Testy DNA na pokrewieństwo - zobacz jakie przypadki badaliśmy |
Laboratorium badawcze akredytowane przez PCA
Pon-pt. 7.00-22.00, Weekendy i święta: 9.00-21.00

Testy na pokrewieństwo – zastosowanie badań DNA

Grandfather And Father Giving Grandson Ride On ShouldersBadania genetyczne nie obejmują tylko testów na ojcostwo. Pokrewieństwo można sprawdzić zarówno między przypuszczalnym ojcem i dzieckiem, jak i między pozostałymi członkami rodziny. Takie badania bardzo często wykonujemy w sytuacji, gdy domniemany ojciec dziecka nie może uczestniczyć w teście na ojcostwo.

Analiza materiału genetycznego krewnych pozwala wtedy na pośrednie ustalenie ojcostwa. Badania te znajdują również zastosowanie, gdy potrzebny jest wiarygodny dowód w sprawach spadkowych i alimentacyjnych.

W swojej praktyce spotkaliśmy się z wieloma przypadkami, w których testy DNA dały pewną odpowiedź na pytanie o więzy rodzinne pomiędzy konkretnymi osobami.

Najczęściej wykonywaliśmy testy na pokrewieństwo celem sprawdzenia następujących relacji biologicznych:

  • czy dziecko jest spokrewnione z rodziną ojca
  • czy wnuki są spokrewnione z dziadkami
  • czy dwaj bracia mają tego samego ojca
  • czy dwie siostry mają tego samego ojca
  • czy rodzeństwo ma tych samych rodziców (zarówno matkę i ojca)
  • czy bratanek jest spokrewniony ze swoim wujkiem (bratem ojca)

Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Przed wykonaniem badania pokrewieństwa zawsze najpierw zapoznajemy się z sytuacją danego pacjenta, tak aby potem móc wybrać dla niego najkorzystniejsze rozwiązanie.

 

.

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu. Zapewniamy Państwu wsparcie i szybką pomoc. Nasi konsultanci doradzą w wyborze testu DNA oraz pomogą na każdym etapie realizacji badania.

.