Test na ojcostwo – lepszy w punkcie pobrań czy wysyłkowy?

Wykonanie testu na ojcostwo nie wiąże się ze skomplikowaną procedurą ani uciążliwymi badaniami. Takie badanie wykonuje się dzisiaj szybko i sprawnie, zarówno w klasycznym punkcie pobrań, jak i drogą wysyłkową. Jak przeprowadzić takie badanie i która metoda będzie wygodniejsza?

Jak wykonać test na ojcostwo wysyłkowo?
Jak wykonać test na ojcostwo w punkcie pobrań?
Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania testu na ojcostwo?
Jaki test na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

 

Jak wykonać test na ojcostwo wysyłkowo?

Jeśli planujemy wykonanie testu na ojcostwo wysyłkowo, to po znalezieniu odpowiedniego laboratorium, po zapisie i uiszczeniu opłaty za badanie, należy przesłać odpowiednio przygotowaną próbkę materiału, na przykład wymazu z wewnętrznej części policzka. Następnie czekamy na wyniki, które po pewnym czasie będą dostępne online, kiedy laboratorium zdąży już wykonać test DNA na ojcostwo na naszej próbce.

Jak wykonać test na ojcostwo w punkcie pobrań?

Wykonanie testu na ojcostwo w klasycznym punkcie pobrań wygląda podobnie jak przeprowadzenie jakiekolwiek innego badania. Zapisujemy się na wizytę, a następnie stawiamy w punkcie pobrań na umówioną wcześniej godzinę. W punkcie pobierany jest od nas materiał na próbkę (np. wymaz) albo pobierana jest krew. Wynik testu na ojcostwo będzie dostępny w wybranym punkcie pobrań albo online.

Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania testu na ojcostwo?

Żeby znaleźć punkt pobrań, którego lokalizacja nam odpowiada, wystarczy odpowiednie wyszukiwanie w Internecie. W oknie wyszukiwarki wpisujemy na przykład „test na ojcostwo punkt pobrań”, a także dodajemy nazwę interesującej nas miejscowości. W ten sposób otrzymamy listę punktów pobrań dostępnych w naszym mieście i w najbliższej okolicy. Można też skorzystać z rejestracji on-line.

Jaki test na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

Jeśli wahamy się, czy bardziej odpowiada nam test na ojcostwo w formie wysyłkowej czy klasycznej – w punkcie pobrań, to warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Opcja wysyłkowa może być łatwiejsza i bezpieczniejsza do realizacji wtedy, gdy zaleca się nadmiernych wizyt w punktach pobrań i innych placówkach medycznych. Będzie to także bardziej dyskretne rozwiązanie. Z kolei badanie na ojcostwo w punkcie pobrań to dobry wariant dla tych, którzy wolą bezpośredni kontakt z osobą przeprowadzającą badanie.