe.

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Prokurat-1Wynik testu na ojcostwo w ciąży jest tak samo pewny i wiarygodny jak wynik badania DNA wykonywanego po urodzeniu dziecka. Jest też jednoznaczny czyli albo potwierdza albo wyklucza biologiczne ojcostwo. Fragmenty DNA analizowane w testach na ojcostwo nie zmieniają w ciągu życia, są takie same niezależnie od rodzaju próbki i unikalne dla każdego uczestnika badania. Dlatego testy DNA są najbardziej skuteczną metodą ustalenia ojcostwa, również na etapie ciąży i niezależnie od źródła DNA ? czy będzie to płyn owodniowy, krew, czy np. używana szczoteczka do zębów.”?

Jak wygląda test na ojcostwo w czasie ciąży?

Są dwa sposoby pobrania próbek DNA do badania ojcostwa w ciąży. W pierwszym przypadku pobiera się krew od matki (co przypomina zwykłą morfologię) i wymazy z policzka od mężczyzny. Ustalenie ojcostwa jest dostępne wtedy już od 10 tygodnia ciąży. DNA dziecka izoluje się z krwi matki, a do jego analizy wykorzystuje nowoczesną metodę bioinformatyczną.

Nieco później, od około 15 tygodnia ciąży próbki można pobrać w czasie badań w ciąży. DNA dziecka pozyskuje się z płynu owodniowego lub fragmentu kosmówki. Od rodziców pobiera się wtedy dowolne próbki DNA (również szczoteczkę do zębów, włosy z cebulkami itp.), a czas oczekiwania na wynik można skrócić do 48 godzin. Analizę można połączyć z badaniem w kierunku wad genetycznych dziecka, aby mieć pewność, że rozwija się prawidłowo.

Testy na ojcostwo w najbliższej przychodni

Wystarczy skontaktować się z nami i umówić dogodny termin wizyty. Dzięki współpracy z ponad 200 przychodniami, pacjent może wybrać placówkę blisko swojego miejsca zamieszkania. Sprawdź adresy przychodni w całej Polsce >

Próbki takie jak płyn owodniowy i fragment kosmówki pobierają najlepsi lekarze specjaliści, z którymi współpracujemy. Posiadają oni praktyczne doświadczenie w wykonywaniu badań w ciąży co pozwala zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mamie i dziecku

Dyskretne testy na ojcostwo w czasie ciąży

Pacjenci mają zagwarantowaną dyskrecję na każdym etapie badania: od pobierania próbek, przez wykonanie testu, aż po otrzymanie wyników. Dane osobowe pacjentów podlegają ochronie i są bezpieczne. Co więcej, pacjenci mogą też zdecydować się na anonimowy test ojcostwa w czasie ciąży. Wynik na życzenie zleceniodawcy badania wysyłany jest w formie dyskretnej. Koperta nie zawiera wtedy żadnych oznaczeń laboratorium. Czytaj więcej o dyskretnej przesyłce >

Testy na ojcostwo w ciąży –  jak to jest możliwe?

Fragmenty DNA analizowane w testach ojcostwa nie zmieniają się w ciągu życia, są stałe od momentu poczęcia aż do śmierci. Ta cecha DNA sprawia, że test na ojcostwo możemy przeprowadzić w zasadzie na każdym etapie życia człowieka nawet wtedy, gdy rośnie ono jeszcze w ciele matki i dopiero czeka na swoje narodziny.

Dowiedz się więcej na

ojcostwo-logo

3 korzyści z wykonania pewnego testu na ojcostwo

  1. Odzyskasz radość życia i wewnętrzny spokój. Ustalenie ojcostwa pozwoli Ci zyskać pewność, dzięki której rozwiejesz wszystkie wątpliwości i znów odetchniesz pełną piersią. Poprawa samopoczucia i zmniejszenie stresu pomogą Ci nie tylko wieść szczęśliwsze życie, ale też odpowiednio zadbać o zdrowie. Odzyskasz również pełną kontrolę i będziesz mieć możliwość zaplanowania przyszłości.
  2. Zapewnisz dziecku prawidłowy rozwój. Będzie mogło dorastać w atmosferze miłości, pewności co do swojej tożsamości i zrozumienia. Pozwolisz mu też przeżyć piękne i radosne dzieciństwo – bez strachu, stresu i braku poczucia przynależności. Pamiętaj, że całkowita świadomość co do swojego pochodzenia i więzi rodzinnych jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka.
Jeżeli dziecko nie wie, kto jest jego biologicznym ojcem proces identyfikacji nie zachodzi prawidłowo. Sytuacja taka powoduje chaos w wewnętrznym świecie przeżyć, uniemożliwia prawidłowe kształtowanie się struktury osobowości. Częstym skutkiem takich sytuacji jest utrata poczucia bezpieczeństwa związana z wysokim poziomem lęku. Dziecko już jako dorosły człowiek może przejawiać trudności z określeniem siebie oraz próbą odpowiedzenia sobie na pytanie “kim jestem?”. Sytuacja taka stanowi podłoże do powstawania zaburzeń osobowości włącznie z wystąpieniem psychoz. Olga Przybyłek, psycholog i psychoterapeuta
  1. Zyskasz szczęśliwą i stabilną rodzinę. Która będzie mogła żyć w spokoju, poczuciu bezpieczeństwa i radości. Dzięki wynikowi testu DNA zbudujesz też stabilne i szczere relacje oparte na wzajemnym szacunku i wyeliminujesz niepotrzebne wątpliwości czy wzajemne obwinianie. Będziesz mieć również możliwość zaplanowania opieki nad dzieckiem w każdym aspekcie, także finansowym. Pewność co do ojcostwa jest ważna również dla Twoich relacji z dzieckiem. Pewny ojcostwa mężczyzna to bowiem lepszy ojciec, lepiej przygotowany do tej szczególnej roli i mogący zapewnić dziecku troskę i opiekę, na jakie mały człowiek zasługuje. Pewność co do ojcostwa to również szansa na większą stabilizację w życiu matki dziecka.

.

.

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu. Zapewniamy Państwu wsparcie i szybką pomoc. Nasi konsultanci doradzą w wyborze testu DNA oraz pomogą na każdym etapie realizacji badania.

.

   

.


Zadzwoń teraz
Napisz na czacie