Testy na ojcostwo – teraz bez konieczności kupowania zestawu do pobierania próbek?

testy na ojcostwo bez zestawu, test na ojcostwo bez zestawuDotychczas, żeby pobrać próbki do badania ojcostwa w domu trzeba było najpierw kupić specjalny zestaw pobraniowy. Od teraz nasze testy na ojcostwo już tego nie wymagają. Jedyne co musisz zrobić, to wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz zlecenia badania, wydrukować go, złożyć na nim odręczny podpis i wysłać do laboratorium razem z pobranymi wcześniej mikrośladami.

 

Testy na ojcostwo – próbki, które możesz przekazać do badania

Mikrośladem nazwiemy wszelkie fragmenty organizmu człowieka, które zawierają jego DNA (materiał genetyczny) i które można wykorzystać do testu na ojcostwo.

Do mikrośladów zaliczymy więc zarówno wyrwane z cebulkami włosy, chusteczkę z katarem, jak i niedopałek papierosa. Innym nośnikiem ludzkiego DNA, z którego wykonuje się dziś testy na ojcostwo mogą być np. pasek z glukometru, szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, sztućce, szklanka czy zaschnięta na materiale plama krwi. Oczywiście na ww. przedmiotach lista potencjalnych mikrośladów się nie kończy. Testy na ojcostwo są badaniami, w których można wykorzystać tak naprawdę dowolną rzecz, z jaką badana osoba miała bezpośrednią styczność. 

Testy na ojcostwo – mikroślady zabezpiecz w czystej kopercie albo kubeczku na mocz

Koperta może być wykonana z papieru, musi być jednak czysta i sucha. Kubeczek na mocz (kupisz go w każdej aptece) powinien być natomiast sterylny. Każdą z próbek powinieneś też zbierać w jednorazowych rękawiczkach. Jeśli nie masz takiej możliwości, pamiętaj, aby nie chwytać ich w miejscach, w których potencjalnie może znajdować się DNA. Złap więc szczoteczkę do zębów za rączkę a nie za główkę, podobnie postąp z maszynką do golenia. Chwytając włosy unikaj natomiast kontaktu z cebulką, a patyczki do czyszczenia uszu z wacikiem. Wszystkie próbki, z których wykonujemy testy na ojcostwo można do nas wysłać pocztą lub dostarczyć przez kuriera, nie obawiając się przy tym o ich jakość. Prawidłowo zapakowane mikroślady nie zniszczą się podczas transportu.

Testy na ojcostwo – jak zrobić badanie DNA nie zaopatrując się w zestaw pobraniowy

Wejdź w podzakładkę „formularz zlecenia testu” na stronie UstalOjcostwo.pl i wybierz odpowiedni dokument. W kolejnym kroku dokładnie go wypełnij i wydrukuj, a po wydrukowaniu podpisz. Umieść wypełniony formularz do zaadresowanej koperty wraz z przygotowanymi mikrośladami i wyślij do nas. Już po kilku dniach otrzymasz odpowiedź na pytanie o pokrewieństwo łączące badanego mężczyznę z dzieckiem. Musisz wiedzieć, że testy na ojcostwo dają zawsze jeden z dwóch możliwych wyników: albo jednoznacznie potwierdzają ojcostwo, albo wykluczają je ze 100% pewnością.

Testy na ojcostwo – pewne niezależnie od rodzaju badanej próbki

Doświadczone laboratoria genetyczne nie dzielą próbek na rodzaje, na te „lepsze” lub „gorsze”. Dla nich każda próbka, z której wykonują swoje testy na ojcostwo jest równie wartościowa. Dobrze też wiedzieć, że DNA jest takie samo we wszystkich komórkach naszego ciała, nie ma więc najmniejszego znaczenia, czy wyizolujemy je z wymazu z policzka czy z cebulki włosa. Testy na ojcostwo realizowane w oparciu o mikroślady są więc tak samo pewne, jak te, w których DNA zostało pozyskane ze standardowego wymazu z policzka – albo w 100% wykluczają ojcostwo, albo jednoznacznie je potwierdzają.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 
Oceń
Oceń