Jak szybko i bezpiecznie zrobić test na ojcostwo w domu? 🏠

100% pewne badanie bez wychodzenia z domu

 🏠 Zrób test na ojcostwo w domu – nawet na kwarantannie

jak zrobić test dna, jak zrobić test na ojcostwo w domu, jak zrobić testy dna, jak zrobić test na ojcostwo, jak zrobić testy na ojcostwo, test na ojcostwo na kwarantannieAby wykonać pewny test DNA na ojcostwo, wcale nie trzeba udawać się do placówki medycznej. Próbki do badania możesz bowiem pobrać w warunkach domowych, przy pomocy specjalnego zestawu dostarczonego przez kuriera. Możesz również zebrać inne próbki, np. smoczek, maszynkę do golenia, włosy z cebulkami. Możliwość samodzielnego pobrania materiału DNA – i to jeszcze we własnym domu – da Ci poczucie komfortu i pełnej dyskrecji.

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?

>> Zamówienie zestawu
>>> Pobranie próbek
>>> Odebranie wyniku

Czy test na ojcostwo w domu jest pewny?

Jak zrobić test na ojcostwo w przychodni?

Czy można zrobić test na ojcostwo na kwarantannie?

Jak zrobić test na ojcostwo w domu? 🏠

Aby zrobić test na ojcostwo w domu, wystarczy kilka prostych kroków. To naprawdę szybkie i wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, którym zależy na wykonaniu całości bez wizyty w przychodni.

📍Jeśli chcesz zrobić test na ojcostwo w domu, jednak skorzystać z pomocy pielęgniarki – teraz masz taką możliwość! Wystarczy umówić wizytę domową.


Zamówienie zestawu. Test DNA na ojcostwo z pobraniem próbek w domu – co zawiera zestaw?

Po złożeniu zamówienia na zestaw – telefonicznie, mailowo lub przez stronę www – otrzymasz wszystkie akcesoria, które umożliwią Ci wygodne pobranie próbek materiału genetycznego od siebie i dziecka.

Taki zestaw zawiera 4 komplety sterylnych wymazówek (wyglądają one jak patyczki do czyszczenia uszu, ale bawełniana główka znajduje się tylko po jednej stronie); krótki instruktaż pokazujący jak prawidłowo pobrać próbki; zaadresowaną (i już opłaconą) kopertę zwrotną; blankiet do wykonania przelewu bankowego; sterylne rękawiczki oraz dokumenty, które będziesz musiał wypełnić chcąc zlecić test DNA na ojcostwo.

Pobranie próbek. Test DNA na ojcostwo – potrzyj policzek i gotowe!

Przed pobraniem wymazów z policzka załóż dołączone do zestawu rękawiczki – uchronią one przygotowane przez Ciebie materiały przed zanieczyszczeniem. Następnie rozerwij delikatnie papierowe opakowanie i wyciągnij z niego pierwszą wymazówkę. pamiętaj jednocześnie o tym, aby chwycić patyczek od strony niezakończonej bawełnianą główką. Umieść wymazówkę w jamie ustnej i potrzyj nią wewnętrzną stronę policzka ok. 10 razy. Włóż patyczek ponownie do opakowania. Tę samą czynność wykonaj na drugim policzku używając osobnej wymazówki.

Pobieranie wymazów do testu na ojcostwo nie boli i jest całkowicie bezpieczne, dlatego próbkę można pobrać nawet od noworodka (już w drugiej dobie po porodzie). Wszystkie pobrane próbki (swoje, dziecka i ewentualnie matki) umieść w kartonowych osłonkach i dokładnie podpisz. Jeśli zdecydowałeś się na prywatny test DNA na ojcostwo, to możesz go wykonać również bez danych osobowych.

⏩ Badanie ojcostwa z powodzeniem przeprowadzisz też na podstawie innych próbek. Istnieje bowiem długa lista przedmiotów, które są doskonałym źródłem materiału genetycznego, będą to np. włosy wyrwane z cebulkami, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, paznokcie obcięte ze skórkami, plamy krwi, sztućce, szklanki, guma do żucia, jak również cały szereg innych przedmiotów. Test DNA na ojcostwo oparty na ich analizie będzie tak samo pewny jak ten wykonany z wymazów z policzka.

Odebranie wyniku. Test DNA na ojcostwo – nadaj przesyłkę i czekaj na wynik, który ustali Twoje ojcostwo  

Będzie to dla Ciebie informacja pewna i jednoznaczna. Zanim jednak dowiesz się, czy jesteś ojcem dziecka, laboratorium genetyczne musi zbadać przygotowane przez Ciebie próbki. Wszystkie materiały, wraz z wypełnionymi dokumentami zlecenia, włóż więc do zaadresowanej koperty zwrotnej i wyślij. Możesz też zamówić bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze lub przynieść próbki bezpośrednio do placówki.

Po upływie 3-5 dni, licząc od momentu, kiedy materiały zostaną przekazane do laboratorium, otrzymasz wynik – test DNA na ojcostwo jednocześnie potwierdzi lub wykluczy pokrewieństwo między Tobą a dzieckiem. Rezultat analizy możesz otrzymać w dowolny sposób: listem poleconym, online lub na miejscu w laboratorium.

Czy test na ojcostwo w domu jest pewny?

Test na ojcostwo w domu jest równie pewny jak ten, gdy próbki pobierane są w przychodni. Analiza wykonywana jest bowiem w laboratorium, gdzie pracownicy dbają o wszelkie standardy i działają zgodnie z wytycznymi. Ważne, aby pobierając próbki w domu, mieć pewność, do kogo należą.

Najwyższa jakość badań

  • Akredytacja PCA Nr AB 1618, laboratorium badawcze akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji [w zakresie: Analiza pokrewieństwa, Analiza polimorfizmu DNA z wykorzystaniem układu STR. Metoda: Multipleks PCR z elektroforezą kapilarną] / [w odniesieniu do wymagań PN-EN ISO/IEC 17025], [Nr AB 1618].
  • Certyfikaty ISFG, GEDNAP, udział w programie biegłości CTS (zgodność wyników 100% w zakresie profilowania DNA w testach na ojcostwo z wymazów z policzka oraz z próbek śladowych). Zobacz certyfikaty
  • 17 lat doświadczenia – marka testDNA istnieje od 2003 roku, w tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów.
  • Współpraca z sądami, ekspertami i cenionymi ośrodkami z Polski i z zagranicy.
  • Analiza aż 34 markerów DNA – dzięki niej wynik jest pewny również wtedy, gdy w badaniu biorą udział tylko dwie osoby (potencjalny ojciec i dziecko). W przypadku potwierdzenia ojcostwa prawdopodobieństwo wynosi ponad 99,9999%, a to oznacza, że wynik jest pewny zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Przeczytaj dlaczego warto badać 34 markery
  • Badanie wykonywane dwa razy z dwóch różnych próbek w przypadku uzyskania wyniku wykluczającego ojcostwo.
  • Badania z każdej próbki – z wymazów z policzka, z krwi, włosów z cebulkami, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, płynu owodniowego i wielu innych. Zobacz jakie próbki można zbadać
  • Profile genetyczne i rezultat zaawansowanej analizy statystycznej na wyniku – świadczą o rzetelnie przeprowadzonej analizie i pewności wyniku.  Zobacz przykładowy wynik badania ojcostwa
  • Wgląd do pełnej dokumentacji dla pacjenta, zawierającej m.in. elektroforogramy. Więcej o metodzie badania
  • Wysokiej jakości odczynniki (m.in. firmy PROMEGA) i wyspecjalizowany sprzęt, który poddawany jest regularnym kontrolom i kalibracji. Jego sposób działania i precyzja były sprawdzane w czasie akredytacji PCA.

Jak zrobić test na ojcostwo w przychodni?

Jeżeli zamiast testu na ojcostwo w domu wolisz wizytę w przychodni, wystarczy po prostu umówić się na wizytę:

✅ nawet tego samego lub następnego dnia,

✅ bez kolejek i od ręki,

✅ ponad 200 punktów w całej Polsce,

✅ szybkie pobranie przez wykwalifikowany personel.

Czy można zrobić test na ojcostwo na kwarantannie?

Przebywasz na kwarantannie i chcesz wykorzystać ten czas na wykonanie testu na ojcostwo? To możliwe! Aby zrobić test na ojcostwo na kwarantannie wystarczy:

🧬 zamówić zestaw kurierem bezkontaktowo, pobrać próbki, odesłać w ten sam sposób i czekać na wynik on-line;

🧬 zebrać dowolne próbki, wydrukować formularz, nadać kurierem bezkontaktowo i czekać na wynik on-line.

Kwarantanna to dobry moment, żeby zrobić badanie na ojcostwo – szczególnie w sytuacji, gdy było to już długo odkładane. Wielu rodziców ma wtedy lepszy dostęp do próbek od dziecka, również tych dyskretnych (takich jak smoczek, butelka, szczoteczka do zębów).Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz