Test na ojcostwo w laboratorium testDNA

Doskonale zdajemy sobie sprawę jaką trudność może sprawić ocena jakości badań wykonywanych w poszczególnych laboratoriach. Aby Państwu pomóc podpowiemy więc kilka skutecznych sposobów, które pozwolą upewnić się, czy analiza genetyczna została przeprowadzona rzetelnie i profesjonalnie. Na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru placówki, której zlecą Państwo swój test DNA. Pokażemy to na przykładzie naszego laboratorium.

System wewnętrznych zabezpieczeń

Aby dać Państwu gwarancję pewnego wyniku przyjęliśmy określone procedury bezpieczeństwa, które rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy przez lata. Stosujemy je przy wszystkich badaniach, niezależnie od tego czy mają one charakter prywatny czy sądowy. Każda próbka DNA, którą nam Państwo nadsyłacie podlega ścisłej kontroli. Dzięki temu jesteśmy w stanie zauważyć nawet najmniejsze nieprawidłowości.

.

[metaslider id=7032]

.

Wszystkie etapy badania odbywają się według ustalonego wcześniej schematu, przez co jakakolwiek pomyłka jest zminimalizowana. Jako jedyni na rynku posiadamy oprogramowanie, za pomocą którego jesteśmy w stanie sprawdzić czy dany profil genetyczny nie był przypadkiem badany już wcześniej oraz czy pomiędzy losowo analizowanymi profilami nie występują zbieżności.

Próbki sprawdzane dwa razy

Przyjęliśmy zasadę, że w sytuacji wyniku wykluczającego ojcostwo badanie wykonujemy po raz drugi, ale z użyciem nowych próbek. W jakim celu? Właśnie w celu potwierdzenia uzyskanego rezultatu. Oddając w Państw ręce wyniki analizy, chcemy mieć pewność, że materiały pochodziły od właściwych osób. Z tego względu zawsze prosimy Państwa o dwukrotne pobranie próbek od wszystkich uczestników testu.

Przed przystąpieniem do analizy sprawdzamy czy wymazówki nie zostały zanieczyszczone, np. obcym DNA. Z kolei podczas reakcji PCR upewniamy się czy Państwa DNA namnożyło się prawidłowo ? są to tzw. kontrole pozytywne i negatywne.

Na pewno zadają sobie teraz Państwo pytanie: A co z DNA pracowników? Przecież oni też mogą zanieczyścić próbki swoim DNA. Bez obaw! Przewidzieliśmy i taką możliwość. W bazie laboratorium znajdują się profile genetyczne wszystkich naszych pracowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko wykluczyć ryzyko przeniesienia DNA któregoś z pracowników na Państwa próbki.

Sprawdzenie wyniku testu DNA w innym laboratorium?

Na pewno zauważyli Państwo, że oferty poszczególnych laboratoriów różnią się nie tylko ceną, ale i ilością badanych markerów (miejsc na DNA), rodzajem wykorzystywanych odczynników, a nawet metodą analizy. Oczywiście niezależnie od wszystkich tych elementów rezultat badania powinien zawsze być identyczny. Nam zależy na całkowitej pewności wyniku dlatego też, wydawany przez nas wynik jest pewny i jednoznaczny. Jeżeli jednak mają Państwo wątpliwości zawsze test można przeprowadzić jeszcze raz.

O tym że nasze badania są pewne świadczą:

Liczne certyfikaty jakości
Celem programów certyfikujących jest ocena danego laboratorium pod kątem rzetelności wykonywanych w nim badań. Jak się to sprawdza? Laboratorium otrzymuje od organizatora próbki referencyjne z ustalonymi już profilami genetycznymi. Takie materiały są o tyle trudne do analizy, że stanowią najczęściej mieszaninę różnych profili genetycznych, a nie jak to zwykle bywa profil jednej konkretnej osoby. W DNA pochodzącym z takich próbek mogą też być obecne aberracje chromosomowe, które laboratorium musi potrafić rozpoznać.
Udział w testach międzylaboratoryjnych
Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi, konkurencyjnymi laboratoriami. Chętnie porównujemy wyniki naszych badań, z tymi, które wykonywano w innych laboratoriach. Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania normy ISO 17025, która wymaga od nas prowadzenia takich właśnie badań porównawczych.

 

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 

.