używki a test na ojcostwo

Czy alkohol i marihuana mają wpływ na wynik testu ojcostwa?

używki a test na ojcostwo Mówi się, że wszystko jest dla ludzi. Ta zasada tyczy się również różnego rodzaju używek, do których zaliczymy m.in. alkohol. Picie napojów tego typu nie jest niczym złym, pod warunkiem, że zachowamy umiar. Wielu klientów decydujących się na realizację testu na ojcostwo zadaje sobie pytanie czy spożycie alkoholu może w jakimś stopniu wpłynąć na wynik badania .

A co z innymi używkami, takimi jak choćby marihuana?

Na wstępie od razu należy powiedzieć, że ludzkie DNA jest niezmienne. Kod genetyczny, w który każdy z nas został wyposażony nie ulega modyfikacjom w ciągu życia. Oznacza to, że nasza dieta – a więc to co pijemy czy jemy – nie będzie miała w tym przypadku żadnego znaczenia. Ta reguła dotyczy także testów na ojcostwo. Prawidłowo przeprowadzone badanie powinno być źródłem pewnej wiedzy na temat ojcostwa, bez względu na to, jaki tryb życia prowadzi badana osoba.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że na kilka godzin przed pobraniem próbek do analizy nie powinno się przyjmować płynów, spożywać żadnych pokarmów, ani palić. Standardowym źródłem materiału DNA do badania jest wymaz pobrany z wewnętrznej strony policzka. Znajdujące się w jamie ustnej drobinki i pozostałości mogą utrudnić lub wręcz uniemożliwić otrzymanie profilu genetycznego uczestnika badania, a przez to i uzyskanie wiarygodnego wyniku testu.

Oceń