Test na ojcostwo cena – ile zapłacisz za pewność?

Pewność jeśli chodzi o wychowywanie dziecka to podstawa dla każdego przyszłego i już występującego w tej roli ojca. Jedynym sposobem na jej uzyskanie może się okazać wykonanie odpowiedniego testu – koniecznie w miejscu, które gwarantuje jego skuteczność. Jak jednak kształtuje się jeśli chodzi o test na ojcostwo cena? Czy test tego typu jest wiarygodny? Jak jest wykonywany? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Test na ojcostwo cena – ile wynosi ?
Test na ojcostwo cena – jak jest wiarygodny ?
Test na ojcostwo cena – jak jest wykonywany test na ojcostwo ?
Test na ojcostwo cena – kiedy będą wyniki ?

Test na ojcostwo cena – ile wynosi?

Jeśli chodzi o test na ojcostwo cena jego przeprowadzenia zależy od placówki, w ramach której się go wykonuje. Warto mieć świadomość co do tego, że cena prawie zawsze wskazuje na jakość i dokładność testów. Właśnie dlatego chcąc mieć pewność, w tym przypadku nie warto oszczędzać. Wpływ na cenę ma wiele czynników indywidualnych, w tym to, czy dziecko jest już urodzone, ale też doświadczenie laboratorium, certyfikaty i stosowna akredytacja PCA.

Test na ojcostwo cena – jak jest wiarygodny?

Wiarygodność badań na ojcostwo jest ogromna, przez co po prostu możesz na nich polegać. Doświadczone laboratoria gwarantują wiarygodność na poziomie 99,99% w przypadku potwierdzenia ojcostwa oraz 100% przy jego wykluczeniu. Będzie to zatem jedyne badanie, które będziesz musiał przeprowadzić celem potwierdzenia ojcostwa.

Test na ojcostwo cena – jak jest wykonywany test na ojcostwo?

Jeśli chodzi o sposób wykonywania testu, ten zależy od tego, czy dziecko jest już narodzone. Jeśli kobieta wciąż jest w ciąży, wykonuje się go na podstawie krwi ciężarnej lub płynu owodniowego oraz wymazu z policzka domniemanego ojca. Test na ojcostwo w ciąży wykonuje się od 8 tygodnia ciąży (w przypadku płynu owodniowego – od 15 tygodnia). W przypadku dziecka narodzonego, wystarczą dowolne próbki ojca oraz samego w sobie dziecka. Jeśli chodzi o test DNA na ojcostwo – cena definiowana jest również przez to, w którym momencie życia dziecka  się go wykonuje.

Test na ojcostwo cena – kiedy będą wyniki?

Niezależnie od tego, jaka będzie jeżeli chodzi o badanie genetyczny na ojcostwo – cena oraz jaki jego rodzaj się wybierze, na wyniki zwykle trzeba czekać średnio siedem dni roboczych. Wszystko w tym przypadku  zależy jednak  od miejsca, w którym wykonało się test. Szacuje się jednak, że absolutnie każde stara się nie przekraczać 10 dni roboczych w dostarczaniu wyników testu na ojcostwo do swoich  pacjentów.