Jak wykonywane są testy na ojcostwo?

Testy na ojcostwo są badaniem, które wykonujemy raz w życiu. Dlatego też warto wybrać laboratorium, które da nam, jak najbardziej wiarygodny wynik. Analiza markerów DNA pomoże na zawsze rozstrzygnąć wątpliwości związane z ojcostwem. Dobrze dowiedzieć się, gdzie można ją wykonać i ile będziemy czekali na wyniki testów. Dzięki temu podjęcie decyzji będzie o wiele prostsze.

Jak przeprowadzić testy na ojcostwo, Gdzie zrobić testy na ojcostwo, Czy testy na ojcostwo są drogie, Jak długo czeka się na wyniki testów na ojcostwo

Jak przeprowadzić testy na ojcostwo?
Gdzie zrobić testy na ojcostwo?
Czy testy na ojcostwo są drogie?
Jak długo czeka się na wyniki testów na ojcostwo?

Jak przeprowadzić testy na ojcostwo?

W celu wykonania testu na ojcostwo potrzebujemy nabyć próbkę na materiał genetyczny, a następnie odesłać ją do wybranej placówki laboratoryjnej. Próbki są dostępne w samych ośrodkach, jak też w aptekach do samodzielnego zakupu. Materiał DNA musi być pobrany ze strony ojca, jak i dziecka. Jako próbka może posłużyć ślina lub też włosy z cebulką, a nawet szczoteczka do mycia zębów. Warto zadbać o to, aby jak najlepiej zabezpieczyć pobrany materiał i odesłać go według instrukcji do laboratorium.

Gdzie zrobić testy na ojcostwo?

Testy na ojcostwo można przeprowadzić w każdej autoryzowanej placówce laboratoryjnej, która przeprowadza badania genetyczne, pod kątem ustalenia ojcostwa. Warto poszukać takiego ośrodka, który posiada wszystkie niezbędne akredytacje. Dzięki temu będziemy mogli wynik takiego testu przedstawić jako dowód na rozprawie sądowej.

Czy testy na ojcostwo są drogie?

Cena testu na ojcostwo jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim ważne jest to, czy dziecko jest już na świecie. Pobranie płynów owodniowych wymaga profesjonalnej asysty i jest droższe niż standardowe. Średni koszt, jaki trzeba ponieść za testy na ojcostwo to około 500 zł. Otrzymane wyniki dają nam 99,99% pewność co do ojcostwa. Dlatego też wystarczy wykonać takie badanie raz w życiu.

Jak długo czeka się na wyniki testów na ojcostwo?

Nie trzeba bardzo długo czekać na wyniki testów na ojcostwo. Zazwyczaj wynosi ono od 3 do 5 dni roboczych od daty otrzymania probówki przez laboratorium. Czas ten można skrócić do nawet do dwóch dób, jako dodatkowa usługa oferowana przez dane laboratorium.