Testy na ojcostwo realizowane przez Internet – jaka jest ich pewność?

testy na ojcostwo przez internet, test na ojcostwo przez internet, testy ojcostwa przez internet, test ojcostwa przez internetCzy wiesz, że nie musisz wychodzić z domu, żeby zrealizować pewne badanie ojcostwa? Wystarczy, że masz dostęp do Internetu. Same testy na ojcostwo wykonywane są oczywiście w profesjonalnym laboratorium. Przez Internet zamawiasz jedynie zestaw służący do pobrania próbek DNA. Jeśli zależy Ci na komforcie i dyskrecji albo mieszkasz za granicą, to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak wygląda zamówienie zestawu?

Zestaw do pobrania próbek materiału genetycznego możesz zamówić przez znajdujący się na stronie www formularz elektroniczny, e-mailowo lub na czacie. Po złożeniu zamówienia laboratorium wyśle Ci zestaw, w którym znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne do przygotowania próbek – sterylne wymazówki, dokumenty zlecenia badania, jednorazowe rękawiczki, dane do dokonania płatności za badanie oraz instrukcję, z której dowiesz się jak prawidłowo pobiera się próbki do testów na ojcostwo. Zestaw dostarczy Ci do domu kurier. Jeśli nie chcesz, aby przesyłka przychodziła pod adres zamieszkania, możesz odebrać ją w paczkomacie lub na poste restante (w urzędzie pocztowym). Jeśli z kolei zależy Ci na tym, aby nikt z domowników nie dowiedział się jaka jest zawartość paczki, laboratorium może Ci ją przesłać w dyskretnej, nieoznakowanej  formie – bez logo i pieczątki laboratorium na kopercie.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak wygląda pobranie próbek

Prywatne testy na ojcostwo nie wymagają od klienta stawienia się w placówce na w celu pobrania materiałów. Jeśli chcesz, wszystkie próbki możesz pobrać samodzielnie, właśnie przy pomocy zamówionego zestawu. Wystarczy, że potrzesz ok. 10 razy wewnętrzną stronę prawego i lewego policzka dziecka wymazówkami (każdy policzek pocierasz osobną wymazówką) i gotowe! Tę samą czynność musisz oczywiście wykonać również u siebie, ponieważ badania ojcostwa polegają na porównaniu DNA dziecka z DNA jego potencjalnego ojca. Pamiętaj, że analizowaną próbką wcale nie musi być wymaz z policzka. Testy na ojcostwo wykonuje się na podstawie wielu różnych źródeł DNA, np. włosów wyrwanych z cebulkami, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, chusteczki higienicznej, smoczka, gryzaka i wielu innych przedmiotów. Pamiętaj, że testy na ojcostwo są zawsze pewne,  niezależnie od tego, jaki rodzaj próbki dostarczyłbyś do badania – potwierdzają ojcostwo na 99,999% lub wykluczają na 100%.

Wszystkie pobrane próbki wkładasz do znajdującej się w zestawie zaadresowanej koperty zwrotnej i wysyłasz do laboratorium.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak przekazywany jest wynik

Wynik badania otrzymujesz po upływie 3-5 dni roboczych. Będzie on jednoznacznie potwierdzał lub wykluczał ojcostwo. To Ty określasz (w dokumentach zlecenia badania) w jaki sposób laboratorium ma Cię poinformować o rezultacie analizy. Może to zrobić mailowo, telefonicznie lub listownie.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak wygląda opłata za badanie

Badania na ojcostwo możesz zamówić przez Internet. Zakupując takie badanie otrzymasz w cenie zestaw do pobrania próbek, który wyślemy do Ciebie. Możesz zdecydować czy chcesz otrzymać przesyłkę kurierem, pocztą czy też do paczkomatu.

Opłacasz od razu całe badanie. Po otrzymaniu próbek (przesłanie próbek do laboratorium jest również w cenie badania), wykonujemy badanie i uzyskujesz wynik. W zestawie do pobrania próbek będą formularze do wypełnienia. Możesz wysłać próbki z wymazów jak i dyskretne (np. włosy z cebulkami, smoczek, maszynka do golenia). Spakuj każdą próbkę osobno do papierowej koperty i opisz. Dokładną instrukcję co i jak zrobić znajdziesz w zestawie.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 
Oceń
Oceń