test na ojcostwo za granicą

Czy badanie ojcostwa realizowane za granicą jest pewne?

test na ojcostwo za granicąOsoby chcące zlecić badanie ojcostwa firmie zagranicznej mają oczywiście taką możliwość. W sieci natkniemy się na całe mnóstwo tego rodzaju ofert. Tym co od razu rzuca się w oczy jest stosunkowo niska cena badania – test można wykonać już za kilkaset złotych! Choć popularność badań na ojcostwo w naszym kraju rośnie, to wciąż dla wielu Polaków wydają się one czymś nieosiągalnym. Nic więc dziwnego, że klienci ciągle poszukują okazji – ofert, które pozwoliłyby im w jak największym stopniu zminimalizować koszty ich realizacji. W efekcie wielu mężczyzn, nierzadko bez zastanowienia, decyduje się na zlecenie badania za granicą.

Czy na pewno jest to dobrym rozwiązaniem?

Przypuśćmy, że badanie chcemy zlecić np. w Hiszpanii. Wybraliśmy ten kraj, że względu na wyjątkowo atrakcyjną cenę – 550 zł. W porównaniu z niektórymi ofertami badań realizowanych w Polsce to rzeczywiście tanio. Należy w tym miejscu zwrócić jednak uwagę na jeden dość istotny problem. Placówka wykonująca dla nas test będzie podlegała prawu obowiązującemu w Hiszpanii, a nie w Polsce. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości nasze pole działania może być bardzo ograniczone. Nie znamy przecież wszystkich przepisów prawnych obowiązujących w tym państwie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są one zupełnie inne od naszych, a firma jest tak naprawdę całkowicie bezkarna. Poza tym nie wszystkie sprawy uda nam się załatwić na odległość, w takim przypadku wycieczka do obcego kraju może okazać się przykrą koniecznością, przed którą i tak odstraszy nas bariera językowa. W rezultacie zaniechamy wszelkich działań, a badanie zlecimy w Polsce, zmuszeni ponieść jeszcze raz te same koszty. Niezbyt miła perspektywa…

Może więc lepszym rozwiązaniem będzie, jeśli od razu zdecydujemy się na realizacje badania w kraju. Oszczędzimy sobie przy tym dodatkowych nerwów i będziemy mieli poczucie, że w razie czego panujemy nad sytuacją. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie zapłacić za usługę z góry, zawsze możemy przecież rozłożyć płatności na raty. Większość profesjonalnych laboratoriów genetycznych daje nam taką możliwość.

Oceń