Badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka – wszystko co musisz wiedzieć

Każda osoba decydująca się na wykonanie badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka ma zapewne wiele pytań dotyczących zarówno samego badania jak i jego ceny oraz tego kto, jak i gdzie może go zrobić. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania znajdują się poniżej.

Jak zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Ile kosztuje badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Gdzie zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Kto może zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka

Jak zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Ile kosztuje badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Gdzie zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Kto może zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Jak zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Badanie DNA na ojcostwo po urodzeniu dziecka można zrobić już od drugiej doby życia dziecka za pomocą specjalnych zestawów do pobrania materiału. Badanie na ojcostwo można wykonać zarówno w warunkach domowych – zamawiając odpowiedni pakiet do domu – jak i udać się do odpowiedniej placówki, w której zostanie pobrany materiał do analizy.

Ile kosztuje badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Cena za badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka wahać się może od 500 do 2 500 złotych. Zależy ona w dużej mierze od metody jaką przeprowadzane jest badanie, od zakresu usług wchodzących w skład pakietu oraz wielu innych bardzo istotnych czynników. Podczas wyboru laboratorium w którym zrobimy test na ojcostwo należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiada ono odpowiednie certyfikaty oraz czy cena usługi nie jest tylko ceną początkową, do której następnie będziemy musieli dopłacać.

Gdzie zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Przy wyborze laboratorium, w którym chcemy zrobić test DNA na ojcostwo po urodzeniu dziecka powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na to, aby placówka była wyspecjalizowana w wykonywaniu tego typu testów. Będziemy mieć pewność, że otrzymany wynik badania na ojcostwo będzie pewny i dokładny. Warto wybrać laboratorium, które działa zgodnie z normami ISO oraz posiada odpowiednie certyfikaty.

Kto może zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Badanie genetyczne na ojcostwo po urodzeniu dziecka może zrobić każdy, bez względu na wiek. Nie ma on znaczenia podczas wykonywania badania DNA, dlatego nie ma wymogów wiekowych dla jego uczestników. Przeziębienie, katar, kaszel czy grypa także nie stanowią żadnych przeciwwskazań aby wykonać badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka. Stan zdrowia obu zainteresowanych nie wpływa na wynik badania.