jak zlecić test na ojcostwo

Jak zlecić badanie na ojcostwo – to bardzo proste!

jak zlecić test na ojcostwoMogłoby się wydawać, że procedura zlecenia testu na ojcostwo jest długa i skomplikowana. Tymczasem okazuje się, że aby wykonać takie badanie wystarczy podjąć kilka bardzo prostych kroków. Ponadto cały proces przebiega w sposób dostosowany do indywidulanych potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Poniżej omówię wszystkie niezbędne czynności.

1. Zamów zestaw testowy/ umów wizytę w placówce

Do pobrania próbek do prywatnego badania ojcostwa służy specjalny zestaw testowy. Jest on wyposażony w komplet sterylnych wymazówek, dokumenty zlecenia testu oraz instrukcję, według której należy postępować.

Zamówienia zestawu można dokonać na kilka wygodnych sposobów:

  • Telefonicznie
  • Mailowo
  • Na anonimowym czacie
  • Za pośrednictwem sklepu internetowego
  • W lokalnym punkcie pobrań (placówki znajdują się na terenie całej Polski)
  • W aptece

Koszt jest wliczony w cenę podstawowego badania, dzięki czemu nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy zamówić badanie na ojcostwo. Zestaw wysłany zostaje za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kurierem. Klient może go też na życzenie otrzymać w dyskretniej formie, która nie zdradzi zawartości przesyłki – na kopercie nie będzie widoczne logo laboratorium a jedynie dane pracownika laboratorium. Dla klientów obawiających się własnoręcznego pobrania próbek istnieje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów na miejscu w placówce medycznej. Wystarczy na 2 dni przed planowaną wizytą dokonać rejestracji telefonicznej lub e-mailowej.

2. Pobierz próbki

Na pobranie próbek do testu na ojcostwo można przyjść do najbliższej placówki – najlepiej umówić się wcześniej na wizytę  lub zrobić to samodzielnie w domu. Próbkę przeznaczoną do analizy będzie stanowić wymaz z wewnętrznej strony policzka. Uzyskuje się go poprzez potarcie wewnętrznej strony policzka wspomnianymi wymazówkami Zabieg ten trwa niezwykle krótko, jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Wymazy przygotowane samodzielnie trzeba jeszcze odpowiednio opisać (imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia wszystkich badanych osób) oraz włożyć do zaadresowanej koperty zwrotnej. Do przesyłki należy również dołączyć wypełnione dokumenty zlecenia testu.

3. Obierz wynik

Analiza DNA trwa zwykle od 5  do 7 dni roboczych (od momentu dostarczenia próbek do laboratorium). W dokumentach zlecenia testu można wybrać sposób przekazania wyniku badania. Informację o pokrewieństwie można otrzymać:

  • Drogą mailową
  • Drogą telefoniczną
  • Pocztą tradycyjną
  • Udając się bezpośrednio do placówki

 

Oceń