Test na ojcostwo – jak się go wykonuje?
Nad wykonaniem testu na ojcostwo może zastanawiać się wiele osób. Jeśli jesteśmy jedną z nich, dobrze byłoby dowiedzieć się jak wykonać test na ojcostwo, ile on kosztuje oraz jak długo trzeba będzie czekać na wyniki.
Test na ojcostwo, jak wykonać ?
Test na ojcostwo, ile zapłacimy?
Test na ojcostwo – kiedy w końcu wyniki ?
Na podstawie jakich próbek DNA można zrobić test na ojcostwo ?
Test na ojcostwo – jak wykonać?
Test genetyczny na ojcostwo można wykonać w bardzo wygodny sposób, także prywatnie. Wystarczy dostarczyć do laboratorium próbki DNA. Można zrobić to w bardzo wygodny sposób np. drogą pocztową. Na tej podstawie możliwe będzie określenie tego, czy osoba której DNA jest badane, jest biologicznym ojcem dziecka. Po otrzymaniu próbek, laboratorium zajmie się wykonaniem testu, a nam nie pozostanie nic innego jak cierpliwe oczekiwanie na wyniki. Co ważne, dzięki testowi DNA na ojcostwo, można będzie potwierdzić ojcostwo z prawdopodobieństwem sięgającym 99,99%. Innymi słowy jest to prawdopodobieństwo graniczące z pewnością.
Test na ojcostwo – ile zapłacimy?
To, jak wiele zapłacimy za test na ojcostwo zależy między innymi od laboratorium, wpływ na koszty ma również to, czy badanie jest wykonywane prywatnie, czy też zleca je sąd. Cena testu na ojcostwo do celów prywatnych waha się w granicach od 500 do nawet 2000 złotych.
Test na ojcostwo – kiedy w końcu wyniki ?
Niemal każdy, kto wykonuje test na ojcostwo chciałby, aby wyniki były mu znane natychmiast po jego zrobieniu. Niestety, nie jest to możliwe, bo wykonanie rzetelnych badań wymaga czasu. Na szczęście, czas oczekiwania na wyniki testu na ojcostwo nie przekracza najczęściej 6-7 dni roboczych. Nierzadko, wynik dostępny jest nieco wcześniej.
Na podstawie jakich próbek DNA można zrobić test na ojcostwo ?
Test na ojcostwo może zostać wykonany na podstawie różnych próbek, co stanowi dobrą wiadomość dla osób, które chcą go zrobić. Przede wszystkim, warto mieć świadomość tego, że badanie na ojcostwo można wykonać na podstawie próbek standardowych oraz niestandardowych. Tymi pierwszymi będzie przede wszystkim wymaz z błony śluzowej policzka. Jeżeli chodzi zaś o próbki niestandardowe, wśród nich należy wymienić między innymi plamki krwi, ślady spermy, guma do żucia czy też paznokcie wycięte wraz ze skórkami.