Protokolarny test na ojcostwo

Wykorzystaj wynik jako dowód w sprawie o ustalenie ojcostwa lub alimenty 

Test na ojcostwo - wykorzystaj wynik w sądzie

W zależności od Państwa potrzeb można wykonać prywatne lub sądowe testy na ojcostwo. Tym drugim towarzyszą określone procedury i są przeznaczone głównie dla tych klientów, którym wynik badania potrzebny jest w postępowaniu sądowym (np. w sprawie o ustalenie ojcostwa lub alimenty).

Formalna procedura poboru próbek daje gwarancję, że rezultat analizy zostanie uznany przez organy sprawiedliwości za wiarygodny dowód w sprawie. Koszt badania sądowego to wydatek z rzędu 1600 zł, istnieje jednak sposób na obniżenie tej ceny. Jest nim protokolarny test na ojcostwo. Czym różni się on od standardowego sądowego ustalania ojcostwa?

.

Badanie ojcostwa dla sądu – jak to wygląda?

referencje-z-sąduW przypadku sądowego testu na ojcostwo cała procedura odbywa się w placówce medycznej w obecności lekarz lub diagnosty upoważnionego przez biegłego sądowego. Zanim rozpocznie się pobieranie wymazów z wnętrza policzka, sprawdzane są aktualne dokumenty tożsamości (dowód osobisty, paszport, a w przypadku małoletniego dziecka skrócony odpis aktu urodzenia). Ma to na celu potwierdzenie czy osoby, które stawiły się na pobranie są na pewno tymi właściwymi. W sądowym teście na ojcostwo udział muszą brać minimum 3 osoby, a mianowicie ojciec, dziecko oraz matka dziecka. Jedynym odstępstwem od powyższego wymogu jest sytuacja, gdy matka nie żyje lub jej miejsce pobytu nie jest znane.

W momencie pobierania próbek od uczestników testu sporządzony jest ponadto protokół sądowy, który jest niezbędnym dokumentem. Wszystkie uczestniczące w badaniu osoby składają na nim własnoręczne podpisy.

Przeczytaj więcej o sądowym badaniu ojcostwa…

.

Protokolarne badanie ojcostwa to niższa cena i taka sama pewność

umow_sie_na_wizyte_w_lokalnymO niższej cenie protokolarnego testu na ojcostwo decyduje fakt, że do wyniku badania ekspert do spraw ustalania ojcostwa (pełniący funkcję biegłego sądowego) nie wystawia do wyniku swojej opinii. Wszystkie pozostałe procedury pozostają bez zmian. Gdyby jednak sąd w trakcie toczącego się postępowania zażądał ekspertyzy biegłego sądowego, w każdej chwili można taką opcję dokupić. Protokolarne badanie ojcostwa bez ekspertyzy zmniejsza całkowity koszt testu nawet o 400 zł. Jeśli wiec nie dysponują Państwo wystarczającymi środkami finansowymi, a jednocześnie chcieliby wykonać badanie zgodnie z formalną procedurą, powyższa opcja będzie dla Państwa najlepszym rozwiązaniem.

 

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz