Ukryte koszty w cenach badań DNA

Przeglądając ofert badań DNA, cena może się znacznie wahać. Warto już na samym początku dowiedzieć się co wpływa na koszt testu i jakich dodatkowych opłat można się spodziewać. Dzięki takiej wiedzy wybierzemy odpowiednią placówkę, która bez żadnych ukrytych kosztów, poda nam pewny wynik badania na ojcostwo. W końcu test DNA wykonujemy tylko raz w życiu. Warto wybrać rozsądnie i aby cena szła w parze z jakością i pewnością wyniku.

Czy rodzaj badania dna ma wpływ na cenę?
Jaka jest cena badania dna?
Czy w badaniach dna są ukryte koszty?
Czy za wynik badania dna są dodatkowe opłaty?

Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę?

Na cenę testu wpływa wiele czynników, w tym też rodzaj badania. W zależności czy test jest wykonywany przed czy po narodzinach, cena może być różna. Do tego istotny jest również typ probówek. Wykorzystanie próbki z mikrośladu jak szczotka, przyrządy higieniczne czy sztućce, skutkuje wyższą ceną aniżeli w przypadku standardowego wymazu z policzka.

 

Jaka jest cena badania DNA?

Cena badania DNA może wahać się od kilkuset złotych do nawet tysiąca. Wpływ na to ma nie tylko rodzaj testu czy próbek, ale również samo laboratorium. Placówka, która ma odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty, będzie miała wyższe ceny badania DNA. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy wykorzystać wynik w trakcie rozprawy sądowej, tylko tego typu placówki będą wzięte pod uwagę przez sąd.

 

Czy w badaniach DNA są ukryte koszty?

Szukając w internecie badania na DNA, cena może się wahać również ze względu na ukryte koszty. Niestety część laboratoriów, zataja je przed klientem. Nie opłacenie ich może skutkować bezwartościowym wynikiem. Najczęściej opłata dotyczy wykorzystania kolejnych próbek DNA, jeżeli pierwotne są niezdatne do użycia. Warto szukać oferty, która ma to już zapewnione w cenie całego badania.

 

Czy za wynik badania dna są dodatkowe opłaty?

Może się zdarzyć, że laboratorium poprosi o dodatkowe opłaty za sam wynik. Najczęściej koszta dotyczą powiększenia puli badanych markerów DNA z 16 do 24 z nich. Trzeba wiedzieć, że tylko ta druga opcja daje wynik pewny w 99%. Pozostałe wyniki mogą być bezwartościowe. Trzeba koniecznie zwrócić na to uwagę.