Zespół testDNA Sp. z o.o. Sp. k.

Kadrę testDNA Laboratorium Sp. z o.o. tworzą lekarze, diagności, biotechnolodzy, eksperci m in. z zakresu kryminalistyki czy też ustalania ojcostwa i pokrewieństwa oraz osoby, które dbają o Państwa potrzeby, stały rozwój firmy i usprawnienie całego procesu zarządzania. Ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie genetyki, zdobyte certyfikaty, a przede wszystkim rozmowy z naszymi pacjentami sprawiają, że warto nam ufać.

Nasi pracownicy nieustannie podnoszą kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach, sympozjach i konferencjach, a także współpracę z ekspertami z Polski i zza granicy. Przekłada się to na najwyższą jakość usług wykonywanych dla Państwa w zakresie badań genetycznych. Potwierdzeniem tego jest także najwyższy poziom obsługi klienta, odpowiadający światowym standardom.

Dział laboratoryjny:

zespół testdna

mgr Barbara Prokurat
Dyrektor ds. operacyjnych

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora ds. operacyjnych, gdzie nadzoruje uczestnictwo w wielu międzynarodowych programach kontroli jakości badań wykonywanych przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Jest także pełnomocnikiem zarządu obejmującym swoim zakresem przygotowanie i nadzór nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO/IEC 17025, regulującej pracę laboratoriów badawczych. Z marką testDNA związana od 2004 roku. Prywatnie żona, mama dwójki małych dzieci, miłośniczka książek i dobrego kina.

zespół testdna

Dr Paulina Wolańska-Nowak zm. 6.12.2019
Ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej. Posiadała ponad 20-letni staż pracy z Instytucie Ekspertyz Sądowych jako biegły sądowy, w tym czasie wystawiła ponad 2000 ekspertyz. Posiadała praktyczną znajomość metod biostatystycznych…

więcej >

zespół testdna

mgr Krystyna Szymczyk
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2011 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie studentka studiów podyplomowych z zakresu Analityki Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Sosnowcu. Z marką testDNA związana od 2012 roku. Prywatnie żona, szczęśliwa matka małego dziecka, posiadaczka wesołego psa rasy bokser.W wolnym czasie interesuje się czytaniem książek, aktywnym spędzaniem czasu z rodziną i psem oraz gotowaniem.

zespół testdna

mgr Justyna Pietrasik
Diagnosta laboratoryjny

 

Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku biologia w 2012 roku. W 2016 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Fanka kolarstwa szosowego. Miłośniczka morza i greckiej kuchni.

..

.

.

Współpracują z nami:

zespół testdna

dr n. med. Renata Posmyk
Specjalista genetyki klinicznej

 

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W latach 2001?2009 była asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Od 2009 roku pracuje w Poradni Genetycznej Genetics oraz w Klinice Perinatologii UMB. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.

.

zespół testdna

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć
Specjalista położnictwa i ginekologii

 

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1998 r. Posiada certyfikaty kompetencji w zakresie: ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego; badań ultrasonograficznych między 11?13+6 ? przesiewowych pod kątem aberracji chromosomowych i opóźnienia wzrostu płodu ? Fundacja Medycyny Płodowej; procedur inwazyjnych w ciąży, badań dopplerowskich u płodu, oceny ultrasonograficznej szyjki macicy ?Fundacja Medycyny Płodowej…

 

więcej >

zespół testdna

Dr n. med. Grzegorz Południewski
Specjalista ginekologii i położnictwa

 

Do 2000 roku zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Położnictwa i Ginekologii. Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Autor publikacji i książek skierowanych do młodzieży dotyczących zakresu zdrowia seksualnego i antykoncepcji oraz promocji zdrowia. Aktualnie prowadzi prywatną praktykę lekarską. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim antykoncepcja, nowoczesne prowadzenie ciąży, profilaktyka nowotworów czy też leczenie niepłodności. Propagowanie wiedzy z obszaru zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego.

 

zespół testdna

Joanna Piątek-Perlak
psycholog perinatalny

 

Psycholog specjalizujący się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach spowodowanych śmiercią dziecka, poronieniem i ciężką chorobą. Towarzyszy rodzinom i parom w trakcie żałoby, pomaga przez nią przejść. Pracuje z osobami zmagającymi się z problemami bezpłodności. Współpracuje z lekarzami ginekologami, położnikami oraz z położnymi. Obejmuje pomocą kobiety, które mają zagrożoną ciążę lub ciążę utraconą. Pracuje z kobietami i ich rodzinami, którym na etapie badań prenatalnych zdiagnozowano ciężką, letalną chorobę płodu. Opiekuje się osobami u których po porodzie…

więcej >

zespół testdna

mgr Katarzyna Nowak
dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

 

Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator diabetologiczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real. Uczestniczka wielu programó o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej…

 

zespół testdna

mgr Aleksandra Majsnerowska
dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

 

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, działaczka Fundacji Centrum Rodziny. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ? Cukier w Ryzach?, ?Nakarm swój Mózg?, ?Akademia Zdrowego Juniora?. Na co dzień w Centrum Rodziny współpracuje ze Szkołą Rodzenia Ksenia oraz Ośrodkiem Troski o Płodność Juglans. Wraz z Katarzyną Nowak współtworzy program dla niepłodnych par oraz przyszłych rodziców…

zespół testdna

Lek. med. Iwona Płowaś
specjalista genetyki klinicznej, specjalista neurologii, pediatra

 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Do 2010 r asystent w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMŁ oraz lekarz w Poradni Genetycznej USK nr 3. W 2000 r. otrzymała tytuł pediatry , w 2006 r tytuł specjalisty genetyki klinicznej oraz w 2017 r. tytuł specjalisty neurologii. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach. Obecnie czynnie pracująca jako neurolog i genetyk kliniczny, zarówno w lecznictwie zamkniętym jak i otwartym.

zespół testdna

Lek. med Sławomir Krzemiński
specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii

 

Studia ukończył w 2002 r. na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecne miejsca pracy: Szpital MSWiA w Krakowie, Szpital im J. Dietla w Krakowie, Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce. Zajmuje się udzielaniem konsultacji gastrologicznych, endoskopią przewodu pokarmowego, orzecznictwem. Posiada specjalizacje chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Posiada dyplomy umiejętności z panendoskopii i kolonoskopii. Prywatnie mąż i ojciec, pasjonujący się turystką, sportem i ogrodnictwem.

zespół testdna

Ewa Rostkowska
adwokat

Prowadzi Kance­larię Adwokacką w Chor­zowie przy ul. Wol­ności 124. Wpisana na listę adwokatów Okrę­gowej Rady Adwokack­iej w Katow­icach. Adwokat prowadzi sprawy karne, rodzinne, cywilne oraz gospo­dar­cze. .

.

 

.

.

.

zespół testdna

lek. Beata Kozak-Klonowska
specjalista genetyki klinicznej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.
Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Rezydentura w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie,tytuł specjalisty uzyskała w 2008 r. Od 2001 roku pracuje w Poradni Genetycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.Zainteresowania zawodowe to nowotwory dziedziczne oraz opieka nad osobami wysokiego/podwyższonego ryzyka zachorowania oraz diagnostyka niepowodzeń rozrodu. Kontakt z pacjentem jest dla mnie nieustanną motywacją do podnoszenia swoich kwalifikacji .

zespół testdna

lek. Artur Dobosz
genetyk

W trakcie specjalizacji z genetyki klinicznej (V rok). Dotychczasowe doświadczenie oparte jest na diagnostyce i udzieleniu kompleksowych porad genetycznych ponad 1.000 pacjentom. Na co dzień pracuję w Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dodatkowo zajmuję się badaniami naukowymi nad podłożem genetycznym wad serca u dzieci z zespołem Downa. Prowadzę zajęcia ze studentami i wykłady dla przyszłych specjalistów z dziedziny genetyki.

 

 

Sympozja i szkolenia


Przeczytaj więcej:


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz