Test na ojcostwo – w jaki sposób można go wykonywać?

Test ojcostwa to badanie genetyczne, które z wysokim prawdopodobieństwem pozwala potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo. Z racji swojej skuteczności, analiza DNA jest uznawana za dowód sądowy. Badanie może wykonać osoba prywatna – laboratoria oferują kilka możliwości pobrania próbek do badania, przez co ich oferta jest bardzo elastyczna.

Test ojcostwa – zrób w punkcie pobrań
Test ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu
Test ojcostwa – kup zestaw do testu ojcostwa w aptece
Test ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Test ojcostwa – zrób w punkcie pobrań

Osoby, które obawiają się samodzielnego pobierania próbek lub chcą oddać do badania krew żylną, mogą zrobić to w punkcie pobrań. Takie punkty są zlokalizowane w całym kraju – każde laboratorium współpracuje z wybranymi, dlatego też warto wcześniej się zorientować, czy w danym mieście jest taka możliwość.

Test ojcostwa – wykonaj samodzielnie w domu

Najpopularniejszą w dobie koronawirusa metodą pobierania próbek jest pozyskanie wymazu z policzka samodzielnie, czyli test na ojcostwo w domu. W tym celu wystarczy odebrać od kuriera nadanego przez laboratorium specjalny zestaw pobraniowy i postępować zgodnie z instrukcją. Następnie próbka jest odbierana przez kuriera i wysyłana bezpośrednio do laboratorium, gdzie zostaje wykonany test ojcostwa. Jest to szybki i bezstresowy sposób na pozyskanie próbek do analizy.

Test ojcostwa – kup zestaw do testu ojcostwa w aptece

Test na ojcostwo do samodzielnego pobrania wymazu można odebrać również w wybranych aptekach na terenie całego kraju, które współpracują z laboratoriami genetycznymi. Można to zrobić w drodze z pracy czy z uczelni. Rozwiązanie okazuje się dobre dla osób, których często nie ma w domu i dostarczenie zestawu kurierem byłoby trudne. Warto sprawdzić, które laboratoria umożliwiają taką opcję dla swoich klientów.

Test ojcostwa – zamów pielęgniarkę do pobrania wymazu w domu

Laboratoria genetyczne umożliwiają pobranie próbek poprzez pielęgniarkę, która na specjalne życzenie osoby badanej może przyjechać do domu i pobrać wymaz lub próbkę krwi. Pielęgniarka zabiera ze sobą próbki i przekazuje je do dalszego badania DNA. Oczywiście takie spotkanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a więc jest w pełni bezpieczne.