Test na ojcostwo cena – co warto wiedzieć i ile kosztuje?

Obecnie test na ojcostwo wykonuje się w celu ustaleniu ojcostwa bądź pokrewieństwa w oparciu o profile genetyczne badanych osób. Oczywiście najbardziej skutecznym narzędziem identyfikacji genetycznej jest badanie DNA. DNA to nasz unikatowy kod genetyczny, który zostaje przekazywany przez rodziców. Warto zaznaczyć, że cena testów na ojcostwo zależy od szeregu czynników. Test na ojcostwo cena – czego warto dowiedzieć się i jaka jest jego cena?

Test na ojcostwo cena – jakie próbki będą potrzebne ?
Test na ojcostwo cena – ile zapłacimy za badanie?
Test na ojcostwo cena – czy test na ojcostwo jest pewny ?
Test na ojcostwo cena – kiedy wyniki ?

Test na ojcostwo cena – jakie próbki będą potrzebne ?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj próbki będzie wykorzystywany wynik testu na ojcostwo zawsze będzie pewny. Niezbędną próbką potrzebną do wykonywania tego testu jest wymaz z błony śluzowej policzka. Wymaz ten uzyskuje się dzięki patyczkom zwanymi wymazówkami. Wystarczy przyłożyć końcówkę patyczka do wewnętrznej strony policzka, a następnie potrząsnąć kilkoma energetycznymi ruchami. Do badania na ojcostwo można pobrać takie inne próbki, takie jak włosy z zachowanymi cebulkami, ślady krwi zachowane na dowolnej nawierzchni, czy zużyta guma do żucia. 

Test na ojcostwo cena – ile zapłacimy za badanie?

Naturalnie cena badań na ojcostwo jest zależy od laboratorium, w którym jest przeprowadzane. Ponadto cena tego badania jest również uwarunkowana tym, czy wykonujemy go prywatnie, czy zleca sąd. Test na ojcostwo cena najczęściej wynosi od 500 do nawet 2000 złotych.

Test na ojcostwo cena – czy test na ojcostwo jest pewny ?

Test na ojcostwo jest zdecydowanie pewny. Badania DNA wykorzystywane w trakcie testu na ojcostwo dają wynik, który jednoznacznie potwierdza lub wyklucza ojcostwo. Zatem test na ojcostwo jest bardzo wiarygodny, a jego wynik nie zostawia żadnych wątpliwości.  

Test na ojcostwo cena – kiedy wyniki ?

Czas oczekiwania na wynik testu na ojcostwo jest zależny od tego, jakie próbki zastosowano. W przypadku badania na podstawie wymazów z policzka na wynik czeka się od 3 do 5 dni. Jeżeli badanie przeprowadzono na podstawie próbkach dyskretnych (np. szczoteczka do zębów, włosy), to wtedy wynik otrzymamy do 10 dni roboczych.