Kto może zlecić badanie na ojcostwo i jak ono przebiega ?

Czasami sytuacja życiowa wymaga podważenia lub potwierdzenia więzów krwi. Przede wszystkim należy pamiętać, że do testu na ojcostwo potrzebna jest zgoda obojga rodziców. Badanie na ojcostwo można przeprowadzić jedynie za zgodą obojga rodziców. Dotyczy to zarówno nakazu sądowego, jak i testu zleconego z własnej inicjatywy. Wynik rzetelnie przeprowadzonych badań, jest w stanie niepodważalnie wykluczyć ojcostwo 

Czy testy na ojcostwo przeprowadzone na podstawie mikrośladów są wiarygodne?
Jak można sprawdzić ojcostwo? Jak wygląda procedura pobrania mikrośladów do testów na ojcostwo?
O czym należy pamiętać podczas pobierania próbek mikrośladowych do testów na ojcostwo?
Jak szybko dostępne są wyniki testu na ojcostwo po pobraniu próbek mikrośladowych?

Czy testy na ojcostwo przeprowadzone na podstawie mikrośladów są wiarygodne?

Przed zdecydowaniem się na badanie DNA, wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie, czy testy na ojcostwo przeprowadzone na podstawie mikrośladów są wiarygodne ? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy chce otrzymać rzetelny wynik tych istotnych badań. Ekspertyza materiału genetycznego pobranego z mikrośladów w 99,9% potwierdza ojcostwo, a podważa w 100%

Jak można sprawdzić ojcostwo?  Jak wygląda procedura pobrania mikrośladów do testów na ojcostwo?

Wbrew pozorom to nie cena stanowi największą niewiadomą, ale sam fakt tego, jak można sprawdzić ojcostwo oraz to jak wygląda procedura pobrania mikrośladów do testów DNA na ojcostwo. Przede wszystkim należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych punktów badawczych i klinik. Pozyskanie próbki DNA z mikrośladów jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie ma możliwości pobrania krwi.

O czym należy pamiętać podczas pobierania próbek mikrośladowych do testów na ojcostwo?

To o czym należy pamiętać podczas pobierania próbek mikrośladowych do badania DNA na ojcostwo, jest dokładnie zdefiniowane przez procedury opracowane przez genetyków. Tylko bezwzględna sterylność podczas pobierania materiału, będzie gwarantem wiarygodnego wyniku. 

Jak szybko dostępne są wyniki testu na ojcostwo po pobraniu próbek mikrośladowych?

W wielu sytuacjach bardzo istotne jest to jak szybko dostępne są wyniki testu na ojcostwo po pobraniu próbek mikrośladowych. Z reguły na wynik testu czeka się od 3 do 10 dni roboczych. Można też przeprowadzić badanie na ojcostwo w trybie ekspresowym. W takim przypadku czas oczekiwania wynosi 48 godzin.