Testy na ocjostwo cena – jaki jest koszt potwierdzenia ojcostwa?

Przeglądając informacje na temat wysokości opłat za badania na ojcostwo można natknąć się na kwoty od 500zł do nawet kilku tysięcy. Widząc tak dużą rozbieżność w cenach zaczynamy zastanawiać się czym są spowodowane oraz czy tańsze opcje zapewnią nam stuprocentową pewność rzetelności i jednoznaczności wyników. Wyszukiwanie w internecie zagadnienia testy na ojcostwo cena pozwalają nam na dokładniejsze zapoznanie się z tym tematem.

Domowy test na ojcostwo, jaka jest jego cena,Ile kosztują prywatne testy na ojcostwo,Czy cenę testów na ojcostwo można rozłożyć na raty,Czy można negocjować cenę testu na ojcostwo

Domowy test na ojcostwo, jaka jest jego cena?
Ile kosztują prywatne testy na ojcostwo?
Czy cenę testów na ojcostwo można rozłożyć na raty?
Czy można negocjować cenę testu na ojcostwo?

Domowy test na ojcostwo, jaka jest jego cena?

Domowe testy na ojcostwo wykonywane są za pomocą zestawów do pobierania próbek DNA. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego wymaz z policzka. Sam zestaw do badania kosztuje około 70zł, a koszty analizy ponoszone są później, podczas odsyłania próbek. Całkowita cena domowych testów na ojcostwo waha się w okolicach 800-900zł.

Ile kosztują prywatne testy na ojcostwo?

Prywatne testy na ojcostwo przeprowadzane są w jednej z wielu placówek dostępnych w Polsce. Przyjmowane są różne próbki, które dają możliwość zbadania DNA, a ich analiza przeprowadzana jest do skutku bez dodatkowych kosztów. W przypadku wykluczenia ojcostwa wykonuje się dodatkowe badanie, mające potwierdzić dany wynik. Cena takich badań wynosi powyżej 1000zł.

Czy cenę testów na ojcostwo można rozłożyć na raty?

Wiele laboratoriów umożliwia pacjentom rozłożenie kwoty testu na ojcostwo na raty. Dzięki temu wysoka cena staje się łatwiejsza do opłacenia na przestrzeni kilku miesięcy. Laboratoria szybko i sprawnie przyznają pacjentom decyzje kredytowe. Stosowane są tutaj tzw. MediRaty.

Czy można negocjować cenę testu na ojcostwo?

Ceny testów na ojcostwo są ustalane z góry przez każde laboratorium według ich własnych standardów. Badania DNA potwierdzające ojcostwo nie są refundowane przez NFZ, a sądowe decyzje o przeprowadzeniu badania za darmo zdarzają się wyjątkowo rzadko. Warto więc widzieć od czego uzależnione są ceny testów na ojcostwo. Laboratoria posiadające akredytacje często podnoszą ceny, ponieważ uzyskanie takich zaświadczeń wymaga nakładów pieniężnych. Posiadanie tej dokumentacji daje jednak pacjentom pewność o wysokim poziomie świadczonych usług. Kwestiami uzależniającymi cenę testu na ojcostwo jest także ilość badanych markerów czy wybór pomiędzy prywatnym lub domowym badaniem.