Testy na ojcostwo realizowane przez Internet – jaka jest ich pewność?

testy na ojcostwo przez internet, test na ojcostwo przez internet, testy ojcostwa przez internet, test ojcostwa przez internetCzy wiesz, że nie musisz wychodzić z domu, żeby zrealizować pewne badanie ojcostwa? Wystarczy, że masz dostęp do Internetu. Same testy na ojcostwo wykonywane są oczywiście w profesjonalnym laboratorium. Przez Internet zamawiasz jedynie zestaw służący do pobrania próbek DNA. Jeśli zależy Ci na komforcie i dyskrecji albo mieszkasz za granicą, to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak wygląda zamówienie zestawu?

Zestaw do pobrania próbek materiału genetycznego możesz zamówić przez znajdujący się na stronie www formularz elektroniczny, e-mailowo lub na czacie. Po złożeniu zamówienia laboratorium wyśle Ci zestaw, w którym znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne do przygotowania próbek – sterylne wymazówki, dokumenty zlecenia badania, jednorazowe rękawiczki, dane do dokonania płatności za badanie oraz instrukcję, z której dowiesz się jak prawidłowo pobiera się próbki do testów na ojcostwo. Zestaw dostarczy Ci do domu kurier. Jeśli nie chcesz, aby przesyłka przychodziła pod adres zamieszkania, możesz odebrać ją w paczkomacie lub na poste restante (w urzędzie pocztowym). Jeśli z kolei zależy Ci na tym, aby nikt z domowników nie dowiedział się jaka jest zawartość paczki, laboratorium może Ci ją przesłać w dyskretnej, nieoznakowanej  formie – bez logo i pieczątki laboratorium na kopercie.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak wygląda pobranie próbek

Prywatne testy na ojcostwo nie wymagają od klienta stawienia się w placówce na w celu pobrania materiałów. Jeśli chcesz, wszystkie próbki możesz pobrać samodzielnie, właśnie przy pomocy zamówionego zestawu. Wystarczy, że potrzesz ok. 10 razy wewnętrzną stronę prawego i lewego policzka dziecka wymazówkami (każdy policzek pocierasz osobną wymazówką) i gotowe! Tę samą czynność musisz oczywiście wykonać również u siebie, ponieważ badania ojcostwa polegają na porównaniu DNA dziecka z DNA jego potencjalnego ojca. Pamiętaj, że analizowaną próbką wcale nie musi być wymaz z policzka. Testy na ojcostwo wykonuje się na podstawie wielu różnych źródeł DNA, np. włosów wyrwanych z cebulkami, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, chusteczki higienicznej, smoczka, gryzaka i wielu innych przedmiotów. Pamiętaj, że testy na ojcostwo są zawsze pewne,  niezależnie od tego, jaki rodzaj próbki dostarczyłbyś do badania – potwierdzają ojcostwo na 99,999% lub wykluczają na 100%.

Wszystkie pobrane próbki wkładasz do znajdującej się w zestawie zaadresowanej koperty zwrotnej i wysyłasz do laboratorium.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak przekazywany jest wynik

Wynik badania otrzymujesz po upływie 3-5 dni roboczych. Będzie on jednoznacznie potwierdzał lub wykluczał ojcostwo. To Ty określasz (w dokumentach zlecenia badania) w jaki sposób laboratorium ma Cię poinformować o rezultacie analizy. Może to zrobić mailowo, telefonicznie lub listownie.

Testy na ojcostwo przez Internet – jak wygląda opłata za badanie

Testy na ojcostwo opłaca się w dwóch częściach. Pierwszej wpłaty dokonujesz odbierając zestaw lub w placówce (jeśli nie zdecydowałeś się pobrać próbek samodzielnie). Wówczas pokrywasz koszt samego zestawu w wysokości 77 zł. Kwota ta jest już wliczona w cenę badania. Drugą część opłaty wnosisz do 2 dni od odesłania próbek do laboratorium. Możesz to zrobić w banku, na poczcie lub przez system dotpay.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
Oceń
Oceń