Sądowe ustalenie ojcostwa

Pewny dowód w sprawach o ustalenie ojcostwa, alimenty i sprawy spadkowe

Jeżeli wynik badania potrzebny jest Państwu dla sądu lub też chcą Państwo uznać dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego to u nas można wykonać taki test bez konieczności skierowania z sądu. Dzięki temu zyskają Państwo na czasie (zostanie pominięty proces składania wniosku). Formalna procedura poboru próbek oraz wydanie do wyniku ekspertyzy, gwarantuje Państwu, że taki dokument będzie pełnowartościowym dowodem w sprawie sądowej.

Dlaczego sądy honorują wyniki naszych badań?

referencjeJakość wykonywanych przez nas badań została potwierdzona przez liczne certyfikaty. Warto również dodać, że jako pierwsze prywatne laboratorium uzyskaliśmy certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Sądowej (ISFG), który jest honorowany przez polskie sądy. Wdrożyliśmy też standardy ISO 17025. Zobacz nasze certyfikaty >

Co więcej, jako jedni z nielicznych analizujemy aż 24 markery DNA. Pozwala tu uzyskać wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem wynoszącym ponad 99,9999%. Według zaleceń Komisji Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii jest to wynik pewny.

Laboratorium pracuje na najwyższej jakości odczynnikach Promega. Badanie wykonywane jest dwa razy w przypadku uzyskania wyniku wykluczającego ojcostwo, co daje całkowitą pewność. Czytaj więcej o pewności wyniku > Współpracujemy z wieloma sądami, ekspertami, a także biegłymi sądowymi. To potwierdza, że wydawane przez nas wyniki są pewne i wiarygodne oraz stanowią pełnowartościowy dowód dla sądu.

Nasi eksperci

Prokurat-1Barbara Prokurat,ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Z zawodu biotechnolog. Studia ukończyła w 2003 r. na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją Genetyka Molekularna. Od 2012 r. pełni również rolę biegłego sądowego z zakresu ustalania ojcostwa i pokrewieństwa biologicznego w okręgu Sądu Okręgowego w Katowicach. Regularnie opracowuje ekspertyzy na zlecenie polskich sądów i prokuratury oraz policji. Z marką testDNA związana od 2004 roku..

.

DSC_0126

Dr Paulina Wolańska-Nowak, ekspert ds. identyfikacji osobniczej i kryminalistyki

Z zawodu biolog molekularny. Studia ukończyła w 1982 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją Biofizyka. Doktor Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu genetyki sądowej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Specjalista laboratoryjnej genetyki sądowej i biegła sądowa z listy Sądu Okręgowego w Krakowie.

Czytaj więcej o naszej kadrze >

Sądowe ustalenie ojcostwa w Państwa mieście

Na terenie kraju współpracujemy z wieloma placówkami medycznymi, aktualnie jest ich ponad 200 (lista placówek…). Dzięki temu jesteśmy w stanie zarezerwować dla Państwa dogodny termin w punkcie znajdującym się blisko Państwa miejsca zamieszkania. Wystarczy do nas  zadzwonić i wyznaczyć dogodny termin.

Zadzwoń do nas i umów wizytę tel. +48 733 986 674

W badaniu ojcostwa z procedurą sądową muszą uczestniczyć matka, ojciec oraz dziecko. Konieczne jest również okazanie się dokumentami potwierdzającymi tożsamość poszczególnych osób. W przypadku osób dorosłych jest to dowód osobisty, w przypadku dzieci z kolei skrócony odpis aktu urodzenia. W placówce próbki zostaną pobrane w obecności lekarza lub diagnosty, upoważnionego przez eksperta ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa pełniącego funkcję biegłego sądowego.

Dlaczego warto przeprowadzić sądowy test DNA?

  • Zyskają Państwo na czasie. Sprawa o ustalenie alimentów lub postępowanie spadkowe przeważnie trwa dość długo, dlatego też aby skrócić czas mogą Państwo wykonać test sami (bez skierowania z sądu) i przedstawić w sądzie gotowy dowód.
  • Samodzielnie wybiorą Państwo miejsce wykonania badania. Mogą Państwo wybrać sami dogodną lokalizację i najbardziej odpowiednie laboratorium. W innej sytuacji to sąd wybiera ośrodek, który może być oddalony od Państwa miejsca zamieszkania, a samo badanie może okazać się sporo droższe.
.
Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 
.