Test na ojcostwo po urodzeniu dziecka

Nikt z nas nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której nie będzie pewny czy dziecko, które właśnie przyszło na świat potocznie mówiąc jest nasze. Jednak kiedy już dojdzie do takiej sytuacji nie warto prowadzić jakiegoś prywatnego dochodzenia, a zaufać nauce, która oferuje nam testy na ojcostwo. Dzięki nim można w bardzo prosty sposób określić czy dany mężczyzna jest faktycznie ojcem dziecka czy też jednak nie. Oczywiście kiedy zostaniemy postawieni przed koniecznością wykonania badań mogą nam się nasunąć pytania, na które warto znać odpowiedź.

Jak zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Ile kosztują testy na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Gdzie zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Kto może zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka

Jak zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Ile kosztują testy na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Gdzie zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Kto może zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Jak zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Z pewnością podstawowym pytaniem jakie zaczniemy sobie zadawać brzmi – jak zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka? Najważniejsze, aby posiadać materiał genetyczny domniemanego ojca i dziecka, którego sprawa dotyczy. Najlepszym sposobem, a zarazem najbardziej popularnym materiałem do badania na ojcostwo jest wymaz z wewnętrznej strony policzka pobierany za pomocą specjalnego patyczka. Jeśli nie mamy możliwości pobrania wymazu może to być przedmiot, na którym znajduje się materiał genetyczny. Może to być np. smoczek, szczoteczka do zębów, niedopałek papierosa, itp.

Ile kosztują testy na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ile kosztują testy na ojcostwo po urodzeniu dziecka. To ile będzie kosztować wykonanie testów DNA na ojcostwo jest zależne od rodzaju wykonywania badania (czy zostało zlecone prywatnie lub przez sąd). Warto także skorzystać z laboratorium, w którym nie ma żadnych możliwych dodatkowych kosztów, a więc podczas zawierania umowy cena testu na ojcostwo jest już ostateczna.

Gdzie zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Również ważną kwestią jest pytania gdzie zrobić badanie DNA na ojcostwo po urodzeniu dziecka? Takie badania wykonujemy w laboratorium, które specjalizuje się w tej dziedzinie. Nawet jeśli wykonanie badania zleci nam sąd musimy udać się do wybranej przez nas lub narzuconej przed wymiar sprawiedliwości placówki.

Kto może zrobić test na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Ostatnią kwestią jest kto może zrobić test DNA na ojcostwo po urodzeniu dziecka? Wykonać takie badanie DNA może matka, domniemany ojciec lub samo dziecko jeśli jest pełnoletnie. W przypadku nie osiągnięcia jeszcze 18 roku życia wymagana jest zgoda rodziców lub pranych opiekunów. Ponadto zlecić wykonanie testów może również sąd na wniosek zainteresowanych osób.