Zrób test zdrady! Sprawdź jak przygotować się do badania

Czym jest test zdrady?

Test zdrady to bardzo proste badanie z zakresu genetyki, które pozwoli Ci sprawdzić, czy Twoja druga połówka jest Ci wierna!

Wystarczy jedynie zebrać odpowiednie próbki i przesłać je do laboratorium, aby sprawdzić czy znajdują się na nich ślady nasienia. 

Test zdrady składa się z dwóch części. Pierwsza z nich tzw. detekcja nasienia polega na ustaleniu czy przesłany materiał zawiera ślady nasienia. Jeżeli w ramach tego etapu badania zostanie wykryte nasienie, wtedy możemy rozszerzyć test zdrady o drugą część. Druga część polega na sprawdzeniu, czyje dokładnie nasienie zostało wykryte w pierwszym etapie. Jest to możliwe dzięki analizie porównawczej! 

Pierwszy krok – zbierz i zabezpiecz próbki

Drugi krok – pobierz i wypełnij formularz zlecenia badania

Trzeci krok – odeślij próbki i formularz do naszego laboratorium

Czwarty krok – opłać badanie

Piąty krok – sprawdź wynik badania

Pierwszy krok – zbierz i zabezpiecz próbki

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który pozwoli Ci wykonać test zdrady jest zebranie odpowiednich próbek, które przekażesz do badań! Pacjenci często dzwonią, pytając jakie próbki nadają się do badań. Nasze laboratorium analizuje każdą próbkę. Jeżeli masz podejrzenia, że dana próbka może być dowodem na zdradę wyślij ją do nas! Podpowiadamy, jakie próbki najczęściej badamy.

Jakie próbki wysyłają do nas Pacjenci?

✳ chusteczki z wydzieliną
✳ wkładki higieniczne 
✳ bielizna
✳ fragmenty pościeli 
✳ prezerwatywy
✳ ubrania

Zdobytą próbkę należy odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu najlepiej włożyć ją do zwykłej papierowej koperty. 

Drugi krok – pobierz i wypełnij formularz zlecenia badania

Aby móc zlecić test zdrady, ważne jest, aby spełnione zostały wszystkie formalności. W tym celu należy wypełnić odpowiedni dokument czyli formularz zlecenia badania, który udostępniamy poniżej. Należy wypełnić wszystkie pola oznaczone gwiazdką. 

 

      Wzór formularza:

Kliknij aby wydrukować formularz

Trzeci krok – odeślij próbki i formularz do naszego badania

Jeżeli masz już zabezpieczone próbki, a także wypełniony formularz zlecenia badania, kolejnym krokiem, który należy wykonać jest odesłanie tych materiałów do laboratorium. Próbki wraz z formularzem należy spakować do jednej zbiorczej koperty. 

Adres wysyłkowy:

UstalOjcostwo
ul. Dulęby 7
40-833 Katowice

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat testu zdrady oraz możliwości jakie gwarantuje to badanie, zadzwoń do naszego laboratorium! Nasi konsultanci udzielą wszelkich informacji.

Nr tel: 665 761 161
665 761 161
Kontakt mailowy: biuro@testdna.pl

Czwarty krok – opłać badanie

Czwartym krokiem zostaje opłacenie badania. Od tego momentu pozostaje Ci jedynie oczekiwać na wynik badania. 

W przypadku standardowego badania koszt testu zdrady wynosi 350zł, a czas oczekiwania na wynik to maksymalnie 3 dni robocze.

Test zdrady express to koszt 450zł, a wynik badania uzyskasz już do 24h od momentu dostarczenia próbek do laboratorium!

Dane do płatności:

UstalOjcostwo
ul. Bocheńskiego 38 a
40-859 Katowice

Numer rachunku bankowego (mBank): 15 1140 1078 0000 5712 8100 2001

Tytuł przelewu: imię i nazwisko osoby zle­ca­jącej badanie

Dla osób wykonujących przelew z konta zagranicznego:.
iBAN: PL przed nr konta
SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

Piąty krok – sprawdź wynik badania

Ostatnim krokiem w ramach testu zdrady jest odebranie wyniku. Wynik pierwszego etapu badania może dostarczyć dwie informacje – wynik negatywny, mówiący o tym, że na przesłanej próbce nie wykryto śladów nasienia lub wynik pozytywny, wskazujący że na analizowanym materiale znajduje się męska sperma. 

W przypadku wyniku negatywnego, jeżeli wciąż podejrzewasz swoją partnerkę o zdradę można dosłać kolejną próbkę celem jej sprawdzenia. 

Pozytywny wynik testu zdrady, potwierdzający zawartość męskiego nasienia na analizowanych próbkach stwarza możliwość rozszerzenia testu o analizę porównawczą, która pozwoli ustalić CZYJE nasienie udało się zidentyfikować. 

W tym celu z próbki, na której wykryto nasienie wyizolowuje się profil genetyczny. Aby móc wykonać analizę porównawczą konieczne jest ustalenie drugiego profilu. Drugi profil pozyskiwany jest z kolejne próbki, którą może podesłać zleceniodawca. Może to być dowolna próbka – wymaz z policzka albo próbka dyskretna np. szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, włosy z cebulkami, chusteczka z wydzieliną, niedopałek papierosa itp. 

W tym momencie mamy parę możliwości. Druga próbka, która odsyłamy może należeć do nas samych – wtedy sprawdzamy, czy nasienie znajdujące się na przesłanej próbce należy do osoby zlecającej badanie. Jeżeli oba profile będą różne, wtedy otrzymujemy jednoznaczną informację że np. na przesłanej bieliźnie żony znajduje się nasienie innego mężczyzny. Inną możliwością jest sytuacja, gdy mamy dokładne podejrzenia, co do osoby, z którą nasza partnerka dopuściła się zdrady. Tutaj rozwiązaniem często są próbki dyskretne, jeśli masz możliwość uzyskania takiej próbki, wtedy w ramach badania potwierdzisz lub wykluczysz swoje przypuszczenia!

Nasi Pacjenci wykonując test zdrady często przygotowują się do spraw rozwodowych. Badanie zdrady może dostarczyć wstępny dowód, który w połączeniu z dowodami typu – zrzuty ekranu, nagrania głosowe, zdjęcia itp. może okazać się decydującym argumentem, dzięki któremu sąd podejmie decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie.