Badania na ojcostwo – ceny dla poszczególnych miast

Badania na ojcostwo to usługa dostępna w laboratoriach genetycznych, z której może korzystać matka, ojciec dziecka czy nawet jego krewni. Pokrewieństwo z dzieckiem nie zawsze jest w 100% pewne, dlatego uzyskany wynik jest jedyną możliwością sprawdzenia np. czy wychowywane przez mężczyznę dziecko jest jego biologicznym potomstwem. Wyniki badań są wiarygodne w 99,9%.

Test na ojcostwo cena Katowice
Test na ojcostwo cena Warszawa
Test na ojcostwo cena Wrocław
Test na ojcostwo cena Poznań

Test na ojcostwo cena Katowice

Test na ojcostwo cena w przypadku Katowic w dużej mierze zależy od typu badania i wybranego laboratorium. Najpopularniejsze są testy na ojcostwo, które wykonuje się na podstawie wymazu z policzka. Materiał do badania można pobrać samodzielnie, wystarczy zamówić specjalny zestaw, który zwykle jest dostarczany poprzez kuriera lub za pośrednictwem paczkomatu. Takie badania DNA należą do najtańszych, ich koszt oscyluje w granicach 400-600 złotych.

Test na ojcostwo cena Warszawa

Chcąc wykonać test na ojcostwo w Warszawie można skorzystać z usług wielu laboratoriów genetycznych, które oferują zaawansowane analizy DNA. Jednym z najdroższych badań DNA na ojcostwo są analizy wykonywane w czasie ciąży, już od 8 tygodnia. Proces badania wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonego personelu. Tego typu analiza wiąże się z kosztem na poziomie 2-7 tysięcy złotych.

Test na ojcostwo cena Wrocław

We Wrocławiu dostępne są również innego typu badania, mianowicie testy na ojcostwo do celów sądowych. Badanie takie wymaga określonych procedur, dzięki czemu sąd nie ma podstaw do podważania wiarygodności wyniku. Test na ojcostwo cena w wersji przeznaczonej do sądu to wydatek około 1500-1700 złotych. Kto ponosi koszty badania? Zwykle strona, która przegra sprawę o ustalenie ojcostwa.

Test na ojcostwo cena Poznań

Jeszcze innym typem badań DNA na ojcostwo jest analiza mikrośladów. To zaawansowane badanie wykorzystuje DNA, które można znaleźć na przedmiotach codziennego użytku np. maszynce do golenia, dziecięcym smoczku. Materiał jest delikatny, wymaga szybkiego działania oraz profesjonalnego sprzętu. Cena badań na ojcostwo na podstawie mikrośladów w Poznaniu sięga 700-1100 złotych.