Wszystko co musisz wiedzieć o badaniach na ojcostwo.

Każdy mężczyzna chce mieć stuprocentową pewność, że jest ojcem dziecka, które uważa za swoje biologiczne. Niestety, czasami bez wykonania odpowiednich badań wielu panów takiej pewności nie posiada. Na szczęście, z pomocą przychodzą testy diagnostyczne, dzięki którym ustalenie ojcostwa lub jego wykluczenie nie będzie problemem.

Jak zrobić badania ojcostwa w domu, Czy można zrobić badania ojcostwa z włosa, Jaka jest cena badania ojcostwa w domu, Ile czeka się na wynik badania ojcostwa w domu

Jak zrobić badania ojcostwa w domu?
Czy można zrobić badania ojcostwa z włosa?
Jaka jest cena badania ojcostwa w domu?
Ile czeka się na wynik badania ojcostwa w domu?

Jak zrobić badania ojcostwa w domu?

Większości osób zależy na tym, aby przeprowadzić test na ojcostwo w sposób możliwie szybki i sprawny. Wielu osobom zależy również na maksymalnej dyskrecji. Na szczęście w celu wykonania testu na ojcostwo, nie musimy udawać się osobiście do laboratorium. Wiele laboratoriów oferuje bowiem możliwość zamówienia testu, który posłuży nam do samodzielnego pobrania materiału genetycznego w domu. Zazwyczaj w składzie takiego zestawu testowego znajdziemy wymazówki, instrukcję oraz kopertę zwrotną, w której mamy odesłać materiał genetyczny do laboratorium.

Czy można zrobić badania ojcostwa z włosa?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy badania ojcostwa można wykonać z włosa. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. Należy jednak mieć na uwadze to, że do przeprowadzenia testu genetycznego niezbędne nam będą włosy z cebulkami. Nie mogą to więc być włosy ścięte, bo na nich nie znajdziemy DNA. Oprócz włosa, do wykonania badania ojcostwa użyć można wymazu z policzka, a także zużytej gumy do żucia. DNA znajdziemy również na chusteczce higienicznej, która zawiera wydzielinę z nosa.

Jaka jest cena badania ojcostwa w domu?

Każdemu, kto wykonuje badania ojcostwa bez wątpienia zależy na tym, aby wynik był pewny. Bardzo wiele osób oczekuje również tego, że cena testu będzie atrakcyjna. Niestety, badania na ojcostwo są dosyć drogie. Zanim więc zdecydujemy się na zamówienie testu, przejrzyjmy kilka ofert laboratoriów, aby móc wybrać najkorzystniejszą z nich. Zazwyczaj cena badania waha się od tysiąca do około dwóch tysięcy złotych. Test jest jednak w pełni wiarygodny i daje nam jednoznaczny wynik.

Ile czeka się na wynik badania ojcostwa w domu?

Większość osób, które decydują się na wykonanie badania DNA na ojcostwo zastanawia się nad tym, kiedy będą wyniki testu. Wiele osób czeka na wynik badania dość nerwowo. Na szczęście, na rezultat testu nie musimy czekać długo. Zazwyczaj pewny i jednoznaczny wynik otrzymujemy po upływie około trzech do pięciu dni. Oczywiście mowa tu o dniach roboczych.