Test na ojcostwo – lepszy w punkcie pobrań czy wysyłkowy?

Wykonanie testu na ojcostwo nie wiąże się ze skomplikowaną procedurą ani uciążliwymi badaniami. Takie badanie wykonuje się dzisiaj szybko i sprawnie, zarówno w klasycznym punkcie pobrań, jak i drogą wysyłkową. Jak przeprowadzić takie badanie i która metoda będzie wygodniejsza?

Jak wykonać test na ojcostwo wysyłkowo?
Jak wykonać test na ojcostwo w punkcie pobrań?
Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania testu na ojcostwo?
Jaki test na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

 

Jak wykonać test na ojcostwo wysyłkowo?

Jeśli planujemy wykonanie testu na ojcostwo wysyłkowo, to po znalezieniu odpowiedniego laboratorium, po zapisie i uiszczeniu opłaty za badanie, należy przesłać odpowiednio przygotowaną próbkę materiału, na przykład wymazu z wewnętrznej części policzka. Następnie czekamy na wyniki, które po pewnym czasie będą dostępne online, kiedy laboratorium zdąży już wykonać test na ojcostwo na naszej próbce.

Jak wykonać test na ojcostwo w punkcie pobrań?

Wykonanie testu na ojcostwo w klasycznym punkcie pobrań wygląda podobnie jak przeprowadzenie jakiekolwiek innego badania. Zapisujemy się na wizytę, a następnie stawiamy w punkcie pobrań na umówioną wcześniej godzinę. W punkcie pobierany jest od nas materiał na próbkę (np. wymaz) albo pobierana jest krew. Wynik testu na ojcostwo będzie dostępny w wybranym punkcie pobrań albo online.

Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania testu na ojcostwo?

Żeby znaleźć punkt pobrań, którego lokalizacja nam odpowiada, wystarczy odpowiednie wyszukiwanie w Internecie. W oknie wyszukiwarki wpisujemy na przykład “test na ojcostwo punkt pobrań”, a także dodajemy nazwę interesującej nas miejscowości. W ten sposób otrzymamy listę punktów pobrań dostępnych w naszym mieście i w najbliższej okolicy.

Jaki test na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

Jeśli wahamy się, czy bardziej odpowiada nam test na ojcostwo w formie wysyłkowej czy klasycznej – w punkcie pobrań, to warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Opcja wysyłkowa może być łatwiejsza i bezpieczniejsza do realizacji wtedy, gdy zaleca się nadmiernych wizyt w punktach pobrań i innych placówkach medycznych. Będzie to także bardziej dyskretne rozwiązanie. Z kolei test na ojcostwo w punkcie pobrań to dobry wariant dla tych, którzy wolą bezpośredni kontakt z osobą przeprowadzającą badanie.