Test DNA na macierzyństwo

Mother with childTest na macierzyństwo to proste badanie, dzięki któremu możemy potwierdzić pokrewieństwo danej kobiety z dzieckiem z prawdopodobieństwem powyżej 99.9999% lub wykluczyć ze 100% pewnością. Wynik testu na macierzyństwo jest pewny i jednoznaczny. Jest on wykonywany identyczną metodą, jak w przypadku badania ojcostwa.

.

Jak wykonać badanie?

Aby wykonać badanie macierzyństwa wystarczy zamówić zestaw do samodzielnego pobrania próbek (wymazów z wewnętrznej strony policzka) lub też umówić się na test w jednym z naszych punktów pobrań. Czas oczekiwania na wizytę wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Staramy się zarejestrować Państwa na dogodną dla Państwa godzinę. Badanie macierzyństwa jest coraz bardziej popularne. Nierzadko zdarzają się sytuacje, które w wyniku szpitalnych zaniedbań sprawiają, że dzieci po porodzie przez pomyłkę oddawane są w ręce niewłaściwych rodziców. 

Wynik badania macierzyństwa standardowo wysyłamy go elektronicznie w specjalnie dedykowanym Panelu Pacjenta, ale możemy go również przekazać w formie drukowanej, telefonicznie, e-mailowo oraz istnieje możliwość jego bezpośredniego odbioru na miejscu w placówce medycznej w okolicy Państwa miejsca zamieszkania.

.

Kiedy wykonywany jest test DNA na macierzyństwo

  • W sytuacji, gdy adoptowane dziecko i biologiczna matka spotykają się po latach i chcą potwierdzić swoje pokrewieństwo
  • W sytuacji, gdy matka lub personel szpitala obawiają się, że mogło dojść do przypadkowej zamiany noworodków
  • W sytuacji, gdy matka poczęła dziecko drogą in vitro i chce mieć pewność, że wszczepiono jej właściwy embrion

.

Ustalenie macierzyństwa z procedurą sądową

statue of justice, gavel and books isolated on white backgroundIstnieje możliwość wykonania testu DNA na macierzyństwo z zachowaniem pełnej procedury sądowej. W takiej sytuacji prosimy o wcześniejszą rejestrację wizyty w jednym z naszych punktów pobrań. Przed pobraniem DNA w postaci wymazu z policzka należy okazać się dokumentami potwierdzającymi tożsamość badanych osób.

Na miejscu sporządzony jest również specjalny protokół sądowy, a do wyniku wydawana jest też ekspertyza eksperta pełniącego rolę biegłego sądowego. Więcej o badaniu sądowym…

 

Bezpłatne poradniki

Przygotowaliśmy dla Państwa materiały informacyjne (artykuły, poradniki, filmy) z których dowiedzą się Państwo m.in.:

WIĘCEJ PORADNIKÓW

 


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz