Test na ojcostwo po śmierci ojca

Test na ojcostwo po śmierci ojca

Chcieliby Państwo zlecić test na ojcostwo, ale potencjalny ojciec dziecka już nie żyje? To nie problem. Wykonujemy badania genetyczne zarówno w przypadku osób żyjących, jak i wtedy, gdy bezpośredni udział danej osoby (np. z powodu jej śmierci) jest już niemożliwy.

W zależności od sytuacji istnieją 3 sposoby dochodzenia biologicznego ojcostwa u zmarłego mężczyzny.

.

Badanie nietypowych próbek ojca

Jeśli dysponują Państwo przedmiotami codziennego użytku, należącymi do zmarłego, to badanie ojcostwa możemy przeprowadzić wykorzystując właśnie te przedmioty. Mówiąc o mikrośladach mamy na myśli takie przedmioty jak: szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, zachowana na kawałku materiału plama krwi, wyrwane z cebulkami włosy i wiele innych. Zobacz jakie mikroślady badamy…

Badanie dwóch mężczyzn

Badanie to wymaga udziału najbliższych krewnych zmarłego, którzy są płci męskiej, a więc brata, ojca czy dziadka. Jeśli ich chromosom Y okaże się identyczny z chromosomem Y dziecka (chłopca), pokrewieństwo zostanie potwierdzone.

Gdy dziecko jest dziewczynką…

Tę technikę analizy genetycznej wykorzystujemy wtedy, gdy nie mamy dostępu do mikrośladów oraz gdy nie ma możliwości przeprowadzenia analizy chromosomu Y, bo dziecko jest dziewczynką. Wtedy do badania zostają zaangażowane osoby spokrewnione z zmarłym, wśród których przynajmniej jedna musi być płci żeńskiej.

Jaka jest skuteczność tych metod?

Skuteczność wszystkich omówionych wyżej metod jest bardzo dobra. To, którą z nich Państwo wybiorą powinno być uzależnione od Państwa sytuacji ? płci dziecka, rodzaju próbek, które mogą Państwo włączyć do analizy, czy osób, które mogą się zaangażować w badanie. W sytuacji, gdy potencjalny ojciec nie żyje ojcostwo zostaje określone zwykle z nieco mniejszym prawdopodobieństwem niż w trakcie standardowego badania ? potwierdzenie ojcostwa na poziomie 95%, wykluczenie na poziomie 99%. Prosimy pamiętać, że czułość metod zwiększa się wraz z włączeniem każdej dodatkowej osoby.

Ile kosztuje test na ojcostwo po śmierci ojca?

Koszt testu na ojcostwo po śmierci domniemanego ojca będzie uzależniony od rodzaju badania. Są Państwo zainteresowani wykonaniem, któregoś z opisanych testów? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości. Doradzą też najlepszą dla Państwa metodę analizy.

 

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz