Zespół testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Kadrę testDNA Laboratorium Sp. z o.o. tworzą lekarze, diagności, biotechnolodzy, eksperci m in. z zakresu kryminalistyki czy też ustalania ojcostwa i pokrewieństwa oraz osoby, które dbają o Państwa potrzeby, stały rozwój firmy i usprawnienie całego procesu zarządzania. Ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie genetyki, zdobyte certyfikaty, a przede wszystkim rozmowy z naszymi pacjentami sprawiają, że warto nam ufać.

Nasi pracownicy nieustannie podnoszą kwalifikacje przez uczestnictwo w szkoleniach, sympozjach i konferencjach, a także współpracę z ekspertami z Polski i zza granicy. Przekłada się to na najwyższą jakość usług wykonywanych dla Państwa w zakresie badań genetycznych. Potwierdzeniem tego jest także najwyższy poziom obsługi klienta, odpowiadający światowym standardom.

Dział laboratoryjny:

img

mgr Barbara Prokurat
Dyrektor ds. operacyjnych

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora ds. operacyjnych, gdzie nadzoruje uczestnictwo w wielu międzynarodowych programach kontroli jakości badań wykonywanych przez testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Jest także pełnomocnikiem zarządu obejmującym swoim zakresem przygotowanie i nadzór nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO/IEC 17025, regulującej pracę laboratoriów badawczych. Z marką testDNA związana od 2004 roku. Prywatnie żona, mama dwójki małych dzieci, miłośniczka książek i dobrego kina.

img

Dr Paulina Wolańska-Nowak
Ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej. Posiada ponad 20 letni staż pracy z Instytucie Ekspertyz Sądowych jako biegły sądowy, w tym czasie wystawiła ponad 2000 eskpertyz.Posiada praktyczną znajomość metod biostatystycznych…

więcej >

img

mgr Krystyna Szymczyk
Diagnosta laboratoryjny

 

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2011 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie studentka studiów podyplomowych z zakresu Analityki Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Sosnowcu. Z marką testDNA związana od 2012 roku. Prywatnie żona, szczęśliwa matka małego dziecka, posiadaczka wesołego psa rasy bokser.W wolnym czasie interesuje się czytaniem książek, aktywnym spędzaniem czasu z rodziną i psem oraz gotowaniem.

img

mgr Anna Soja
Diagnosta laboratoryjny

 

Zawód- biolog. Studia ukończyła w 2002 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2008 została absolwentem Studiów Podyplomowych z Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 13 lat związana z pracą laboratoryjną. Prywatnie miłośniczka zwierząt, szczęśliwa posiadaczka dwóch słodkich sierściuchów (dachowców), wielbicielka motocykli i szybkiej jazdy, miłośniczka podróżowania, turystyki pieszej i górskich przestrzeni.

img

mgr Justyna Pietrasik
Diagnosta laboratoryjny

 

Ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku biologia w 2012 roku. W 2016 roku została absolwentką studiów podyplomowych w zakresie analityki medycznej na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Fanka kolarstwa szosowego. Miłośniczka morza i greckiej kuchni.

..

.

.

Współpracują z nami:

img

dr n. med. Renata Posmyk
Specjalista genetyki klinicznej

 

Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W latach 2001?2009 była asystentem/wykładowcą w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMB oraz lekarzem w Poradni Genetycznej UDSK. Odbyła wymagane staże krajowe i zagraniczne oraz kursy specjalistyczne, a w roku 2007 zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej. Od 2009 roku pracuje w Poradni Genetycznej Genetics oraz w Klinice Perinatologii UMB. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.

.

img

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć
Specjalista położnictwa i ginekologii

 

Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1998 r. Posiada certyfikaty kompetencji w zakresie: ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego; badań ultrasonograficznych między 11?13+6 ? przesiewowych pod kątem aberracji chromosomowych i opóźnienia wzrostu płodu ? Fundacja Medycyny Płodowej; procedur inwazyjnych w ciąży, badań dopplerowskich u płodu, oceny ultrasonograficznej szyjki macicy ?Fundacja Medycyny Płodowej…

 

więcej >

img

Dr n. med. Grzegorz Południewski
Specjalista ginekologii i położnictwa

 

Do 2000 roku zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Położnictwa i Ginekologii. Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Autor publikacji i książek skierowanych do młodzieży dotyczących zakresu zdrowia seksualnego i antykoncepcji oraz promocji zdrowia. Aktualnie prowadzi prywatną praktykę lekarską. Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim antykoncepcja, nowoczesne prowadzenie ciąży, profilaktyka nowotworów czy też leczenie niepłodności. Propagowanie wiedzy z obszaru zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego.

 

img

Joanna Piątek-Perlak
psycholog perinatalny

 

Psycholog specjalizujący się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom w głębokich traumach spowodowanych śmiercią dziecka, poronieniem i ciężką chorobą. Towarzyszy rodzinom i parom w trakcie żałoby, pomaga przez nią przejść. Pracuje z osobami zmagającymi się z problemami bezpłodności. Współpracuje z lekarzami ginekologami, położnikami oraz z położnymi. Obejmuje pomocą kobiety, które mają zagrożoną ciążę lub ciążę utraconą. Pracuje z kobietami i ich rodzinami, którym na etapie badań prenatalnych zdiagnozowano ciężką, letalną chorobę płodu. Opiekuje się osobami u których po porodzie…

więcej >

img

mgr Katarzyna Nowak
dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

 

Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator diabetologiczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Ramach programu stypendialnego uczestniczyła w badaniach nad wpływem czynników środowiskowych na DNA człowieka prowadzonych w Instytucie Genomiki i Biotechnologii na Uniwersytecie w Vila Real. Uczestniczka wielu programó o tematyce prozdrowotnej organizowanych przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Specjalizuje się w dietoterapii zaburzeń gospodarki węglowodanowej i hormonalnej…

więcej >

img

mgr Aleksandra Majsnerowska
dietetyk kliniczny FoodMed Centrum

 

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, działaczka Fundacji Centrum Rodziny. Propagatorka zdrowego stylu życia oraz animatorka aktywności fizycznej. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ? Cukier w Ryzach?, ?Nakarm swój Mózg?, ?Akademia Zdrowego Juniora?. Na co dzień w Centrum Rodziny współpracuje ze Szkołą Rodzenia Ksenia oraz Ośrodkiem Troski o Płodność Juglans. Wraz z Katarzyną Nowak współtworzy program dla niepłodnych par oraz przyszłych rodziców…więcej >

img

Lek. med. Iwona Płowaś
specjalista genetyki klinicznej, specjalista neurologii, pediatra

 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Do 2010 r asystent w Zakładzie Genetyki Klinicznej UMŁ oraz lekarz w Poradni Genetycznej USK nr 3. W 2000 r. otrzymała tytuł pediatry , w 2006 r tytuł specjalisty genetyki klinicznej oraz w 2017 r. tytuł specjalisty neurologii. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i konferencjach. Obecnie czynnie pracująca jako neurolog i genetyk kliniczny, zarówno w lecznictwie zamkniętym jak i otwartym.

img

Lek. med Sławomir Krzemiński
specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii

 

Studia ukończył w 2002 r. na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecne miejsca pracy: Szpital MSWiA w Krakowie, Szpital im J. Dietla w Krakowie, Samodzielny Publiczny Zespół Lecznictwa Otwartego w Wieliczce. Zajmuje się udzielaniem konsultacji gastrologicznych, endoskopią przewodu pokarmowego, orzecznictwem. Posiada specjalizacje chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Posiada dyplomy umiejętności z panendoskopii i kolonoskopii. Prywatnie mąż i ojciec, pasjonujący się turystką, sportem i ogrodnictwem.

img

Ewa Rostkowska
adwokat

Prowadzi Kance­larię Adwokacką w Chor­zowie przy ul. Wol­ności 124. Wpisana na listę adwokatów Okrę­gowej Rady Adwokack­iej w Katow­icach. Adwokat prowadzi sprawy karne, rodzinne, cywilne oraz gospo­dar­cze. .

.

 

.

.

.

img

lek. Beata Kozak-Klonowska
specjalista genetyki klinicznej

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.
Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Rezydentura w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie,tytuł specjalisty uzyskała w 2008 r. Od 2001 roku pracuje w Poradni Genetycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.Zainteresowania zawodowe to nowotwory dziedziczne oraz opieka nad osobami wysokiego/podwyższonego ryzyka zachorowania oraz diagnostyka niepowodzeń rozrodu. Kontakt z pacjentem jest dla mnie nieustanną motywacją do podnoszenia swoich kwalifikacji .

img

lek. Artur Dobosz
genetyk

W trakcie specjalizacji z genetyki klinicznej (V rok). Dotychczasowe doświadczenie oparte jest na diagnostyce i udzieleniu kompleksowych porad genetycznych ponad 1.000 pacjentom. Na co dzień pracuję w Poradni Genetycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dodatkowo zajmuję się badaniami naukowymi nad podłożem genetycznym wad serca u dzieci z zespołem Downa. Prowadzę zajęcia ze studentami i wykłady dla przyszłych specjalistów z dziedziny genetyki.

 

 

Sympozja i szkolenia


Przeczytaj więcej:


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Emilia Mazur

mgr Emilia Mazur

mgr Klaudia Müller

mgr Klaudia Müller

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz