test na ojcostwo – słowo przewodnie

Czy istnieją metody, pozwalające ustalić ojcostwo, jednocześnie zapewniając komfort i dyskrecję?
Chociaż badania DNA ustalające ojcostwo przeprowadza się już od wielu lat, nadal wśród niektórych mężczyzn występują obawy dotyczące tego badania. Bardzo często największą trudnością jest wstyd. Czy można w takim razie przeprowadzić testy DNA potwierdzające ojcostwo zupełnie indywidualnie w domowym zaciszu?

Jak zrobić test na ojcostwo w domu, Czy można zrobić test na ojcostwo z włosa, Jaka jest cena testu na ojcostwo w domu, Ile czeka się na wynik testu na ojcostwo w domu

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?
Czy można zrobić test na ojcostwo z włosa?
Jaka jest cena testu na ojcostwo w domu?
Ile czeka się na wynik testu na ojcostwo w domu?

Jak zrobić test na ojcostwo w domu?

Wbrew temu jak może się wydawać, przeprowadzenie testu na ojcostwo jest możliwe do wykonania w domu. Istnieje możliwość zakupienia zestawu próbek, za pomocą których będzie można pobrać materiał genetyczny. Próbkę materiału pobiera się z wymazów z policzka. Następnie próbkę trzeba odpowiednio zabezpieczyć i nadać kurierem lub inną formą przesyłki bezpośrednio do laboratorium, które przeprowadza testy.

Czy można zrobić test na ojcostwo z włosa?

Ustalenie ojcostwa za pomocą testu DNA, jest możliwe dzięki pobraniu próbki materiału genetycznego. Materiałem do badań na ogół jest wymaz z policzka, jednak testy DNA, potwierdzające ojcostwo można również przeprowadzić na podstawie włosa. Inne metody to: szczoteczka do mycia zębów, maszynka do golenia i oczywiście męskie nasienie.

Jaka jest cena testu na ojcostwo w domu?

Cena testu zawsze będzie uzależniona od tego jakiego rodzaju materiał dostarczono do analizy, znaczenie będzie również mieć ilość markerów, które planuje się porównywać. Jeśli materiał genetyczny musi zostać wysłany, wówczas również należy to uwzględnić szacując koszta. Zazwyczaj ceny testów mieszczą się w przedziale od 500 do 800 złotych. W niektórych przypadkach np. gdy występują trudności w przeprowadzeniu analizy, cena może by wyższa.

Ile czeka się na wynik testu na ojcostwo w domu?

W zależności od systemu działania konkretnej placówki, czas oczekiwania na wynik testów DNA potwierdzających ojcostwo, wynosi najczęściej od 3 do 5 dni roboczych. Należy pamiętać jednak, że jest to samo ustalenie wyniku, co nie jest jednoznaczne z tym, że informacja będzie przekazana natychmiastowo. W zależności od tego, jaką drogą ma dotrzeć do odbiorcy przesyłka, trzeba mieć na uwadze, że czas wydłuży się o kolejne kilka dni.