Test na ojcostwo – co musisz wiedzieć

Kiedy dochodzi do sporu na temat pochodzenia dziecka zawsze najlepszym i najbardziej wiarygodnym sposobem będzie przeprowadzenie testu ojcostwa. Po przeprowadzeniu takiego badania zawsze możemy być pewni wyniku, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Jednak zanim przystąpimy do testu warto dowiedzieć się kilku podstawowych informacji. 

Jaki test ojcostwa najlepiej wybrać?
Jak pobrać materiał do testu ojcostwa, żeby nadawał się do badania?
Czyj materiał jest niezbędny do testu ojcostwa?
Jaki jest koszt testu ojcostwa?

Jaki test ojcostwa najlepiej wybrać? 

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów badań. A zatem jaki test ojcostwa najlepiej wybrać? Najważniejsze, aby skorzystać z zaufanego laboratorium, które posiada odpowiednie certyfikaty oraz cieszy się wysoką renomą. Kolejnym krokiem jest samo badanie DNA. Najlepiej wybrać jeden z dwóch sposób. Pierwszym jest test wykonywany na podstawie tradycyjnych próbek, a więc wymaz z wewnętrznej strony policzka. Drugim zaś z tzw. próbek dyskretnych (przedmioty z materiałem genetycznym np. smoczek, szczoteczka do zębów).

Jak pobrać materiał do testu ojcostwa, żeby nadawał się do badania?

Również ważną kwestią jest jak pobrać materiał do testu ojcostwa, żeby nadawał się do badania. Kiedy wykonujemy pobieramy materiał sami trzeba pamiętać, aby zawsze kierować się otrzymaną instrukcją. Jest to ważne, ponieważ od jakości materiału zależy dokładność wyniku. Oczywiście najprostszym sposobem jest pobranie wymazu. 

Czyj materiał jest niezbędny do testu ojcostwa?

Jedną z najważniejszych kwestii jest pytanie czyj materiał jest niezbędny do testu ojcostwa? Badanie nie może się odbyć bez materiału dziecka oraz domniemanego ojca. Oczywiście najlepszym wariantem jest dostarczenie również materiału od matki. 

Jaki jest koszt testu ojcostwa?

Na pewno każdego interesuje zagadnienie – jaki jest koszt testu ojcostwaTrzeba zaznaczyć, że nie istnieje jedna cena wykonania testu na ojcostwo. Wpływ na nią ma metoda wykonywania oraz szybkość. Ważne, aby nie korzystać z laboratorium, których cena wydaje się być niezwykle niska. Wtedy jakość wyniku może budzić pewne wątpliwości.