Ceny badań na ojcostwo – od czego zależą, jak wybrać najlepszą analizę?

Badanie ojcostwa opiera się na skomplikowanej analizie, stąd też wynikają wysokie ceny badań. Cenniki laboratoriów są bardzo zróżnicowane i zależą od typu analizowanej próbki czy metod badania. Warto szukać najlepszej oferty, dzięki której uda się nieco zaoszczędzić, jednocześnie zachowując wysoką jakość badania.

Jak porównać ceny badań ojcostwa?
Badanie ojcostwa cena – czy tanio oznacza pewnie?
Badanie ojcostwa cena – czy warto czekać na promocje w laboratorium?
Badanie ojcostwa cena – dlaczego test na ojcostwo w ciąży tak dużo kosztuje?

Jak porównać ceny badań ojcostwa?

Kiedy zostaną znalezione odpowiednie oferty sprawdzonych laboratoriów, warto je porównać. Najważniejsza jest nie cena badania na ojcostwo, a zakres oferty – powinna być ona kompletna, bez ukrytych kosztów. Kompleksowe badanie na ojcostwo zawiera pobranie próbek, ich analizę, udostępnienie wyniku. Dobre badanie powinno ponadto opierać się na analizie co najmniej 24 markerów genetycznych.

Badanie ojcostwa cena – czy tanio oznacza pewnie?

Nie zawsze cena badania DNA powinna być kryterium doboru – dotyczy to w takim samym stopniu analiz tanich, jak i drogich. Tańsze badania DNA nie zawsze oznaczają niższą jakość, czasem ich cena wynika z okresowej promocji. Dużą wagę należy przywiązywać nie do ceny testu na ojcostwo, a do tego, co dokładnie obejmuje oferta oraz jakie są opinie dotyczące wybranego laboratorium.

Badanie ojcostwa cena – czy warto czekać na promocje w laboratorium?

Jeśli ktoś nie śpieszy się z badaniem to może szukać okresowych promocji organizowanych przez laboratoria. Nie muszą być to placówki zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania – obecnie większość laboratoriów umożliwia wysyłkę próbek, dlatego też promocji można szukać na terenie całego kraju. Im większa konkurencja w danym regionie, tym lepsza jest cena badań ojcostwa.

Badanie ojcostwa cena – dlaczego test na ojcostwo w ciąży tak dużo kosztuje?

Badania ojcostwa w ciąży to specyficzny typ analizy, która musi być przeprowadzana przez ginekologa pod okiem USG. Badanie wiąże się z niewielkim ryzykiem dla płodu, wymaga zastosowania zaawansowanych procedur i opłacenia personelu, dlatego też cena takiej analizy jest wysoka. Badanie na ojcostwo w ciąży może kosztować nawet 6 tysięcy złotych. Przy „zwykłym” badaniu na ojcostwo nie ma konieczności wprowadzania tak skomplikowanej i wymagającej procedury.