Jak szybko i bezpiecznie zrobić test DNA na ojcostwo w domu?

Oceń ten artykuł

test dna na ojcostwoAby wykonać pewny test DNA na ojcostwo wcale nie trzeba udawać się do placówki medycznej. Próbki do badania możesz bowiem pobrać w warunkach domowych, przy pomocy specjalnego zestawu dostarczonego przez kuriera. Możliwość samodzielnego pobrania materiału DNA – i to jeszcze we własnym domu – da Ci poczucie komfortu i pełnej dyskrecji.

Test DNA na ojcostwo z pobraniem próbek w domu – co zawiera zestaw?

Po złożeniu zamówienia na zestaw – telefonicznie, mailowo lub przez stronę www – otrzymasz wszystkie akcesoria, które umożliwią Ci wygodne pobranie próbek materiału genetycznego od siebie i dziecka. Taki zestaw zawiera 4 komplety sterylnych wymazówek (wyglądają one jak patyczki do czyszczenia uszu, ale bawełniana główka znajduje się tylko po jednej stronie); krótki instruktaż pokazujący jak prawidłowo pobrać próbki; zaadresowaną (i już opłaconą) kopertę zwrotną; blankiet do wykonania przelewu bankowego; sterylne rękawiczki oraz dokumenty, które będziesz musiał wypełnić chcąc zlecić test DNA na ojcostwo.

Test DNA na ojcostwo – potrzyj policzek i gotowe!

Przed pobraniem wymazów z policzka załóż dołączone do zestawu rękawiczki – uchronią one przygotowane przez Ciebie materiały przed zanieczyszczeniem. Następnie rozerwij delikatnie papierowe opakowanie i wyciągnij z niego pierwszą wymazówkę. pamiętaj jednocześnie o tym, aby chwycić patyczek od strony niezakończonej bawełnianą główką. Umieść wymazówkę w jamie ustnej i potrzyj nią wewnętrzną stronę policzka ok. 10 razy. Włóż patyczek ponownie do opakowania. Tę samą czynność wykonaj na drugim policzku używając osobnej wymazówki. Pobieranie wymazów do testu na ojcostwo nie boli i jest całkowicie bezpieczne, dlatego próbkę można pobrać nawet od noworodka (już w drugiej dobie po porodzie). Wszystkie pobrane próbki (swoje, dziecka i ewentualnie matki) umieść w kartonowych osłonkach i dokładnie podpisz. Jeśli zdecydowałeś się na prywatny test DNA na ojcostwo, to możesz go wykonać również bez danych osobowych.

Badanie ojcostwa z powodzeniem przeprowadzisz też na podstawie innych próbek. Istnieje bowiem długa lista przedmiotów, które są doskonałym źródłem materiału genetycznego, będą to np. włosy wyrwane z cebulkami, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, paznokcie obcięte ze skórkami, plamy krwi, sztućce, szklanki, guma do żucia, jak również cały szereg innych przedmiotów. Test DNA na ojcostwo oparty na ich analizie będzie tak samo pewny jak ten wykonany z wymazów z policzka.

Test DNA na ojcostwo – nadaj przesyłkę i czekaj na wynik, który ustali Twoje ojcostwo  

Będzie to dla Ciebie informacja pewna i jednoznaczna. Zanim jednak dowiesz się, czy jesteś ojcem dziecka, laboratorium genetyczne musi zbadać przygotowane przez Ciebie próbki. Wszystkie materiały, wraz z wypełnionymi dokumentami zlecenia, włóż więc do zaadresowanej koperty zwrotnej i wyślij. Możesz też zamówić bezpłatnego kuriera, który je od Ciebie odbierze lub przynieść próbki bezpośrednio do placówki. Po upływie 3-5 dni, licząc od momentu, kiedy materiały zostaną przekazane do laboratorium, otrzymasz wynik – test DNA na ojcostwo jednocześnie potwierdzi lub wykluczy pokrewieństwo między Tobą a dzieckiem. Rezultat analizy możesz otrzymać w dowolny sposób: listem poleconym, telefonicznie, mailowo lub na miejscu w laboratorium.

Oceń ten artykuł

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 22:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz