Zrób test na ojcostwo i sprawdź, czy to twoje dziecko

Coraz więcej osób decyduje się zrobić test na ojcostwo. W ostatnich latach badania DNA stały się coraz bardziej popularne i tańsze. Istnieje też coraz więcej sposobów na to, jak szybko i bezinwazyjnie zrobić test na ojcostwo. Jeśli zastanawiasz się, czy faktycznie wychowujesz swoje dziecko, test na ojcostwo da ci niemal 100% pewną odpowiedź na to pytanie. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie w związku z wykonywaniem testu na ojcostwo.

Jak przebiega test na ojcostwo, Ile kosztuje zrobienie testu na ojcostwo, Jak zrobić test na ojcostwo z mikrośladów, Gdzie można zrobić szybki test na ojcostwo

Jak przebiega test na ojcostwo?
Ile kosztuje zrobienie testu na ojcostwo?
Jak zrobić test na ojcostwo z mikrośladów?
Gdzie można zrobić szybki test na ojcostwo?

Jak przebiega test na ojcostwo?

Test DNA na ojcostwo można przeprowadzić na podstawie badań nad materiałem genetycznym. Najpopularniejszym sposobem przeprowadzania testu na ojcostwo jest pobranie wymazu z policzka dziecka oraz potencjalnego ojca. Jednakże, test na ojcostwo można przeprowadzić również na podstawie innych próbek materiału genetycznego. Może to być zużyta chusteczka higieniczne lub prezerwatywa w przypadku osoby dorosłej, natomiast w przypadku dziecka włos (koniecznie, wraz z cebulką) czy oblizany smoczek. Możliwe jest również przeprowadzenie badania na ojcostwo z krwi.

Ile kosztuje zrobienie testu na ojcostwo?

Cena testu na ojcostwo w zależności od wybranej metody badania waha się w granicy 500 zł do 1000 złotych. Warto pamiętać, że test na ojcostwo nie jest badaniem refundowanym przez NFZ.

Jak zrobić test na ojcostwo z mikrośladów?

Metoda wykonywania testu na ojcostwo z mikrośladów, polega na odpowiednim zabezpieczeniu materiału genetycznego na przedmiotach codziennego użytku. Może to być niewypłukana szczoteczka do zębów, golarka, smoczek czy odcięty paznokieć. Instrukcje tego jak w odpowiedni sposób zabezpieczyć mikroślady można dostać w laboratorium, w którym przeprowadzane jest badanie genetyczne na ojcostwo.

Gdzie można zrobić szybki test na ojcostwo?

Szybki test na ojcostwo można wykonać w wielu przychodniach i laboratoriach stacjonarnych. Jeśli komuś zależy na tym, aby zrobić badanie DNA na ojcostwo bez wychodzenia z domu można skorzystać z laboratorium online, które wysyłają pakiet do pobrania próbki materiału genetycznego do domu. Taki pakiet należy następnie odesłać na wskazany adres, a wyniki testu na ojcostwo również można dostać online.