Test na ojcostwo – dyskrecja i pewny wynik

Test na ojcostwo to badanie, które wykonujemy raz w życiu. Dzięki niemu możemy mieć pewność dotyczącą ojcostwa. Warto więc wybrać najlepszą dedykowaną placówkę laboratoryjną, która da nam najwyższy możliwy wynik. Czego zatem potrzebujemy i jakich cen możemy się spodziewać?

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo, Jak sfałszować test na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece, Gdzie kupić test na ojcostwo,

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?
Jak sfałszować test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?
Gdzie kupić test na ojcostwo?

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?

Do testu na ojcostwo potrzebujemy przede wszystkim materiału genetycznego ze strony ojca i dziecka. Może to być zarówno wymaz z zewnętrznej strony policzka, jak i też próbka włosów z cebulką. Ważne, aby dostarczyć do laboratorium nieuszkodzony materiał genetyczny, który będzie odpowiednio zabezpieczony. Profesjonalne laboratorium jest w stanie zbadać DNA nawet na podstawie szczoteczki do zębów, na której są resztki śliny.

Test na ojcostwo jest także możliwy, kiedy matka dziecka jest jeszcze w ciąży. W takim przypadku pobierana jest jej krew bądź też wody owodniowe. Metoda ta jest jak najbardziej bezpieczna dla zdrowia matki, jak też płodu.

Jak sfałszować test na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest przede wszystkim badaniem genetycznym. Analiza 24 markerów DNA daje nam wynik, którego prawdopodobieństwo wynosi ponad 99,99%. Dlatego też nie można go sfałszować. Wykonanie badania w autoryzowanej placówce daje nam ponadto możliwość, przedstawienia go jako dowód w sprawie sądowej. Jeżeli chcielibyśmy uzyskać inny wynik, musielibyśmy oddać materiał DNA innej osoby. Takie działanie jednak jest oszustwem w świetle prawa.

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?

Wykonanie testu na ojcostwo to przeważnie cena około 500 zł. W jej zakres wchodzą zarówno próbki, które można kupić w aptece, jak też ich analiza w laboratorium i otrzymanie wyniku. Cena testów może być różna w zależności od placówki i tego, czy dziecko jest już na świecie, czy ciąża cały czas trwa.

Gdzie kupić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo można zakupić w aptekach, których adresy znajdziemy na stronie przychodni. Zabezpieczone próbki z materiałem genetycznym możemy następnie przekazać do poradni lub też odesłać kurierem albo pocztą.