Zrób test na ojcostwo i sprawdź czy na pewno jesteś tatą?

Coraz więcej rodziców decyduje się na wykonanie testu na ojcostwo. I nie ma w tym nic dziwnego. Jest to badanie DNA, które daje niemal 100% pewność, a przy tym jest bezbolesne i nieinwazyjne. Mimo wszystko, testy na ojcostwo, wiąż budzą dużo pytań. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed wykonaniem testu.

Na czym polega test na ojcostwo online? Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo? Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od męża? Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od dziecka?

Na czym polega test na ojcostwo online?
Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo?
Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od męża?
Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od dziecka?

Na czym polega test na ojcostwo online?

Test ojcostwa online, polega na zamówieniu przez internet zestawu do pobrania próbki do badania. Próbkę pobiera się samodzielnie w domu i odsyła na wskazany adres. W ten sposób możesz wykonać test DNA na ojcostwo bez wychodzenia z domu.

Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo?

Badania na ojcostwo można wykonać pobierając próbkę DNA z maszynki do golenia. Jeśli zdecydujesz się na ten sposób pamiętaj, żeby nie dotykać rękoma ostrza, ponieważ jest to miejsce z którego pobiera się próbkę. Maszynkę należy zapakować do papierowej koperty, którą należy opisać swoimi danymi. Koperta nie powinna być foliowa, ponieważ podczas transportu mogą cię w niej zacząć procesy gnilne.

Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od męża?

Standardowo do wykonania badania DNA na ojcostwo pobiera się wymaz z jamy ustnej, jednakże próbką może być również włos (koniecznie wraz z cebulką), szczoteczka do zębów, guma do żucia, patyczek zawierający woskowinę z ucha, ślady krwi na plastrze lub spermy na prezerwatywie a także, chusteczka higieniczna z wydzieliną z nosa.

Jakie próbki do testu na ojcostwo można zebrać od dziecka?

W przypadku dziecka pobranie standardowego wymazu z jamy ustnej może być trudne do uzyskania, jednak także w przypadku dziecka istnieje możliwość pobrania próbek niestandardowych. Do grupy tych próbek możemy zaliczyć smoczek lub gryzak dziecka zawierający ślady jego śliny, obcięty paznokieć wraz ze skórką, czy tak jak w przypadku próbek pobranych od dorosłego włos z cebulką. Kod DNA jest niezmienny, nie ma więc znaczenia skąd zostanie pobrana próbka. Wynik testu na ojcostwo za każdym razem będzie taki sam.