testDNA się wyróżnia!

z17648666ENW środę 25 marca 2015 Gazeta Wyborcza w swoim dodatku „Tylko Zdrowie” opublikowała ranking 22 ośrodków zajmujących się badaniami genetycznymi w Polsce. – Znalezienie się testDNA w tak prestiżowym towarzystwie jest dla nas prawdziwym wyróżnieniem – mówi Barbara Prokurat, Dyrektor ds. operacyjnych testDNA – pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. 

Do rankingu zaproszono 60 ośrodków – prywatne firmy oraz instytucje takie jak Zakłady Genetyki i Zakłady Medycyny Sądowej. Warto dodać, że w czołówce znaleźli się partnerzy testDNA – Invicta i Genomed. Jednocześnie testDNA wyprzedziło wszystkie inne prywatne laboratoria specjalizujące się w testach genetycznych w kierunku ustalenia ojcostwa.

W rankingu wzięto pod uwagę przede wszystkim certyfikaty jakości danego ośrodka, stosowanie nowoczesnych metod oraz doświadczenie . Ponadto, uwzględniono ilość badań w ofercie i liczbę badań realizowanych w ciągu roku.

Zobacz ranking

Badania genetyczne są coraz bardziej dostępne 

DNA copying, Real-time PCR cycler, white gloves, closeW Polsce jest coraz więcej ofert badań genetycznych, zarówno medycznych jak i w kierunku ustalenia ojcostwa. Przez to, że są coraz bardziej dostępne i tańsze, więcej ludzi może z nich skorzystać. Z drugiej strony, może być im trudniej wybrać ofertę dla siebie.  Rankingi takie jak ten zaprezentowany w Gazecie Wyborczej, mogą im pomóc i wskazują, na co zwrócić uwagę. Tym bardziej, że w Polsce testy genetyczne nie są objęte żadnymi regulacjami prawnymi.

Już sam przedział cen testów na ojcostwo – od ponad 400 zł do 1000-2000 zł – wywołuje dezorientację. Pojawiają się wątpliwości, czy reguła „taniej znaczy lepiej” sprawdzi się w tym przypadku. Czy obniżanie ceny wymusza oszczędzanie na jakimś ważnym aspekcie całego testu?

W tańszej ofercie może się okazać, że trzeba będzie i tak dopłacić np. za zestaw do pobrania próbek czy za kuriera. Może też zabraknąć profilu genetycznego na wyniku. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej prof. Tomasz Grzybowski, kierownik Katedry Medycyny Sądowej Collegium Medicum w Bydgoszczy, mówił ostatnio, że brak profili genetycznych na wyniku badania i jego bardzo niska cena, mogą sugerować, że analiza w ogóle nie jest wykonywana. Tania oferta z pewnością przyciąga, jednak warto sprawdzić, czy będzie zawierała wszystko, na czym klientowi zależy.

Co wyróżnia testDNA?

logoWśród najlepszych prywatnych laboratoriów oferujących testy na ojcostwo w Polsce, certyfikaty jakości czy szybki czas realizacji badania to już prawie standard.

testDNA może być szczególnie dumne z wysokiego poziomu obsługi klienta. Kompetentni konsultanci są dostępni codziennie do godzin wieczornych, a z bezpłatnych konsultacji klient może korzystać zarówno przed zleceniem badania jak i po odebraniu wyniku. Obsługa klienta testDNA według Agaty Gunerki, pielęgniarki Prywatnego Gabinetu Ginekologicznego Grzegorza Południewskiego, spełnia światowe standardy.

Zobacz opinie ekspertów

Drugim aspektem, który warto podkreślić jest kompleksowość oferty. Gwarancja ponownego pobrania i analizy próbki, konsultacje, bezpłatne przesyłki, dostarczanie zestawów do testu w praktycznie każde wskazane miejsce i profile genetyczne na wyniku to tylko niektóre z jej standardowych elementów. Warto podkreślić, że na terenie kraju funkcjonuje prawie 200 placówek medycznych, z którymi współpracuje testDNA. Klienci mogą odwiedzić je osobiście, pobrać w nich próbki czy odebrać zestaw do testu. testDNA jest elastyczne i dba o wszelkie udogodnienia dla klientów, których traktuje indywidualnie. Dla wielu z nich właśnie kompleksowość oferty, a co za tym idzie spokój, że spełni wszystkie  ich wymagania są warte ceny badania.

Jakie są plany na przyszłość?

– Nieustanny rozwój i odpowiadanie na potrzeby klientów – wymienia Barbara Prokurat  Niedawno uruchomiliśmy Poradnię Genetyczną, która stanowi uzupełnienie badań z naszej oferty. Nowością są konsultacje telefoniczne z lekarzem genetykiem. Ponadto, testDNA pracuje nad zwiększaniem oferty swoich badań (m.in. większy zakres analizowanych próbek DNA) i nawiązuje współpracę z nowymi specjalistami i nowymi placówkami medycznymi. Dzięki coraz większej liczbie placówek, badania genetyczne dostępne są również w mniejszych miejscowościach. Obecnie trwają przygotowania do wdrażania certyfikatu ISO 17025, normy regulującej zasady pracy w laboratorium.

O laboratorium

.

.


 


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz