Czy jesteś pewny, że jesteś ojcem swojego dziecka? Sprawdź!

Testy DNA na ojcostwo stały się ostatnio coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób, z różnych powodów decyduje się sprawdzić, czy rzeczywiście łączy ich wzięć genetyczna z dzieckiem. W ciągu ostatnich kilku lat powstało wiele nowych metod przeprowadzenia szybkiego i pewnego testu DNA na ojcostwo. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pod tym względem pytania.

Jak można zrobić test DNA przez internet, Jakie mogą być wyniki testu DNA na ojcostwo, Jak jest opisany test DNA na ojcostwo, Jaki jest najlepszy test DNA na ojcostwo

Jak można zrobić test DNA przez internet?
Jakie mogą być wyniki testu DNA na ojcostwo?
Jak jest opisany test DNA na ojcostwo?
Jaki jest najlepszy test DNA na ojcostwo?

Jak można zrobić test DNA przez internet?

Jeśli chcesz zrobić test na ojcostwo bez wychodzenia z domu, nie ma w tym nic trudnego. Wiele laboratoriów umożliwia obecnie zamówienie zestawu do pobrania próbki materiału genetycznego online. W ten sposób można wykonać test DNA na ojcostwo zarówno poprzez wymaz, jak i poprzez zebranie próbki materiału genetycznego z przedmiotów codziennego użytku. Taką próbkę należy odesłać na wskazany adres. Wyniki testu DNA na ojcostwo przychodzą pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Jakie mogą być wyniki testu DNA na ojcostwo?

Wynik badania DNA na ojcostwo może być negatywny lub pozytywny. Jeśli wynik wyklucza domniemane ojcostwo (jest negatywny) mamy 100% pewności, że badany mężczyzna, nie jest ojcem dziecka. Jeśli wynik potwierdza domniemane ojcostwo to wynik daje nam minimum 99.999% pewności (minimum 4 miejsca po przecinku). Wynik testu DNA na ojcostwo jest więc jednoznaczny.

Jak jest opisany test DNA na ojcostwo?

Raport z badania DNA na ojcostwo to zazwyczaj kilkustronicowy wydruk. Poza standardowymi informacjami takimi jak dane personalne przebadanych osób znajduje się na nim rozpisane profile genetyczne. Rzetelne badanie na ojcostwo przeprowadza się na co najmniej 24 markerach. Jeżeli domniemamy ojciec dziecka, faktycznie im jest to we wszystkich 24 allelach u ojca i dziecka znajduje się taka sama liczba. Różnica w większej niż 4 allelach w 100% wyklucza ojcostwo.

Jaki jest najlepszy test DNA na ojcostwo?

Aby test DNA na ojcostwo był rzetelny musi być wykonany na minimum 24 markerach. Obecnie w niektórych laboratoriach można wykonać badania genetyczne na ojcostwo nawet na 34 markerach. Warto o to zapytać zanim wybierzemy konkretne miejsce na wykonanie testu.