Badanie na ojcostwo w ciąży

  • PewBadanie na ojcostwo w ciążyność, spokój i stabilizacja – jedne badanie, które daje 100% pewność
  • Bezpieczeństwo – badanie wykonywane w renomowanych ośrodkach przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem
  • Dyskrecja – gwarancja dyskrecji, badanie można wykonać również anonimowo
  • Komfort – badanie wykonasz w jednej z 200 przychodni w całej Polsce, wystarczy jeden telefon
  • Pewność, że dziecko rozwija się prawidłowo – dodatkowo możesz otrzymać informację, że Twoje dziecko jest zdrowe (nie ma najczęstszych wad genetycznych takich jak zespół Downa, Edwardsa, Patau i innych)
  • Szybka odpowiedź – już po 10 tc, możliwość wykonania badania express (wynik w 48 godzin)

Badanie DNA na ojcostwo w czasie ciąży to zawsze  pewny wynik 

Badania DNA są najskuteczniejszą metodą ustalenia biologicznego ojcostwa. Testy realizowane jeszcze w czasie ciąży dają tak samo pewny wynik jak te wykonane po narodzinach dziecka. To właśnie dzięki nim mogą Państwo ustalić, kto jest ojcem dziecka najwcześniej jak to możliwe.

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Prokurat-1Wynik testu na ojcostwo w ciąży jest tak samo pewny i wiarygodny jak wynik badania DNA wykonywanego po urodzeniu dziecka. Jest też jednoznaczny czyli albo potwierdza albo wyklucza biologiczne ojcostwo. Fragmenty DNA analizowane w testach na ojcostwo nie zmieniają w ciągu życia, są takie same niezależnie od rodzaju próbki i unikalne dla każdego uczestnika badania. Dlatego testy DNA są najbardziej skuteczną metodą ustalenia ojcostwa, również na etapie ciąży i niezależnie od źródła DNA ? czy będzie to płyn owodniowy, krew, czy np. używana szczoteczka do zębów.”?

Jak wyglądają badania DNA na ojcostwo w ciąży?

Są dwa sposoby pobrania próbek DNA do badania ojcostwa w ciąży. W pierwszym przypadku pobiera się krew od matki (co przypomina zwykłą morfologię) i wymazy z policzka od mężczyzny. Ustalenie ojcostwa jest dostępne wtedy już od 10 tygodnia ciąży. DNA dziecka izoluje się z krwi matki, a do jego analizy wykorzystuje nowoczesną metodę bioinformatyczną.

Nieco później, od około 15 tygodnia ciąży próbki można pobrać w czasie badań w ciąży. DNA dziecka pozyskuje się z płynu owodniowego lub fragmentu kosmówki. Od rodziców pobiera się wtedy dowolne próbki DNA (również szczoteczkę do zębów, włosy z cebulkami itp.), a czas oczekiwania na wynik można skrócić do 48 godzin. Analizę można połączyć z badaniem w kierunku wad genetycznych dziecka, aby mieć pewność, że rozwija się prawidłowo.

Badanie DNA na ojcostwo w ciąży w najbliższej przychodni

Wystarczy skontaktować się z nami i umówić dogodny termin wizyty. Dzięki współpracy z ponad 200 przychodniami, pacjent może wybrać placówkę blisko swojego miejsca zamieszkania. Sprawdź adresy przychodni w całej Polsce >

Próbki takie jak płyn owodniowy i fragment kosmówki pobierają najlepsi lekarze specjaliści, z którymi współpracujemy. Posiadają oni praktyczne doświadczenie w wykonywaniu badań w ciąży co pozwala zapewnić maksymalne bezpieczeństwo mamie i dziecku

Dyskretne badania na ojcostwo w ciąży

Pacjenci mają zagwarantowaną dyskrecję na każdym etapie badania: od pobierania próbek, przez wykonanie testu, aż po otrzymanie wyników. Dane osobowe pacjentów podlegają ochronie i są bezpieczne. Co więcej, pacjenci mogą też zdecydować się na anonimowy test ojcostwa w czasie ciąży. Wynik na życzenie zleceniodawcy badania wysyłany jest w formie dyskretnej. Koperta nie zawiera wtedy żadnych oznaczeń laboratorium. Czytaj więcej o dyskretnej przesyłce >

Badanie na ojcostwo w ciąży –  jak to jest możliwe?

Fragmenty DNA analizowane w testach ojcostwa nie zmieniają się w ciągu życia, są stałe od momentu poczęcia aż do śmierci. Ta cecha DNA sprawia, że test na ojcostwo możemy przeprowadzić w zasadzie na każdym etapie życia człowieka nawet wtedy, gdy rośnie ono jeszcze w ciele matki i dopiero czeka na swoje narodziny.

Dowiedz się więcej na

ojcostwo-logo

.

.
Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu:
poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

mgr Marcin Kliś

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
 

.