Badania DNA na ustalenie więzów krwi np. dziadków i wnuków

test na pokrewieństwo, testy na pokrewieństwo, badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badanie na pokrewieństwo, badania na pokrewieństwoCzy na pewno jesteśmy rodzeństwem? Czy to moi dziadkowie? Czy to moje wnuki? Czy jesteśmy rodziną?  To pytania, które zadaje sobie wielu z Państwa. Nikt nie myśli, że znajdzie się w takiej sytuacji, a dla każdego z nas więzi krwi odgrywają ważną rolę w życiu, to tak naprawdę nasza tożsamość. W swojej praktyce spotkaliśmy się z wieloma przypadkami, w których testy DNA dały pewną odpowiedź na pytanie o więzy rodzinne pomiędzy konkretnymi osobami. Badania te znajdują również zastosowanie, gdy potrzebny jest wiarygodny dowód w sprawach spadkowych i alimentacyjnych.

Czy jesteśmy rodziną? Testy DNA pozwolą to ustalić 

Możliwości zastosowania badań DNA w celu określenia pokrewieństwa jest bardzo wiele. Przebadać można wiele osób m.in. dziadka i wnuczka (linia męska), babcię i wnuczkę (linia żeńska), dziadków i wnuków (relacja mieszana), rodzeństwo oraz innych członków rodziny od strony ojca. Wynik pozwala zyskać jednoznaczną pewność co do biologicznego pokrewieństwa. W jakich między innymi sytuacjach się przydaje?

Badanie pokrewieństwa dziadków i wnuków

Zdarzają się sytuacje,kiedy po latach dziadkowie dowiadują się, że mają wnuczkę/wnuka, o których istnieniu nie wiedzieli. Czasami dziadkowie mają wątpliwości, czy wnukowi lub wnuczce należy się spadek. I w takich sytuacjach, aby raz na zawsze rozwiać wątpliwości można wykonać badanie pokrewieństwa i odpowiedzieć sobie na pytanie ?czy to na pewno dziecko mojego syna??, „czy na pewno jesteśmy rodziną?”. Z tego rozwiązania nierzadko korzystają również sądy, kiedy nie ma możliwości przebadania ojca (nie żyje lub jego miejsce pobytu jest nieznane). 

Badanie rodzeństwa np.dwie siostry, dwóch braci, siostra-brat

Adopcja, romans, rozdzielenie po narodzinach, podmiana w szpitalu czy nowa rodzina ojca lub matki to sytuacje które powodują, że zaczynają pojawiać się wątpliwości. Wtedy coraz częściej rodzeństwo chce zyskać pewność co do łączących więzów krwi, a badanie DNA pozwoli im tę pewność zyskać.

Badanie DNA krewnych ojca np. bratanek, wujek, siostra

W jaki jeszcze sposób można wykorzystać badania genetyczne? Dla wielu osób to szansa, by poznać swoich dalekich krewnych czy przodków, a nawet ? rodziców, wujostwo czy dziadków. Zdarza się, że to samo rzadkie nazwisko często rodzi podejrzenie pokrewieństwa, jednak tylko badania DNA pozwalają to sprawdzić….

Badania DNA na pokrewieństwo ? dlaczego warto je wykonać?

Korzyści z testu genetycznego na pokrewieństwo jest naprawdę bardzo wiele. Pozwalają nie tylko unormować sytuację prawną, ale też emocjonalną. Dla wielu rodzin to wstęp do nowego życia. Co zyskają Państwo dzięki badaniom DNA?.

test na pokrewieństwo, testy na pokrewieństwo, badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badanie na pokrewieństwo, badania na pokrewieństwo

  • Spokój i pewność na całe życie – badanie DNA wystarczy wykonać tylko raz w życiu, by zyskać pewność już na zawsze. Dla wielu osób to szansa, by wreszcie odetchnąć z ulgą i pozbyć się wątpliwości czy stresu.
  • Szansa na unormowanie prawnej sytuacji – wynik często przydaje się w sprawach sądowych, np. o alimenty czy spadek. To dokument, który mogą Państwo przedstawić w sądzie. Co ważne, również sądy często zlecają realizację takich badań, co pozwala rozwiązać wiele spraw.
  • Poprawa relacji i więzi rodzinnych – pewność co do pokrewieństwa w wielu przypadkach pozwala po prostu odbudować naderwane relacje oraz zbudować piękne i szczere więzi. Często ustają spory i wzajemne obwinianie, a pojawiają się szacunek i atmosfera zrozumienia.
  • Możliwość zyskania nowego członka rodziny – odkrycie, że dana osoba może być naszym krewnym, a później potwierdzenie tej informacji badaniem DNA, to niepowtarzalna okazja do zbudowania nowej relacji i odzyskania straconego czasu. To także szansa na poznanie historii rodziny i odkrycia zaskakujących faktów na temat swoich krewnych.

Ustalenie pokrewieństwa na podstawie różnych próbek, np. niedopałka papierosa czy czapki 

Pewny i wiarygodny wynik badania mogą Państwo uzyskać z dowolnej próbki, która zawiera DNA. Taką próbką mogą być wymazy z policzka oraz różne przedmioty codziennego użytku (np. maszynkę do golenia, szczoteczkę do zębów, szklankę, słomkę, niedopałek papierosa, podpaskę), włosy z cebulkami, plamy krwi i innych wydzielin i wiele innych elementów. 

  • czy dziecko jest spokrewnione z rodziną ojca
  • czy wnuki są spokrewnione z dziadkami
  • czy dwaj bracia mają tego samego ojca
  • czy dwie siostry mają tego samego ojca
  • czy rodzeństwo ma tych samych rodziców (zarówno matkę i ojca)
  • czy bratanek jest spokrewniony ze swoim wujkiem (bratem ojca)

Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Przed wykonaniem badania pokrewieństwa zawsze najpierw zapoznajemy się z sytuacją danego pacjenta, tak aby potem móc wybrać dla niego najkorzystniejsze rozwiązanie.

Badanie w jednym z 200 punktów w Polsce albo z dowolnego miejsca na świecie 

test na pokrewieństwo, testy na pokrewieństwo, badanie pokrewieństwa, badania pokrewieństwa, badanie na pokrewieństwo, badania na pokrewieństwoNa test pokrewieństwa mogą Państwo umówić się telefonicznie lub przez internet do wybranej placówki ? bez kolejek. Na miejscu próbki pobierze doświadczony personel medyczny, a także pomoże wypełnić wszystkie dokumenty. 

Zestaw do pobierania próbek mogą Państwo zamówić również na dowolny adres, a następnie zamówić bezpłatnego kuriera lub dostarczyć do placówki. Można wybrać przesyłkę dyskretną (bez danych i pieczątek laboratorium), dzięki czemu nikt nie domyśli się co jest w środku. Co ważne, badanie pokrewieństwa może być wykonane również anonimowo ? bez podawania danych osobowych uczestników badania. O Państwa dyskrecję dbamy na każdym etapie badania. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że wszelkie informacje są bezpieczne.

 

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz