Test na ojcostwo cena i inne dane

Test na ojcostwo będący badaniem genetycznym to powszechna metoda sprawdzająca, czy mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Testy są łatwo dostępne i cechują się wysoką wiarygodnością. Jeśli chodzi o test na ojcostwo cena są również stosunkowo przystępne, co sprawia, że w razie jakichkolwiek wątpliwości osoby zainteresowane decydują się na jego wykonanie.

Test na ojcostwo cena – badanie na zlecenie sądu
Test na ojcostwo cena – badanie anonimowe
Test na ojcostwo cena – z mikrośladów
Test na ojcostwo cena – z allegro

Test na ojcostwo cena – badanie na zlecenie sądu

Jeśli chodzi o test na ojcostwo cena może być różna w zależności od wybranej metody badania DNA. W związku z tym na wartość badania wpływ ma to, czy wykonywane jest prywatnie czy na zlecenie sądu. W drugim przypadku wartość badania około 1600 złotych.

Test na ojcostwo cena – badanie anonimowe

W przypadku cena badania na ojcostwo zależy także od tego, czy próbka pobierana jest w placówce czy wysyłana jest przez pacjenta. Druga opcja wiąże się z większą anonimowością, co może być bardzo istotne dla większości pacjentów, którzy oczekują dużej dyskrecji podczas przeprowadzania procedury badania ojcostwa. Materiał można pobrać samodzielnie w domu wykorzystując do tego celu zestaw wysłany przez laboratorium. Następnie, specjalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem, należy przesłać ponownie do badania. Koszt takiego anonimowego badania wynosi około 1100 złotych.

Test na ojcostwo cena – z mikrośladów

W przypadku badania DNA na ojcostwo cena procedury anonimowej po pobraniu mikrośladów od domniemanego ojca lub dziecka wynosi około 800 złotych. Pobranie próbki wymazowej od ojca i dwojga dzieci jest nieco droższe, ponieważ cena wynosi około 900 złotych. Podobne kwoty dotyczą wykonania badania pokrewieństwa bez odpowiednich próbek od domniemanego ojca.

Test na ojcostwo cena – z allegro

Jeśli chodzi o test DNA na ojcostwo cena może być również bardzo niska, co wiąże się zwykle z odpowiednio niską wiarygodnością wyników. Na znanym portalu aukcyjnym allegro testy dostępne są już od kilkudziesięciu złotych, co w porównaniu do dostępnych testów laboratoryjnych jest naprawdę niską kwotą.