angelina-jolie

Czy Angelina Jolie zdecyduje się na kolejną operację?

angelina-jolieW ubiegłym roku historia Angeliny Jolie nie schodziła z pierwszych stron gazet. Aktorka poinformowała, że poddała się zabiegowi podwójnej prewencyjnej mastektomii piersi.  Swoją decyzję uzasadniła tym, że jest nosicielką mutacji  w genie BRCA1, zwiększającej ryzyko rozwoju raka piersi i jajników.

Teraz 38 -letnia aktorka twierdzi , że rozważa kolejną prewencyjną operację, z tego względu, że  lekarze oszacowali u niej  87% ryzyko raka piersi oraz 50% ryzyko raka jajnika. Podobnie, jak w przypadku usunięcia piersi, zabieg  ten ma na celu maksymalne zredukowanie ryzyka wystąpienia u niej nowotworu jajnika.

Jakie sekrety wyjawiła?

W jednej z wypowiedzi,  aktorka wyjawiła, iż biorąc pod uwagę obecny stan wiedzy medycznej,  zdecydowała się na wykonanie wszystkiego co możliwe, aby uchronić się przed rakiem. Swoje działania zaczęła właśnie od usunięcia piersi, w celu obniżenia ryzyka zachorowania na raka do mniej niż 5%.

W prasie publikuje się już informację o tym, iż aktorka przygotowuje się do kolejnego profilaktycznego zabiegu polegającego na usunięciu jajników.  Kobiety z mutacją w genie BRCA1 mają także znacznie większe ryzyko wystąpienia raka jajnika (nawet do 80%). W ekskluzywnym wywiadzie dla nowego Entertainment Weekly , Angelina Jolie potwierdziła, że będzie przechodzić więcej zabiegów prewencyjnych , ale nie chciałaby tego nazywać jakąś konkretną procedurą.

Aktorka także ujawniła, że po tym jak podjęła taką decyzję, była niezwykle poruszona reakcją i życzliwością wielu ludzi.

Zdecydowała się ona na ujawnienie, jakby nie było, osobistych informacji.  Prawdopodobnie jej intencją była chęć komunikacji i wsparcia innych kobiet oraz ich rodzin, przechodzących przez to samo co ona.

Oceń